61

Odp: Programy Unijne i dotacje

300 tys. to max. zwrot inwestycji na gospodarstwo w tej sześciolatce.

62

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja swinie chcem widzieć tylko na talerzu...Naprawde wole kupić,np w kauflandzie po 11-12 zł schab,sto kilo schabu 1200 zl, sto kilo chabu.A ze swinki 120 kilo, góra 20 kilo jak nie 15 kilo schabu, na kości mam robić, dziękuje, miałem po 80 świń na stajni, więc wiem ile to kosztuje.

mdw

63

Odp: Programy Unijne i dotacje

A od czego trzeba zacząć skladajac wniosek prow?

Ja też mam dylemat... hmm

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

64

Odp: Programy Unijne i dotacje

Jak pamiętam to wypisujesz wniosek i go składasz,chyba nawet samemu można,mi robił doradca.
Jak ktoś się waha to niech poczyta posty Zoraka,jak się ma trochę własnej kasy to nie ma nad czym się zastanawiać.

65

Odp: Programy Unijne i dotacje

Jest jeden warunek że inwestycja musi podnieść dochodowość o minimum 10 % i to musi by wszystko udokumentowane a ze sprzętem to róznie bywa każdą taką inwestycję trzeba dardzo ale to bardzo dobrze opisać dlaczego ona i ile przyczyni się do ponniesienia dochodowości na wielkopolske jest kasy na średnio 1000 wniosków

66

Odp: Programy Unijne i dotacje

Jednak nie składam bo jak mam czekać na decyzję to na pewno nie wyrobiłbym się żeby mieć suszarnie do żniw kukurydzianych. Zaliczka już poszła i maszyna sama na siebie będzie zarabiać bez żadnych prowów

E 516 na części
Telefon 695 076 269

67

Odp: Programy Unijne i dotacje

Nie przeszkadza,ze kupisz maszyne wczesniej.Skladasz wniosek,zalatwiasz wszystkie papiery i zwrot mozesz dostac nawet za dwa lata.Jak spelnisz wszystkie warunki,to suszarnia za pol ceny.Jak Twoj wniosek nie przejdzie,to nic nie tracisz,bo i tak bys kupil suszarnie.Nie wiem tylko,czy mozna kupic przed zlozeniem wniosku,czy po ale na pewno mozesz kupic zanim dostaniesz decyzje.Pojedz lepiej do doradcy,ktory wszystko Tobie wytlumaczy.

68

Odp: Programy Unijne i dotacje

A jaki jest czas realizacji kupna maszyn? Nie chciałbym brać kredytu a jeżeli można byłoby na jesieni zrealizować to mógłbym się zakręcić.

69

Odp: Programy Unijne i dotacje

piotreknnn napisał/a:

Nie przeszkadza,ze kupisz maszyne wczesniej.Skladasz wniosek,zalatwiasz wszystkie papiery i zwrot mozesz dostac nawet za dwa lata.Jak spelnisz wszystkie warunki,to suszarnia za pol ceny.Jak Twoj wniosek nie przejdzie,to nic nie tracisz,bo i tak bys kupil suszarnie.Nie wiem tylko,czy mozna kupic przed zlozeniem wniosku,czy po ale na pewno mozesz kupic zanim dostaniesz decyzje.Pojedz lepiej do doradcy,ktory wszystko Tobie wytlumaczy.

mozna kupic 2, albo 4 miesiace po złozeniu wniosku nie pamietam juz dokładnie, ale wniosek nie musi byc rozpatrzony

Rolnik z powołania:-)

70

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja wam panowie zle nie wroze ale kurw... te cale prowy  to jedna wielka pier**l sprawa  jak ktos niema chodowli to jeszcze jak ja cie moge a tak to wiecznie im cos nie pasuje wiecznie poprawki korekty  mlodego rolnika juz z 3 razy poprawialem z czego raz przez winne arimr  niby  nie zlozylem  wyjasnien  wyszlo ze   oni cos zagubili przyznali sie tylko dlatego ze  mialem  kwity z poczyt ze wyjasnienia wyslalem. mi to ogolnie sie nie podoba chodz wiadomo zawsze lzej  cos kupic za pol ceny  czy dostac  75tys na zakupy ale to tak  nie wyglada od  praktyki jak oni to w gazetach czy tv pokazuja...

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

71

Odp: Programy Unijne i dotacje

kolega mi mówił że u nich jednego gościa szarpali o to ,że na MR kupił między innymi agregat uprawowo-siewny ale bez siewnika.

72

Odp: Programy Unijne i dotacje

wiesz to wszystko  zalezy jak napisal we wniosku jak ujol ze agregat uprawowo siewny( w domysle caly zestaw) to na pewno sie doczepia bo po co bylo pisac uprawowo siewny wystarczalo napisac agregat uprawowy jak chcial kupic sam agregat. ale to tez wszysko zalezy kto to weryfikuje jesli osoba co ma pojecie o tym to ok jesli ktos z miasta co o maszynach i roli wie tyle co i nic to sa przewaznie problemy.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

73

Odp: Programy Unijne i dotacje

z tego co mi gadał ten kumpel to on napisał "uprawowo-siewny" a powinno być uprawowy z hydropakiem czy jakoś tak.

74

Odp: Programy Unijne i dotacje

Czepiają sie szczegułów, a jak jeszcze zapyskujesz to cie przetrzymają ze zwrotem kasy że sie odechce.

mdw

75

Odp: Programy Unijne i dotacje

maszyny musisz kupić po decyzji pozytywnej przed sie nieliczy

76

Odp: Programy Unijne i dotacje

Nieprawda, możesz kupić po złażeniu wniosku,  a czy bedzie pozytywna czy nie to już wyjdzie w praniu.

mdw

77

Odp: Programy Unijne i dotacje

yokoslaw napisał/a:

Nieprawda, możesz kupić po złażeniu wniosku,  a czy bedzie pozytywna czy nie to już wyjdzie w praniu.

Kumpel też tak myślał i ma nowy kombajn z swoje, a decyzja była później, pozytywna i dobrał kilka maszyn, ale nie koniecznie to co najbardziej potrzebne, na ładowarkę teleskopową która najwięcej i najczęściej pracuje się nie zgodzili, a na kolejny ciągnik i prasę która będzie pracować 4 może 5 dni w roku dali.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

78

Odp: Programy Unijne i dotacje

Chciałbym poruszyć temat  kredytu z dopłatami CSK.Co sądzicie,temat rozwinąć tutaj czy założyć nowy wątek?

79 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-03-24 13:04:30)

Odp: Programy Unijne i dotacje

MAREKPE napisał/a:
yokoslaw napisał/a:

Nieprawda, możesz kupić po złażeniu wniosku,  a czy bedzie pozytywna czy nie to już wyjdzie w praniu.

Kumpel też tak myślał i ma nowy kombajn z swoje, a decyzja była później, pozytywna i dobrał kilka maszyn, ale nie koniecznie to co najbardziej potrzebne, na ładowarkę teleskopową która najwięcej i najczęściej pracuje się nie zgodzili, a na kolejny ciągnik i prasę która będzie pracować 4 może 5 dni w roku dali.

To coś nie tak musiało wyjść pózniej. Kuzyn tak brał kombajn, ciągnik i kupe innych maszyn a na decyzje czekał do roku nawet, ale wzroty podostawał,ale do wrocka w sprawie jednego wniosku , jakieś tam poprawki po 5 razy jeżdził. Ale co by nie brał wszystko było kupowane przed decyzja ale już po złożeniu wniosku. Nowy kombajn fendt wyszedł go po vacie i po dopłacie 190 tys.

mdw

80

Odp: Programy Unijne i dotacje

A brał ktoś z Was prow na budynek inwentarski?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726