221

Odp: Programy Unijne i dotacje

Na koniec marca kończy mi się młody rolnik. Pytanie moje jest o co mogę się ubiegać jednocześnie kończąc hodowlę? Chętnie bym coś łyknął ale co można i na jakich warunkach? Najbardziej zależy mi na maszynach, ewentualnie chlewnia.

Odp: Programy Unijne i dotacje

Napisz jaśniej. Możesz sie ubiegać o wszystko pod warunkiem,  że w punktach się załapiesz i udowodnisz że modernizujesz a nie wymieniasz stare na nowe.

223

Odp: Programy Unijne i dotacje

Jak bym chciał chlewnie postawić to co? Ile wkładu własnego? Ze sprzętu prase rolujaca, owijarke i zgrabiarkę o kosiarce dyskowej nie wspomnę. To co muszę udowodnić?

224

Odp: Programy Unijne i dotacje

Mija mi za 2 miesiące  5 lat od wpłaty na konto kasy  za młodego rolnika po tym czasie już mi mogą skoczyć czy muszę jeszcze się pomęczyć do końca roku bo już nie pamiętam jak to jest   ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

225

Odp: Programy Unijne i dotacje

jak Wasze wnioski na modernizację z obszaru d ? Złożone już do agencji ? U mnie największy ból głowy przyprawa mi wybór: pług czy rezygnacja z niego na rzecz agregatu do głębokiej uprawy i zaprzestanie przewracania ziemi.

gg 5118068

226

Odp: Programy Unijne i dotacje

Po zakupie forsza kupiłem do niego dwie maszyny, gruber Pottinger 2,1 m  i pług obrotowy Fortschritt B-010/2. Pług stał i stoi a Pottinger trzecie zęby zjada, nie namawiam, ale wolałbym porządny gruber z siewnikiem poplonów. Ile usług da się machnąć przy okazji...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

227

Odp: Programy Unijne i dotacje

popieram imiennika

228

Odp: Programy Unijne i dotacje

Mój jeszcze w powijakach ale czas jeszcze jest ......... Ja z kolei mam problem co wybrać ,jaki paszowóz ,rozrzutnik ,o ciągniku już nie wspomnę..........
Wczoraj jeździłem steyr multi ............ podoba mi się jak cholera .

229

Odp: Programy Unijne i dotacje

na tą chwilę byle parametry były, a o firmę będziesz się martwił za ? hoho. W poprzednim naborze od złożenia wniosku minęło dokładnie 24 miesiące jak sprzęt stanął na podwórku.

gg 5118068

230

Odp: Programy Unijne i dotacje

Koseś te jeździłem Multi i to jest fajna zabaweczka. Ilu konny ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

231

Odp: Programy Unijne i dotacje

Zorak nie do końca masz rację, bo wybierając w rozrzutniku między 6 a 12 punktów to już jest różnica a na dziś nie mogę się zdecydować czy dwa pionowe czy dwa poziome z talerzami ?
Karol celuję w ten najmniejszy czyli prawie 100KM ,a steyr dlatego że oferuje w standardzie osobny zbiornik hydrauliki zewnętrznej .

232

Odp: Programy Unijne i dotacje

bierz poziome to i wapno rozrzucisz jak talala

mdw

233

Odp: Programy Unijne i dotacje

Steyer dobry jest mało kto go ma u mnie w okręgu 20km są 3 i jeżdżą. Znajomy na 6140 i fajny naprawde. I cena jest bardzo dobra a jak jeszcze idzie dobrze potargowac.... Ja bym szukal sobie 4085...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

234

Odp: Programy Unijne i dotacje

koseś tylko pamiętaj żeby kupić odpowiednią maszynę do gospodarstwa, a nie punkty do wniosku bo korci aby kupować maszyny wysoko punktowane które nie zawsze są takie jak byśmy chcieli. Ja jak tylko mogę to określam na tą chwilę ogólny zarys maszyny aby zostawić max. pole manewru podczas zakupu - oczywiście jak się załapię.

gg 5118068

235

Odp: Programy Unijne i dotacje

Dlatego strasznie się waham ............ i chyba wezmę mniej punktowany pionowy gdyż jest bardziej uniwersalny .

236

Odp: Programy Unijne i dotacje

Wapno z pionowymi dwoma wałkami też ładnie sieje bo na dole wałków tez sa talerze które dobrze rozrzucają... Kumpel Brochardem z pionowymi bez problemu na 450 ha nawozi tez wapnem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

237

Odp: Programy Unijne i dotacje

tylko że z wałkami poziomymi jest wyżej punktowany wink

gg 5118068

238

Odp: Programy Unijne i dotacje

babka w biurze powiedziała mi że kto ma powyżej 40 lat tem może sobie odpuścić bo szanse ma znikome, bo za wiek już masz więcej punktów. taka sprawiedliwość.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

239

Odp: Programy Unijne i dotacje

koseś sprawdzałeś na którym miejscu wylądowałeś na liście ? Ja jestem 286 na 1100.

gg 5118068

240 Ostatnio edytowany przez koseś (2016-07-29 07:51:33)

Odp: Programy Unijne i dotacje

237  na ponad 1500  ps jesteś na dolnośląskiej liście ?  jesteś szymon?