81 Ostatnio edytowany przez Fenol (2013-03-24 22:46:50)

Odp: Programy Unijne i dotacje

chłopaki czy wy wiecie jakie jest obładowanie tego obecnego rozdania?
czy wiecie za co są punkty?
GVA, wspólnota, młody rolnik i ONW z tego jest profit w zwrocie i kolejności rozpatrywania wniosków, pogadałem z tymi co robią wniochy pogadały z ludzmi z agencji i sprawa jest jasna szanse mają tylko ci którzy biorą na wspólne użytkowanie reszta może marzyć. Chyba e bedzie jakieś przesunięcie albo ktoś zrezygnuje.
Wg oceny znajomego z bwi 90% szans mają ci co składają razem reszta to fart.
Do tego dochodzi gva, wniosek musi być tak zrobiony aby miał gva i wspólnotę.
Teoretycznie jestem umówiony z sąsiadem, składamy wniocha na traktorki z turem i jakiegoś klamota. ALE! On jest na ryczałcie i wygląda na to że vatu nie odzyskam, jeżeli tak będzie to rezygnuję albo sąsiad przejdzie na vat- pewnie tak zrobi druga sprawa nie mam zamiaru wiązać sobie rąk a jeżeli będę wracał do staruszka to nie może się to za mną ciągnąć, zapytanie poszło już do arimr ciekawe co odpiszą.
Szukajcie sobie kumpli bo inaczej szkoda waszej kasy, wniosek w bardzo dobrej firmie kosztuje 5000 do negocjacji. Miło.

5000 za całość, jak wnioch przejdzie to jest dopłata tak czy siak 2000 na stół.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

82 Ostatnio edytowany przez Pietia (2013-03-24 14:58:29)

Odp: Programy Unijne i dotacje

Fenol za cały czy za pierwszy etap ja jestem umówiony z doradczą też na pisanie i powiedział i to samo, co Tobie w pierwszej części wniosku należy bardzo, ale do bardzo dobrze umotywować chęć zakupu i przedstawić ze to podniesie dochodowość a ze sprzętem nie zawsze tak bywa trzeba tak opracować wiosek i napisać wniosek żeby zawsze zgarnąć maksymalna liczę punktów za daną część a reszta zależy już od szczęścia. Jak by wszystko dobrze poszło też około 5 tys. za wniosek będzie tyle tylko ze płatne w dwóch ratach, jeśli przejdę pierwszy etap robimy drugą część wniosku, ale w moim przypadku należy w pierwszej części wniosku opracować do na poziomie 85-90% aby być pewnym sukcesu?

83

Odp: Programy Unijne i dotacje

Jeśli ktoś nie jest pewny co do wiadomości o programach to może lepiej nie pisać bo robi się potężne zamieszanie i kupa materiału który wprowadza w błąd. Tak na szybko na podstawie tego wniosku co teraz realizowałem:
- można kupić maszyny wcześniej jednak nie wcześniej jak po ogłoszeniu listy rankingowej. Nawet jeśli nie byliśmy na zielonej liście a później na nią wskoczyliśmy,
- jak długo czeka się na zwrot. Wniosek składałem w lutym 2011, ciągnik kupiłem w marcu 2013 i mam nadzieję że zwrot dostanę do końca czerwca choć teoretycznie mogę go dostać dopiero w marcu 2014 bo mają na to tyle czasu,
- od czego zaczynamy: idziemy do doradcy i nic nas nie obchodzi lub sami wypełniamy wniosek i w terminie składamy. Jest dobra i w miarę sensowna instrukcja do każdego punktu jaki mamy wypełnić.
I taka mała dygresja z mojej strony. Piszecie że te całe programy to ściema, kontrole później i kupa roboty. Pomyślcie co by było gdyby nie było kontroli i wymagań ? Przekręt gonił  by przekręt. Niestety jeśli ktoś "daje" nam kasę to wymaga od nas pewnych zachowań, zmian ... Mi niektóre aspekty tych programów też nie odpowiadają ale korzystam bo uważam że warto.

gg 5118068

84

Odp: Programy Unijne i dotacje

Rozmawiałem dzisaij ze znajomą , która sie zajmuje właśnie doradztwem rolniczym i jeśli chodzi o prow itp. to w dolnośląskim nie ma kasy już na to.

mdw

85 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-03-24 22:43:25)

Odp: Programy Unijne i dotacje

u nas nie ma ale są jeszcze woj. gdzie nabór będzie czy już jest - trzeba się dowiedzieć. Poczekajmy co przyniesie nowy budżet i kolejne lata bo na 100% będą jakieś programy pomocowe a wtedy do dzieła. U mnie na pewno będzie to utwardzenie ok 2000 m2 podwórka łącznie z wykonaniem odprowadzenia wód.
Wrócę jeszcze do obecnej modernizacji bo ktoś pytał o budowę. W agencji dziewczyna u której podpisywałem wniosek mówiła (od słowa do słowa przy rozmowie) że zrobiła ponad setkę wniosków i jeszcze żadnej budowy. Po prostu budowę bardzo ciężko rozliczyć bo czepiają się każdego centymetra muru a wiadomo że co do centymetra nie zbudujemy wg planu.

gg 5118068

86

Odp: Programy Unijne i dotacje

Mówiła że w następnych latach pomocy o ile jakaś będzie pierwszeństwo będą mieli ci co jeszcze nie skorzystali z żadnych dotacji tego typu.

mdw

87 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-03-25 20:52:54)

Odp: Programy Unijne i dotacje

U nas na odwrót , budują nowaczese chlewnie i obory z bezogsługowymi stacjami żywieniowymi bo na tym robi się kasę a sprzęt to na dokładkę.                                    Właśnie wróciłem z Wlkp Forum Gpspodarczego z udziałem min. Kalemby Który stwierdził że jest dobrze skoro wykorzystaliśmy 100% należnych dotacji + obecne przesunięte z innych działań,teraz może być tylko lepiej.Jutro będą ważyć się losy uboju rytualnego ciekawe co dzień przyniesie?

88

Odp: Programy Unijne i dotacje

co myślicie o programach rolno środowiskowy w

89

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja korzystałem z  programu rolno-  srodowiskowego    I po 5 latach zrezygnowalem  w produkcji ziemniaka  w poplonie ozimym i wiosenna orka  to kicha . chyba że inny wariant ? ale mało oplacalny.

90

Odp: Programy Unijne i dotacje

a dużo ziemniaków uprawiasz ?

91

Odp: Programy Unijne i dotacje

5 ha i wiecej   różnie

92

Odp: Programy Unijne i dotacje

mój kumpel sadził 7 w tym roku tylko 2

93

Odp: Programy Unijne i dotacje

a łaki w programach rolnośrodowiskowy

94

Odp: Programy Unijne i dotacje

mogą być ale musisz poszukać ptaszków to wychodzi jakie 1500 zł.
masz tam jakieś ptaszki? inaczej w łąki bym nie wszedł.
na dzień dzisiejszy jedyny atrakcyjny pakiet w moich warunkach to poplon ozimy, wariant zrównoważony stracił na atrakcyjności- grupa mieszanka sorga z kukurydzą(na ziarno) przestała być osobną grupą i ci co mieli tak rozpisaną kukurydzę są udupieni.
Zwłaszcza że za strączki jest dopłata niezależnie od pakietu. Nie ma co się w to pchać.

ciekawie wyszło z prosem, jest teraz 22 000 hektarów pod prosem przed PRŚ było 300 ha...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

95

Odp: Programy Unijne i dotacje

Na łąki jest jeszcze wariant ziółkowy,pare gatunków ziółek,koszenie po 10 czerwca i 10% areału nie koszonego i coś ponad 8 stówek na ha za to.

96

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ale coś tam z ptaszkami też jest ale wtedy dopłata powyżej 2 tysięcy za ha

mdw

97

Odp: Programy Unijne i dotacje

Mam program tzw. ptasi na obszarze natury2000 płacą 1500pln/ha poza naturą 1400pln/ha tylko termin koszenia bardzo późny można kosić  po pierwszym sierpnia.

98

Odp: Programy Unijne i dotacje

grześ a reszta dopłat w normie tyle samo dostajesz jakieś dodatkowe wymogi do gospodarstwa i jak z nawożeniem no i efektami pużniej to znaczy koszenie trawy tylko siano czy sianokiszonke też da rade zrobić czy kontroluja i co no i do kiedy trzeba posprzątać

99

Odp: Programy Unijne i dotacje

Dopłaty dostajesz normalne czyli JPO+ PZ jak masz zwierzęta a siano to na niskich łąkach jest w miarę na wyżej położonych jest zasuszone dla mnie to nie jest duży problem bo dużo sprzedaję na brykieciarnię,choć e tym roku kiepsko płacą.

100

Odp: Programy Unijne i dotacje

grześ a jak z tą kontrolą