1 Ostatnio edytowany przez TPS (2013-02-06 22:24:06)

Temat: prowadza na boki

Witam.Pewnie opisane jest to na forum ale znalesc nie moge. Mam taki problem przy wiekszysz predkosciach koła przednie zaczynaja latac na boki jak bym delikatnie i bardzo szybko skrecał  luzów jakotakich na drązkach ani na moscie nie ma  , , kolejnym objawem jest krokowe skrecanie jak krece kierownica to jakby przeskakiwała a nie chodziła płynnie ,jednak nie wystepuje to bardzo czesto, dodam ze jak go kupiłem to był bardzo niski stan oleju  w układzie teraz juz go uzupełniłem ale nie ustąpiło , i tu moje pytanie co jest??

2

Odp: prowadza na boki

Stawiam na orbitrol.

3

Odp: prowadza na boki

tez o tym myslałem ale to krokowe krecenie zdarza sie stosunkowo zadko i na niskich obrotach silnika , a koła  myszkuja zawsze przy wiekszych predkosciach , a moze cos z serwem? albo odpowietrzyc układ ?? nie wiem w jaki sposób:(

4

Odp: prowadza na boki

a zbieżność ustawiałeś?
jak koła na boki chodzą to jest na pewno sworzeń główny na moście wyrobiony

5

Odp: prowadza na boki

Dokładnie też na to stawiam sworzeń główny.

6

Odp: prowadza na boki

Z tym że przy tak wyrobionym sworzniu słychać klekot.

7

Odp: prowadza na boki

ale most nie ma luzów "lataja" tylko koła

8

Odp: prowadza na boki

U mnie tak było jak kupiłem sprawdź zbieżność i czy wąs od serwa jest dokręcony.

9

Odp: prowadza na boki

Albo czy całe  serwo nie ma luzów na płycie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

10

Odp: prowadza na boki

własnie  odkryłem ze ten wąs ma luz odkreciłem drązek i dopiero okazało sie ze ma on luz około 1,5 cm , wczesniej tego nie widziałem , jaki tam jest dokładnie klucz bo az dak duzego nie mam jutro bede musiał kupic

11

Odp: prowadza na boki

Spróbój dokręcić " żabą "

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

12

Odp: prowadza na boki

Tak myślałem. A klucz hmm.. ja dokręciłem meslem grubym. Jak będziesz dokręcał to dobrze opukuj żeby się ładnie spasowało.

13

Odp: prowadza na boki

Jak pamiętam to 55.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

14

Odp: prowadza na boki

jak kupiłem swojego 323 to na końcówce drążka gwint był zdarty i trzymało to się tylko na zawleczce jak tym gość nie bał się jeździć to ch*j wie.

15

Odp: prowadza na boki

To pikuś bo jak kupiłem fastraca to w czasie pierwszych  jazd po wiosce przy około 50km/h z nadmiernego luzu rozpiął  się drążek poprzeczny i ........ na szczęście przednia oś jest tak zrobiona że koło trzymało prawidłowy tor jazdy  i na strachu się obeszło ,miałem nim jechać na kołach z Sławna ale dobrze że przyjechał na lawecie wink

16 Ostatnio edytowany przez TPS (2013-02-18 21:24:34)

Odp: prowadza na boki

u mnie jest tak ten klucz to 58 ,ciezka sprawa hmm  ale udało sie jutro bede walczył z tymi luzami
no i udało sie juz nie lata na boki winny był ten luz na wasie

i dupa... zrobiłem z 60 km po drodze i znowu luz sad((

17

Odp: prowadza na boki

U mnie zauważyłem też luz na wąsie. Dokręcanie nie pomaga już chyba na wieloklinie się wyrobiło. Co można by zrobić  z tym fantem?

18

Odp: prowadza na boki

Witam wszystkich, mam podobny problem w swoim ZT 303D otóż ostatnio ściągnąłem miskę oleju od silnika żeby wymienić uszczelkę i po złożeniu wszystkiego i zalaniu olejem przednie koła przy większej prędkości zaczynają latać na boki dodam że przed "remontem" wszystko było ok tzn. kręcił dobrze a koła nie latały co może być tego przyczyną? POMOCY!!!

19

Odp: prowadza na boki

luz na głównym sworzniu przodka i końcówki drążka czasem luzuje się śruba na wąsie.

20

Odp: prowadza na boki

Ale przed ściągnięciem miski wszystko było ok więc wątpię żeby to był sworzeń albo końcówki drążków prędzej już układ jest zapowietrzony tylko jak go odpowietrzyć?