381

Odp: Programy Unijne i dotacje

do 31 maja

382

Odp: Programy Unijne i dotacje

Czyli standardowo kasa poszła gdzieś na lewo zamiast do nas... i jak tu gospodarzyc i wydatki zaplanować

Siły na zamiary zmierz....

383 Ostatnio edytowany przez zorak (2018-03-02 11:06:29)

Odp: Programy Unijne i dotacje

przecież Nikoś Dyzma (Cezary Pazura) po tym jak został prezesem grupy "Polski cukier" powiedział co się dzieje z pieniędzmi które powinny trafić do rolników "pieniądze trafiały na prywatne kota do Luxemburga ! koniec z tym !"

gg 5118068

384 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-03-02 12:03:11)

Odp: Programy Unijne i dotacje

Też dostałem pismo o przesunięcie płatności do 30 kwietnia. Cóż miał być agregat a trzeba będzie wziąć jakiś kredyt na ogarnięcie wiosennych zakupów bo zaliczka którą dostałem w listopadzie poszła na zakup pasz...

385

Odp: Programy Unijne i dotacje

Massey kredyt na bieżącą działalność to kiepski pomysł: prowizja, odsetki ... Kredyt dobry na inwestycje. Przecież można:
- nawozy i opryski wziąć na termin, do 3 miesięcy bez odsetek a powyżej doliczają grosze, a jak wezmę na początku miesiąca towar to fakturę zawsze mam na koniec miesiąca i w sumie prawe 4 miesiące płatność się robi bez odsetek
- na koncie bankowym można uruchomić debet, ja mam 15 tyś i jak spłacę do miesiąca to nie ponoszę kosztów, powyżej naliczają kilka %

gg 5118068

386

Odp: Programy Unijne i dotacje

Też mam debet ,płatność za nawozy i opryski mogę odroczyć ,współpracuję ze stałym dostawcą od kilku lat także nie ma z tym problemu. Aczkolwiek nie wiadomo czy płatności w kwietniu znów nie przesuną do czerwca dlatego myślę o kredycie ,narazie nie biorę ale czy nie będzie potrzeba to czas pokaże.

387

Odp: Programy Unijne i dotacje

jak zorak mówi, brac na termin i juz, wszyscy dostaliscie swistek i ja dzis tez, do konca kwietnia. Jak mnie pamiec nie myli to w zeszłym roku szybciej kasa była

388

Odp: Programy Unijne i dotacje

Mi przesuwali później co miesiąc aż do czerwca...

Siły na zamiary zmierz....

389

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja dostałem dzisiaj na 30 czerwca, co będzie to będzie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

390

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja też dostałem na koniec maja ale myślę że w tej agendzie to chyba mają wielki BURDEL bo powierzchnie się nie zmieniają do kilku lat, było okejs , szału nie było (styczeń , luty ) no i przyszedł na wiosnę wniosek z zawyżonymi powierzchniami  o kilka ar. a działek mam ok. 40 no to się trochę nazbierało więc mówię  do swojej pani z ODR piszemy tak jak było od kilku lat bo będą JAJA no i ku..a są , odpisali że powierzchnie się nie zgadzają .

391 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-03-02 22:08:04)

Odp: Programy Unijne i dotacje

U mnie powierzchnie nieco się nie zgadzały (pegi były wieksze niż działki- to zrobiłem wg starych )i jakoś rozliczyli.

Byłem na szkoleniu na temat wypełniania wniosków przez internet sami jeszcze do końca nie wiedza jak będzie wyglądał nowy ewniosek ale z tego co byli niby informowani i z wersji demo podobno będzie tylko rysowanie działki a nie jak dotychczas rysowanie i jak zczytywanie wyrysowanej powierzchni do tabeli. A jak się nie zgadzało można było ręcznie wpisać.
A żeby było ciekawiej będzie program sam wyłapywał nakładające się wrysowane powierzchnie czyli sąsiad wyrysuje za daleko to albo cofasz się z swoimi rysunkami albo czekasz na wezwanie z agencji. Może chociaż będą na tyle rozsądni że pierwszego wezwą tego co za granice wyjechał swoimi rysunkami.

Proste będzie rysowanie jak będzie jedna działka z jedna uprawą i zero wyłączeń bo będzie podobno opcja "rozciągnij do wielkości obszaru peg". Gorzej jak peg będzie różny od powierzchni działki.

392

Odp: Programy Unijne i dotacje

Więc w tym roku będzie naprawdę wielki burdel... u mnie PEG'i co roku inne. Najpierw zabrali 98 arów. Potem oddali 3.  Kształty działek mają sprzed 30 lat. Wiec dziś to nie ma prawa bytu...
Osobiście mam 24.72 ha w gminie. Zero lasów i zero Nieużytków. A w agencji powierzchnia niecałe 23ha...

Siły na zamiary zmierz....

393

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja przejąłem gospodarstwo po ojcu ,które kupił 30 lat temu. Zapłacił za tą powierzchnie  ,30 lat płacił podatek do gminy ,a jak ja przejąłem to do dopłat okazuje się ,że nie mam tyle co deklaruje. To teraz moim zdaniem gmina powinna oddać te pieniądze wstecz co według armir mi się nie należy.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

394

Odp: Programy Unijne i dotacje

Kiedyś panienki w agencji tłumaczyły mi, że do końca lutego mają obowiązek wydać decyzję, a następnie ją wykonać, czyli przelać kasę. Skoro większość kasy poszła zaliczkowo to teraz chcą skredytować inne wydatki, a dotacje wypłacą i tak w ustawowym terminie i po krzyku. Nie mam pretensji, bo sam też tak robię , że trzymam się ostatniego dnia terminu płatności, a jak potrzeba to tam gdzie się da też się ślizgam i tyle.
Co do uzasadnienia decyzji odroczenia terminu to wszyscy mają to samo i nie ma co się denerwować, bo coś napisać musieli. Negocjujcie z dostawcami dłuższe terminy i tyle, a przede wszystkim bierzcie towar na WZ a na koniec miesiąca fakturę z rozsądnym terminem Skoro te 30% dotacji to cała kasa na podtrzymanie funkcjonowania waszych gospodarstw to cwaniacy planujący powiększenie UE o Polskę już osiągnęli swój cel.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

395

Odp: Programy Unijne i dotacje

Jakieś 4 -5 lat temu całą gminę objęli kontrolą i wszyscy dopłaty dostali w czerwcu ,znajomi pracowali w tym czasie u Niemca na gospodarstwie ,któregoś razu jakoś tam zeszli na temat dotacji i jak niemiec się dowiedział, że tutaj w czerwcu dopiero rolnicy dostali płatności to był w szoku ,u nich na początku roku w ciągu kilku tygodni mają kasę wypłaconą. Nie wiem ile w tym prawdy ,ale tak opowiadali.

396

Odp: Programy Unijne i dotacje

MAREKPE napisał/a:

Kiedyś panienki w agencji tłumaczyły mi, że do końca lutego mają obowiązek wydać decyzję, a następnie ją wykonać, czyli przelać kasę. Skoro większość kasy poszła zaliczkowo to teraz chcą skredytować inne wydatki, a dotacje wypłacą i tak w ustawowym terminie i po krzyku. Nie mam pretensji, bo sam też tak robię , że trzymam się ostatniego dnia terminu płatności, a jak potrzeba to tam gdzie się da też się ślizgam i tyle.
Co do uzasadnienia decyzji odroczenia terminu to wszyscy mają to samo i nie ma co się denerwować, bo coś napisać musieli. Negocjujcie z dostawcami dłuższe terminy i tyle, a przede wszystkim bierzcie towar na WZ a na koniec miesiąca fakturę z rozsądnym terminem Skoro te 30% dotacji to cała kasa na podtrzymanie funkcjonowania waszych gospodarstw to cwaniacy planujący powiększenie UE o Polskę już osiągnęli swój cel.

Nie oszukujmy się, że każdy wolałby wiedzieć na czym obecnie stoi. I zawsze lepiej wziąć fakturę i zaplacić bez odsetek wink a w Moim przypadku to ONW którego nie dostałem jeszcze+ 30% dopłat. Miało pójść na inwestycję . Nie będzie inwestycji bo nie ma dopłaty ;P a jakoś trzeba ciągnąć do końca czerwca z tego co się ma

Siły na zamiary zmierz....

397

Odp: Programy Unijne i dotacje

a ja już nagrałem sobie citroena berlingo --XTR-- i narazie chyba nici...

398

Odp: Programy Unijne i dotacje

są tu jacyś małorolni, którzy będą składać teraz na restrukturyzację? albo tacy co już składali?

399

Odp: Programy Unijne i dotacje

No myślałem żeby złożyć no ale jednak okazuje się że nie jestem malorolny bo mam wartość ekonomiczną powyżej 10 tyś

E 516 na części
Telefon 695 076 269

400

Odp: Programy Unijne i dotacje

Do ilu to jest ha ?

Siły na zamiary zmierz....