401

Odp: Programy Unijne i dotacje

jak pamiętam dla każdej uprawy masz inny przelicznik i dla województw też różnie jest

https://kalkulator-so.pl/

mi wyszło że bym nie przekroczył tych 10 tyś to przy moich uprawach max 5 krów gdybym nie miał ziemi to chyba 8 krów na wszystkie programy jestem albo za mały albo za duży

402

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja jak podliczylem tylko swoje pola i ogony to wyszło 40 tyś a mam tylko 18ha swojego . Policzylem wszystko i prawie 100 naliczylo.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

403

Odp: Programy Unijne i dotacje

Mi 116 naliczylo 😂

404

Odp: Programy Unijne i dotacje

to nie tak możesz mieć i 15h ale jeśli siejesz owies to też możesz się załapać, trzeba policzyć esu, jest specjalny kalkulator so na necie, wpisuje się uprawy i powierzchnię a on liczy, trzeba mieć poniżej 10000 ojro

405

Odp: Programy Unijne i dotacje

A w ogóle liczy się to co podało się w ostatnich wnioskach o dopłaty czy co się zadeklaruje że ma. Bo tak jak ja wpisałem tylko własne ziemie pomijając dzierżawy zarówno te z umową i dopłatami, z samymi dopłatami jak i te bez niczego. I tak się zastanawiam czy fikcyjna sprzedaż bydła zerwanie umowy dzierżawy  umożliwiają uzyskanie kasy. ( Takie tylko rozważania bo składać wniosku nie zamierzam)

406

Odp: Programy Unijne i dotacje

No ale jak chcesz fikcyjnie sprzedać bydło? chyba ,że masz na myśli przerejestrowanie na kogoś innego.

407

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ale podajecie kwoty w euro czy już złotówkach tongue) jak w euro to tylko gratulować

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

408

Odp: Programy Unijne i dotacje

w euro, liczy się to co było teraz we wniosku, w sumie to jeszcze korekty można robić ;p

409

Odp: Programy Unijne i dotacje

28.06.2018 - 27.07.2018 rusza nabór na modernizację: prosięta, mleko i bydło mięsne. Jeszcze do niedawna byłem przekonany w 100% że składam na budowę, a na dzień dzisiejszy po rozeznaniu rynku chyba zdecyduję się stawiać z własnych środków i samemu.

gg 5118068

410

Odp: Programy Unijne i dotacje

biurokracja?

411 Ostatnio edytowany przez zorak (2018-05-29 14:53:57)

Odp: Programy Unijne i dotacje

Poniekąd:
- jest problem z firmami, tyle jest inwestycji że przebierają z ofertami. Składając wniosek mam określony czas na postawienie budynku i mogę nie znaleźć firmy na konkretny czas a wcześniej nie podpiszę umowy z firmą bo nie wiem czy podpiszę z agencją,
- za postawienie obory cenią się jak by mieli stawiać wille, a to przecież prosta konstrukcja skręcana z elementów,
- i najważniejsze - decyzja środowiskowa. Aby nie było potrzeba decyzji chcę budynek na 40 DJP. W rzeczywistości mam powyżej 40 i tu agencja się na pewno przyczepi że posiadam stado większe a buduję na 40. Nie ważne że w nowej oborze będzie tyle na ile buduję a reszta w starej.
Trzeba wszystko przemyśleć i ewentualnie kompletować dokumenty - pomyślimy zobaczymy.
A i jeszcze jedno, pierwsze pytanie jakie słyszę jak rozmawiam z firmami o budowie to "buduje Pan za swoje czy za unijne" za unijne niestety liczą sobie duuużo więcej - ot takie cwaniaki.

gg 5118068

412

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pobuduj za swoje jak ja i 25% kosztów masz zwrotu w podatku rolnym bez żadnych wymagań.

413

Odp: Programy Unijne i dotacje

Tomek powiedz coś więcej o tym zwrocie w podatku. Myślę na łysym polu sobie postawić halę łukową na magazyn na zboże, a każdy grosz się przyda.

414

Odp: Programy Unijne i dotacje

Grzesiu litra za pazuche i do wójta.  Dowiesz się wszystkiego

E 516 na części
Telefon 695 076 269

415

Odp: Programy Unijne i dotacje

http://www.rp.pl/artykul/1175669-Kiedy- … olnym.html

416 Ostatnio edytowany przez androl (2018-05-30 13:49:02)

Odp: Programy Unijne i dotacje

Gdy w 1997 dobudowałem drugie tyle chlewni, przez 10 lat nie płaciłem gruntowego.
Aha dziś odjechało 28 kabanów, zostało 14 za 2 tyg  :pa:

417

Odp: Programy Unijne i dotacje

Andrzej to wygaszasz produkcję tuczników całkiem? Co do budowy to też zastanawiałem się nad budową obory z wykorzystaniem tych funduszy na bydło mleczne ,ale odpuściłem ,aż taki ryzykant nie jestem. Przerabiam stodołę na oborę. Dużo mniejszy koszt niż budowa nowego obiektu no a SDM Wieluń jednak kokosów za to mleczko nie płaci

Odp: Programy Unijne i dotacje

Unia chętnie dopłaca ale jak kupujesz zachodni sprzet a nie budujesz i rozwijasz produkcje zwierzęcą. Jak przejdzie asf i ubój rytualny to zostaniemy na łasce dopłat bezpośrednich. Ale jak to mówią BRAWO MY. Nie sztuką jest kogoś w c...a zrobić, sztuka jest zrobić to tak żeby był zadowolony.

419 Ostatnio edytowany przez zorak (2018-05-30 13:04:01)

Odp: Programy Unijne i dotacje

na budowę też dają i przeważnie jest mało wniosków więc łapie się każdy. O ile z maszynami jest prosta sprawa: zamówieni - faktura - przelew - wniosek o płatność i można się zmieścić w kilka miesięcy. O tyle z budową może się to ciągnąć, ciągnąć i ciągnąć a mało kto ma 300-400 tyś w gotówce aby zapłacić i czekać na zwrot więc trzeba brać kredyt pod inwestycję - zanim unia odda to niemałe odsetki trzeba spłacać. Niemniej jednak dużo osób buduje z dofinansowaniem.

gg 5118068

420

Odp: Programy Unijne i dotacje

Massey, tak całkowicie. Produkcja w cyklu zamkniętym sama w sobie jest uciążliwa, dokładając bioasekurację to już kierat. Na dodatek szlak przemarszu dzików, 10 ha olszyny tuż za płotem chlewni, nie można by spać spokojnie. 20 km ode mnie trafił się ten syf już w gospodarstwie.