21

Odp: Programy Unijne i dotacje

Laszek Ty naprawdę orałeś czy tylko masz takich sąsiadów?

22

Odp: Programy Unijne i dotacje

Scorpion napisał/a:

Zachodnio pomorskie bije na głowę wszystkich

No włąśnie i tu tez jest pies pogrzebany

23

Odp: Programy Unijne i dotacje

nie no orałem żeby nie mieć tych samosiewów później bo miałem żyto jako ten poplon. Było minęło i nie chce tych pieniędzy i tego programu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja miałem swego czasu RS z gorczycą orka przed siewem a wiosna ścierniskowy X 2 i siwe jary

25

Odp: Programy Unijne i dotacje

Leszek ja też miałem 30 ha poplonu ozimego ale orałem jesienią,siew żyta rozsiewaczem,wiosną 2 l/ha randapu za 2 dni gruber i siew wiosenny.Żyto zdychało tydzień ale póżniej gitara,

26

Odp: Programy Unijne i dotacje

czytałem i nic nie wyczytałem co trzeba spełnic aby dołączyc do programy rolnośrodowiskowego?? jeztem z woj. podlaskiego i nie wiem czy to  jest w ramach PROW??

szukam progranu dofinansowania gospodarstwa mojego taty. Gospodarstwo jest 12 ha i znajduje się w woj. podlaskim. ziemie nie znajdują w "naturze 2000". Jeśli potrzebne są inne informacje to wam podam. Do jakiego programu możemy dołączyć ?? Mój tata ma jest w podeszłym wieku ma 55 lat i składa tylko wnioski na dopłaty bezpośrednie i nie chce się dowiadywać bo nie lubi tych urzędów ale ja mam 15 lat i chce zozwijac gospodarstwo. Przepraszam że się dołańczam ale może mi coś poradzicie ??
z góry dziękuje

27

Odp: Programy Unijne i dotacje

musisz mieć plan zrobiony przez doradcę rolno środowiskowego jak nie znasz osobiście to odr albo firmy prywatne które się tym zajmują tam wszystko tobie wytłumaczą

28

Odp: Programy Unijne i dotacje

dzięki a miałem nadziej że sam sobie poradzę

29

Odp: Programy Unijne i dotacje

prawda jest taka że możesz sobie to zrobić sam ale potrzebujesz pieczontkę ciula który jest do tego uprawniony

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: Programy Unijne i dotacje

możesz sobie zrobić kurs na "ciula" zrobić sobie a potem dorabiać

31

Odp: Programy Unijne i dotacje

panowie a jakiś nowy tani rozrzutnik 10 ton i wzwyż pług 4+1 i traktorek 130 wzwyż na dopłaty tani nowy co polecacie bo myśle coś wziąść

32

Odp: Programy Unijne i dotacje

Na różnicowanie działalności o ile jeszcze środki są, kuzyn wzioł tak trochę sprzętu na to. Były też kredyty nisko procentowe na wprowadzanie nowych technologi, ale to musisz agencje i wodr odwiedzić.

mdw

33

Odp: Programy Unijne i dotacje

joker-konin napisał/a:

panowie a jakiś nowy tani rozrzutnik 10 ton i wzwyż pług 4+1 i traktorek 130 wzwyż na dopłaty tani nowy co polecacie bo myśle coś wziąść

Ja wziołem Landini 145.Marka taka sobie,dla mnie ważne było oby był mechaniczny a poza tym to nic innego iak kiedyś mechanichny Case tylko że naklejki inne.

34

Odp: Programy Unijne i dotacje

ile kosztował a pług i rozrzutnik jakiś a i jaki podawałeś areał na ten traktor

35

Odp: Programy Unijne i dotacje

Joker-konin precyzuj , pług jaki ma być zagonowy na resorze ? Rozrzutnik to może taki ?
http://otomoto.pl/rozrzutnik-obornika-2 … 02752.html

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

36

Odp: Programy Unijne i dotacje

rozrzutnik tak 10 ton wzwyż ten nawet fajny co dałeś link sebastian pytanie ile wytrzyma pług to obrotowa 5 lub 4 plus 1 jakie doradzacie w miare tanie nowe

37

Odp: Programy Unijne i dotacje

Jeśli tani to Akpil,  Unia,  Agromasz .  Droższy  to Khun  ale  orka nim  luks . Do 130- 140 koni to jeszcze 4 skiby a nie 5 . Przynajmniej na cięższych ziemiach  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

38

Odp: Programy Unijne i dotacje

Kuhna 5 szrpnie- lekko idą...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

39

Odp: Programy Unijne i dotacje

jack napisał/a:

możesz sobie zrobić kurs na "ciula" zrobić sobie a potem dorabiać

mnie ta przyjemność kosztowała 2700- robiłem sobie i ojcu drugie tyle wróciło do kieszeni a i 3 kumplom podpisałem papierki.
na nowy prow uprawnienia przepadają chyba że będzie doszkolenie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Programy Unijne i dotacje

To nie można samemu zrobić sobie wniosku? Ja miałem zrobiony wniosek na Młodego to odr wział 900zł. Biznesplan mam zrobiony i już kilka razy go modyfikowałem i wielkich cudów tu nie ma tak naprawde. Do tego wypełnić wniosek dobrze i tyle a jak najwyżej coś źle to sami się będą dopominać. Ja nawet we wniosku robionym przez odr miałem poprawki i jakoś poszło. Kusi mnie resztka Prowu teraz żeby łyknąć traktor i rozrzutnik...