121

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja z poplonami nie mam za dobrych wspomnień. Może dlatego że wszystko załatwiałem w pierwszym naborze i praktycznie w ostatni dzień. Jako poplon podałem żyto i późniejsza wiosenna orka bokami mi wychodziła. Jeśli mokra wiosna to orka opóźniona i później pełno wschodów żyta było, jak wiosna sucha to uprawa wiosennej orki była po prostu męczarnią. Jeśli jeszcze kiedyś wejdę w poplony to na pewno z jakiś motylkowych aby zimą przegniły i nie trzeba było orać.
A za pierwszą kasę z poplonów kupiłem 323 i pług - ależ byłem szczęśliwy.

gg 5118068

122

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja na poplony sieje tylko facelie, gorczyca odpada, bo sieje rzepaki. straczkowe poplony odpadaja bo sieje groch. wiec zostaje mi facelia, która jest z zupełnie innej rodziny roslin. zielonej masy moze nie ma bardzo duzo, ale robi fajna struktore i na wiosne tylko kultywator i siew, teraz mysle od razu jechac uprawowo siewnym, jak nie da rady to wczesniej talerzówke puscic.

Rolnik z powołania:-)

123

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja mam niemiłe wspomnienia jak wjechałem na raz i zasiałem. Kiepsko wyglądało i nie było plonu. Raz tak zrobiłem i więcej nie eksperymentuję. U mnie takie ziemie, że trzeba dać z wiosny powietrza. Ale też nie orzę tylko agregat.

124

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja w tym roku pod wszystkie jare orałem wiosną i pod kukurydze, wiadomo zimowa orka byłaby lepsza ale po wiosennej na plony nie narzekałem, a ziemi i tak nie mam za dobrej

E 516 na części
Telefon 695 076 269

125

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja zauwarzyłem ze pomimo dosc mokrej wiosny i późnego siewu plon na nie oranych poplonach był wyzszy. dodam ze tam gdzie poplony to orze po zniwach, a na pozostałych jade talerzówka

Rolnik z powołania:-)

126

Odp: Programy Unijne i dotacje

u mnie jak u Ciebie. Owies nie zszedł poniżej 5t mimo ze termin siewu nie gwarantował 4,5t.
Jak orać to jesienią wiosną jak jest bardzo mokro to lekka brona i potem agregat uprawowo siewny na 5-8cm, nasionka 3cm
A co do poplonów to naprawdę warto o nie dbać ja nie daję azotu ale trza będzie zacząć....

127

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja w tym roku zaczałem dawac N na poplony, ale niestety nie wiele to dało bo była susza w porównaniu do jednej działki bez N różnicy nie widac

Rolnik z powołania:-)

128

Odp: Programy Unijne i dotacje

Przecież nie napisałem że sieję nawozy pod międzyplony. Tylko że to co zostanie z niego można dołożyć na więcej nawozu.

129

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja juz dostałem kase za rolnosrodowiskowe!!! az nie moge w to uwierzyć

Rolnik z powołania:-)

130

Odp: Programy Unijne i dotacje

Łoł to może i mi coś skapnie a przydałoby się.

131

Odp: Programy Unijne i dotacje

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/art … ych-z.html

będzie ktoś składał wniosek ? muszę wszystko dokładnie przeczytać i być może złożę coś na bydło mięsne.

gg 5118068

132

Odp: Programy Unijne i dotacje

Miałem chęć na remonty ale jak wszystko policzyłem to systemem gospodarczym wyjdzie taniej niż unią. .........

133

Odp: Programy Unijne i dotacje

na programy unijne warto brać coś co ma tabliczkę znamionową, a nie żadne budowy czy remonty

134

Odp: Programy Unijne i dotacje

polecam artykuł w top agar polska pisza o tym wlasnie mialo byc prosciej a wyszlo jak zawsze 2 razy wiecej biurokracji hmm

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

135

Odp: Programy Unijne i dotacje

Nowe rozdanie jest tak popierd...... że 20  chłopów chce złożyć ale ostatecznie 2 może złoży a 1 dostanie....

136

Odp: Programy Unijne i dotacje

U mnie dużo składało na MR a może tylko 10 osób dostanie... Z tą budową na program unijny to więcej biegania za papierami niż na budowie... A co do kosztów to trzeba iść do sklepu budowlanego i się pytać np ile kosztuje blacha na dach normalnie a ile z papierkiem ( spełniająca wymogi unijne..)

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

137

Odp: Programy Unijne i dotacje

o widzisz, a wszedzie narzekają że tylko 3,5 tys wniosków na MR poszlo i chcą zmienic warunki, szkoda ze jak zwykle tak, że sie nie zalapie

138

Odp: Programy Unijne i dotacje

Jak sądzicie jest sens składania na silos kiszonkowy ? Ile może kosztować papierologia wniosku  na ten prow ?

139

Odp: Programy Unijne i dotacje

jak policzysz wszystkie koszty i stracony czas to zrobienie  własnymi siłami wyjdzie na to samo lub taniej

140

Odp: Programy Unijne i dotacje

Sama papierologia to jedno, a upierdliwość kontoli z agencji to drugie. Jak sam budujesz to w fazie budowy możesz se zrobić poprawki, przeróbki itp, a jak budujesz na prow to tak jak projekt zatwierdzili tak ma być wybudowane. Niech przy kontroli stwierdzą że budowla zamiast 101m ma 101,02m długości to są w stanioe polecieć z takimi karami że szok.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....