161

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja się wczytałem trochę i fajnie mieć te 60 tyś ale ....
dają w 2 ratach chyba po pół.
Jak spełniasz wymagania bo masz tylko zboża to wrzucając np ziemniaki albo warzywa moment leci o te 20% do góry ale....  maszyny tylko nowe. Nowy kombajn do ziemniaków to astronomiczne pieniądze do np czosnku też nie małe. A w przypadku tego drugiego to w dupie mam pienidze na na kombajn najwaznieszy jest zbyt a ze zbyciem tego w durzej ilości i fajnej cenie jest problem bo koledzy z południa zbierają 2-3 tygodnie wcześniej i rynek się nasyca....
Pomyslę popytam ale dupy nie urywa...

162

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja mysle cos do kalafiora brokuła, sadzarka karuzekowa, porzadny pielnik, tasme do zbioru, cos z tego

Rolnik z powołania:-)

163

Odp: Programy Unijne i dotacje

Panowie jak policzyć teraz dopłatę do Hektara? Ja mam 15ha, Mama 15ha, Ojciec 15ha + dzierżawy na brata. Wszystko obrabiam Ja i dopłaty finalnie zgarniam ja! Nie muszę siać tych gorczyc itp. JPO? ONW Strefa nizinna 2 na wsio, Zazielenienie? +PROW ostatni rok?

164

Odp: Programy Unijne i dotacje

tylko poniżej 5 nie trzeba a ty musisz 2 uprawy a jeśli masz więcej niż 30 to 3 uprawy

165

Odp: Programy Unijne i dotacje

narazie to nie licz na cokolwiek, ja wczoraj byłem w agencji złożyć wniosek o wydanie decyzji w sprawie dopłat, a tam jeszcze wnioski o dopłaty nie ruszone, na pytanie kiedy coś się ruszy w temacie uzyskałem odpowiedz, może w maju lub czerwcu wcześniej prosze nie oczekiwać niczego

166

Odp: Programy Unijne i dotacje

a co myślałeś ze w styczniu dostaniemy kasę  he he he
najpierw 500 może jak cos zostanie to dadzą

167

Odp: Programy Unijne i dotacje

Na dopłty kasy nie mają a do kabanów za ostatni kwartałchcą dopłacać? Z czego?  A i do mleka niby tyz..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

168

Odp: Programy Unijne i dotacje

No ale jak policzyć w moim przypadku JPO ONW Zazielenienia itp.?

169

Odp: Programy Unijne i dotacje

musisz podliczyć ziemię która zgłaszasz jak ty czyli nie ważne czyja jest ważne kto zgłasza

170

Odp: Programy Unijne i dotacje

http://www.farmer.pl/finanse/beda-zmian … 61659.html

cały czas coś kombinują

171

Odp: Programy Unijne i dotacje

bamreras napisał/a:

Na dopłty kasy nie mają a do kabanów za ostatni kwartałchcą dopłacać? Z czego?  A i do mleka niby tyz..

to jest chore, chociaż do lochy by coś dali.
to bardzo niesprawiedliwe.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

172 Ostatnio edytowany przez zorak (2016-03-04 10:14:27)

Odp: Programy Unijne i dotacje

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/art … lnych.html
31 marzec - 29 kwiecień termin na składanie dokumentów. Ktoś będzie składał ? Ja chciałem zrobić przebudowę stodoły z utwardzeniem podwórka ale obecny nabór jest tak zagmatwany i niedopracowany, że już wiem że nic z tego. Nawet mam obawy czy pisać na jakieś maszyny.

gg 5118068

173

Odp: Programy Unijne i dotacje

Piszę na ciągnik ,rozrzutnik i paszowóz ,i jak kasy zostanie to jeszcze coś z dużą liczbą punktów  aby podciągnąć trochę do góry

174

Odp: Programy Unijne i dotacje

Na nowego jcb, czy jakąś inną markę masz upatrzoną?

175

Odp: Programy Unijne i dotacje

Eh też bym tak chciał coś nowego Fundnąć sad

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

176

Odp: Programy Unijne i dotacje

A ja biorąc wszystko na chłodno, jakbym wziął nowy traktor, to chyba zrobiłbym sobie krzywdę.... I nie mam nadziei , ani chęci. Będę żyć spokojniej i szczęśliwiej wink

177

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ja na opryskiwacz i inne pierdoły.

178

Odp: Programy Unijne i dotacje

Grzegorz89 napisał/a:

Na nowego jcb, czy jakąś inną markę masz upatrzoną?

Jcb takiego małego nie a a szkoda bo ciekawa była by maszynka , wybór jest między zielonym a niebieskim a przewagą na zielony :dance:   Co do nowego to dlatego że jestem na takim etapie życia i gospodarowania że już mogę sobie pozwolić . Tak przy okazji ma ktoś doświadczenie z paszowozem na dwóch ślimakach pionowych ?

179

Odp: Programy Unijne i dotacje

Zielonych jest parę i niebieskich też jest parę ciągników... Hmm.. A tak wgl to ostatnio oglądałem Jaśka 6115. Bez żadnych bajerów w podstawowym wyposażeniu cena 200 Netto...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

180

Odp: Programy Unijne i dotacje

A fastrac będzie dalej U Ciebie, czy będziesz myślał sprzedawać? A zaraz, to będzie jakiś mniejszy do kosiarki, opryskiwacza, przewracarki, nawozów? To fastrac dalej do tyrania wink