141

Odp: Programy Unijne i dotacje

Niby macie rację ale choć raz bym chciał wsadzić ręce pod dupę i popatrzeć jak robią inni moją robotę wink  A silos chciał bym z prefabrykowanych elementów zamówić to i problemów z odbiorem nie powinno być .

142

Odp: Programy Unijne i dotacje

i tu możesz się pomylić, urzędasy to dziwny naród i ich interpretacja i logika są dla nas nie do ogarnięcia. Wymyśl coś co ma tabliczkę znamionową i jest ci potrzebne i złóż na to papiery. Silos z prefabrykatów dogadaj z fakturą czy bez. wynegocjuj cenę i będzie pan zadowolony smile

143

Odp: Programy Unijne i dotacje

Znam przypadek że na elewacje obory dali styropian 12cm zamias 10 i w efekcie budy ek był o 4cm za długi i za szeroki. Papiery chop robił praktycznoe od nowa.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

144

Odp: Programy Unijne i dotacje

Marku to co z tabliczką by się przydało jest niestety nie osiągalne ,a całą resztę mam w dosyć dobrej kondycji i zmiana na nowszą farbę wcale nie jest mi potrzebna . Potrzebny jest natomiast silos albo dwa , utwardzenie dróg w gospodarstwie i placów manewrowych bo mimo że susza wszędzie to i tak wszędzie mam błoto . Robiłem kiedyś trzy zbiorniki na gnojówkę i płytę obornikową za te unijne pieniądze i problemów żadnych z odbiorem nie było gdyż wystarczyło zrobić zgodnie z projektem i tyle . ps ile doradcy biorą za napisanie wniosku ?

145

Odp: Programy Unijne i dotacje

z obecnego ogłoszonego programu nie można kupić maszyn. Koseś nie ma się nad czym zastanawiać tylko kompletować dokumenty.
inwestycja za 200000 tyś. brutto. Odliczasz vat 37 tyś (o ile jest 23% na budowlankę bo nie wiem), dostajesz zwrot 60% kwoty netto (jeśli nie masz 40 lat lub 50% powyżej 40 lat) - 97 tyś. Wychodzi do odzyskania 134 tyś. Wkład 64 tyś. Liczę na szybko ale chyba się nie pomyliłem. Nie ma opcji aby się nie opłacało, a papierologi nie ma się co bać. Budować zgodnie z projektem.

gg 5118068

146

Odp: Programy Unijne i dotacje

Koseś rozumiem że te silosy to tylko do kichy z kukurydzy tak? A nie myślałeś o prasie do napychania w rękaw? Znajomy co ma Jaguary na usługi to też ma właśnie taką prasę i mówił że ci którym tak robił to bardzo sobie chwalili... Sam kiedyś wspominałeś że robisz sianokiszonkę w teraz już "rękaw" a nie na pryzmę po to żeby później nie pier...ić się z odkrywaniem. Z takim rękawem też jest bez roboty. Skoro silos z prefabrykatu dość sporo kosztuje to może i warto takie coś...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

147

Odp: Programy Unijne i dotacje

Właśnie to najbardziej odpowiada tym co są na Vacie. U nas nie zbyt by się opłacało bo trzeba by było zaciągać kredyt i wgl żeby coś móc zrobić

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

148

Odp: Programy Unijne i dotacje

kredyt i tak trzeba wziąć bo mało kto ma w kieszeni na wyłożenie np 200 tyś. Ale jest to kredyt na kilka miesięcy - do czasu odzyskania kasy, a wkład własny już można jakoś zorganizować bo to już nie jest tak duża kwota.

gg 5118068

149

Odp: Programy Unijne i dotacje

To chyba ze... wink Co planujesz Zorak budowac? wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

150 Ostatnio edytowany przez Matey (2015-10-02 10:18:28)

Odp: Programy Unijne i dotacje

zorak napisał/a:

z obecnego ogłoszonego programu nie można kupić maszyn. Koseś nie ma się nad czym zastanawiać tylko kompletować dokumenty.
inwestycja za 200000 tyś. brutto. Odliczasz vat 37 tyś (o ile jest 23% na budowlankę bo nie wiem), dostajesz zwrot 60% kwoty netto (jeśli nie masz 40 lat lub 50% powyżej 40 lat) - 97 tyś. Wychodzi do odzyskania 134 tyś. Wkład 64 tyś. Liczę na szybko ale chyba się nie pomyliłem. Nie ma opcji aby się nie opłacało, a papierologi nie ma się co bać. Budować zgodnie z projektem.

moment, a to nie jest przypadkiem zwrot w wysokości do 200tysi? Czyli wtedy masz 400 na zakupy.

§ 8. 1. Pomoc przyznaje się i wypłaca do wysokości limitu, który w okresie realizacji programu wynosi maksymalnie:
2) 200 tys. zł – w przypadku operacji obejmującej inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków
inwentarskich, w tym ich wyposażaniem, lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na
budynki inwentarskie, w tym ich wyposażaniem, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych
w gospodarstwach, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca, w tym ich wyposażaniem,


A co do młodego rolnika, to w modernizacji polega to raczej na tym, że młodym rolnikiem jest ktoś kto korzystał z programu Młody rolnik. Chociaż pytałem o to w ODR to nie są pewni, bo obecnie są dwie defnicje młodego rolnika i cieżko coś powiedzieć.

151

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja te 200 podałem jako przykład inwestycji, a jeśli chodzi o max kwotę zwrotu to do prosiąt 900 tyś a do bydła chyba 500.
Budować nic nie planuję tzn planować mogę ale na razie nie zamierzam. Jeśli się zdecyduję to napiszę na remont/przebudowę. Mam 2 duże stodoły w których trzymam zboże, słomę i siano. Wymienił bym dach, zrobił nową elewację - jakoś się to uzasadni we wniosku - zobaczymy.

gg 5118068

152

Odp: Programy Unijne i dotacje

Powiedzcie jest jakaś lista producentów maszyn których zakup będzie "rozliczony" na MR?
Żeby nie było że nowa maszyna a nie ma jakiegoś certyfikatu....

153

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja miałem sprzety z jakiejś stodoły, tylko tyle ze własciciel tej stodoły miał firme i pgodukty gdzies zgłoszone

Rolnik z powołania:-)

154

Odp: Programy Unijne i dotacje

Musi być nowa i posiadać tabliczkę znamionową z numerem seryjnym i datą produkcji. Kiedyś cośxw agencji babki kręciły z jakąś akredytacją a później same się tego wypierały....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

155

Odp: Programy Unijne i dotacje

https://www.polskieradio.pl/42/3166/Art … kturyzacje

156

Odp: Programy Unijne i dotacje

Socjal, ale nie bezwarunkowy.

157

Odp: Programy Unijne i dotacje

kolega co w ARiMR robi mówił ze takie wymagania ze prawie nikt nie dostanie

Rolnik z powołania:-)

158

Odp: Programy Unijne i dotacje

jak ktoś ma hodowle to nie łapie się się bo od 4 krów mlecznych przekracza limit
zbóż to już trzeba mieć ładny kawałek ale jak potem zwiększyć wielkość ekonomiczną o co najmniej 20% (i nie mniej ma wynosić niż 10000€)
ziemi za te pieniądze kupi może z 1ha
jedyne rozwiązania to wziąć na budowę budynków inwentarskich ale to już jest papirusologia
albo badylarstwo

wielkość można samemu wyliczyć

https://kalkulator-so.pl/

159

Odp: Programy Unijne i dotacje

własnie w przyszłym roku kończy mi sie rolnosrodowiskowy i MR oddam ojcu dzierżawy i jakby na jego napisac później warzywka zakontraktować na niego to moze by i wyszło

Rolnik z powołania:-)

160

Odp: Programy Unijne i dotacje

Chcieć kombinować to wyjdzie. Ja olewam to wszystko, bo widać co się w tej całej uni wyrabia, i szkoda mi po prostu nerwów na to. Nie wiadomo co będzie za miesiąc a co mówić za rok czy kilka lat.