181

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pionowe... No niby dobre ale nie to co poziomy. Wszystkie duże gospodarstwa na poziomie w mojej okolicy mają poziome. A Twojemu co nie domaga już? Prawda taka że te maszyny nie stały i swoje w karierze już zrobiły

E 516 na części
Telefon 695 076 269

182 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2016-03-04 20:10:02)

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja mialem skladac ale sobie chyba odpuszcze po wstepnym zapoznaniu z kryteriami, po za tym nie mam hodowli

mdw

183

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pionowe na dwa ślimaki ładnie i dość szybko mieszają. Zapotrzebowanie na moc nie jest aż tak bardzo wysokie.Jesen z moich klientów ma Stolla od dwóch lat i miesza zetorem 5211, drugi od jakiegoś roku ma Storti ale ten potrzebuje już coś koło 100 koni.Ogólnie to polecam jakość wymieszania dużo lepsza niż w jednoślimakowym.

184

Odp: Programy Unijne i dotacje

Panowie nie jestem moderatorem ale chyba nie ten temat smile

185

Odp: Programy Unijne i dotacje

czytaj wyzej, jest odnosnie tematu

mdw

186

Odp: Programy Unijne i dotacje

Stachu nie bądź nadgorliwy . Prawdopodobnie będzie mały jasiek 5085 M na łąki ,opryski i nawożenie ,....
Laszek mój jeszcze nie jest zły ale 12m3 jest już małe a i tak już kręcę dwa dziennie , najgorsze jest to że ogranicza mnie wysokość 2,7m  .
Seko 17m3 i wejdzie a na pionowych euromilk 20m3 się zmieści ale nie widziałem nigdzie w akcji pionowego z dwoma ślimakami .

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja się przymierzam do kompletnego koralla i poskromu dla bydła razem z wagą. Przez upierdliwość nie dało rady w naborze jesiennym bo nasza powiatówka nie uznaje tego jako wyposażenie pastwiska. O dziwo w innym powiecie już można było składać. Do tego może jakiś jednoosiowy 8 tonowy rozrzutnik.

188

Odp: Programy Unijne i dotacje

Koseś daruj sobie małego jaśka do 105 km bo w tym segmencie 100% chiny i 100% niezadowolenia. U nas pokupowali i wkó.....ni bo tym nawet bez szarpnięcia z miejsca nie ruszysz po 500mth i wszystko się sypie ale to wszystko. Jedynie większe serie powyżej. Największy niewypał JD.

189

Odp: Programy Unijne i dotacje

Kuzyn ma właśnie 5085 i chwali go sobie, więc nie wszyscy nieadowoleni

E 516 na części
Telefon 695 076 269

190

Odp: Programy Unijne i dotacje

Właśnie ilu ludzi tyle opinii .......... znajomy ma takiego i śmiga . Zaryzykuję ,chyba że NH t4 będzie mocno kusił ceną i wyposażeniem ..... Ogólnie to każdy przedstawiciel przypina produktom konkurencyjnym broszkę a swoje wychwala .....

191

Odp: Programy Unijne i dotacje

Wiadomo jak to jest.. Ja ostatnio patrzyłem Steyr'a 4085. Spodobał mi się i nie taki straszny w miarę prosty ciągnik

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Programy Unijne i dotacje

A dlaczego nikt nie pisze o polskich produktach. Z prostych "oborowych" ciągników to farmtrac ma duży wybór.  A do uprawy są crystale z sieradza. Aż taka przepaść jest między nimi a zachodem?

193

Odp: Programy Unijne i dotacje

Za gotówkę to może bym i spojrzał na farmtraka albo ursusa ale przy wsparciu unijnym to niestety ale wolę zachodni lepiej wyposażony .  W prawdzie rozrzutnik najprawdopodobniej będzie z pronara bo odpowiednik joskin jest o 50% droższy .

194

Odp: Programy Unijne i dotacje

Farmtrac jest Polski? Ogólnie marzy mi się jakiś nowy, lub nowszy ciągnik właśnie na węższych kołach. Najlepiej jakby miał ładowacz. Rzadko przydawałby się, ale jednak. Do nawozów, lekkiej uprawy, i oprysków. Do ciężkiej pracy są ciągniki, a w sumie najdłużej się siedzi przy tych lekkich pracach...

195

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja z małych kupił bym kubotę!

196

Odp: Programy Unijne i dotacje

Popieram, i z dużych też

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

197 Ostatnio edytowany przez Fenol (2016-03-05 17:33:41)

Odp: Programy Unijne i dotacje

Laszek napisał/a:

Kuzyn ma właśnie 5085 i chwali go sobie, więc nie wszyscy nieadowoleni

wiesz zależy co ma robić, kolega ma 5100 i chciał pożyczyć zawieszaną talerzówkę kompaktową o wadze 1700kg, na pełnej pipie podniósł na 20cm i koniec, osiemdziesiątka podniosła bez problemu na wolnych obrotach.
ta seria traktorów jest do prac pomocniczych, mocno podskakuje na nierównosciach, jest krótki.
sporo elementów jest fakycznie chińskich, silnik z meksyku.

new holland będzie abkowo tańszy ale jego osiągi będą niższe niż u jelenia, pewnie wszystkie.
jak wydajesz takie pieniądze i masz pomoc unijną kup najlepsze jakie jest na rynku.
albo większego, dobrze wyposażonego jelenia albo fendta. drugiej szansy w życiu mieć nie będziesz.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

198

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ciekawe jak ten wynalazek będzie się spisywał. Dealerzy farmatraka, ursusa itp. mówią, że niezłą konkurencje im pronar zrobi. http://olx.pl/oferta/pronar-5340-nowosc … e70eb4c0a4
Co do marek ciągników to żadna nie jest idealna. Do każdej można się przyczepić. Fakt faktem jest to, że jest dużo lepszy komfort i może więcej wytrzymają. Zachód zawsze był przed nami. Kiedyś też myślałem, że Fendt jest górą wśród ciągników, a jednak i to może się nieźle spie**szyć. Po sąsiedzku w instytucie 7 lat temu kupili John Derra 130 konnego bo uważali, że to wieczne ciągniki jak te stare serie, ale cóż, przejeeechali się na nim, że choochoo.... Niecałe 1,5 roku temu przyprowadzili Fendta, Niemiecką potęgę mówili, długo to nie potrwało, coś się tam już dzieje w tej potedzę....

Odp: Programy Unijne i dotacje

Co do kuboty też tak myślałem, że super traktor japończyk itp ale brat robi u bambra na oborze i chodzi kubota z paszowozem i jeczy. Jak wrzucą sianokiszonki to dymu nie puści ale z obrotów schodzi tak, że prawie gaśnie do tego lekka i po deszczu po błocie nie ma czym jechać. Wcześniej kręcił to 100km mtz i chmura dymu ale dawał rade.

200

Odp: Programy Unijne i dotacje

maniek516b napisał/a:

Ciekawe jak ten wynalazek będzie się spisywał. Dealerzy farmatraka, ursusa itp. mówią, że niezłą konkurencje im pronar zrobi. http://olx.pl/oferta/pronar-5340-nowosc … e70eb4c0a4
Co do marek ciągników to żadna nie jest idealna. Do każdej można się przyczepić. Fakt faktem jest to, że jest dużo lepszy komfort i może więcej wytrzymają. Zachód zawsze był przed nami. Kiedyś też myślałem, że Fendt jest górą wśród ciągników, a jednak i to może się nieźle spie**szyć. Po sąsiedzku w instytucie 7 lat temu kupili John Derra 130 konnego bo uważali, że to wieczne ciągniki jak te stare serie, ale cóż, przejeeechali się na nim, że choochoo.... Niecałe 1,5 roku temu przyprowadzili Fendta, Niemiecką potęgę mówili, długo to nie potrwało, coś się tam już dzieje w tej potedzę....

no ten pronarek całkiem całkiem wyglada

Rolnik z powołania:-)