261

Odp: nawożenie zboża

Pajej chce dotację z ARR do materiału siewnego i tego nie obejdziesz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

262

Odp: nawożenie zboża

ja tez biore prosto od rolników tylko wszystko legal fv paszporty itd

Rolnik z powołania:-)

263

Odp: nawożenie zboża

ja mogę wystawić fv na paszówkę, bo nie robię sam badań i kwalifikacji

264

Odp: nawożenie zboża

MAREKPE napisał/a:

Pajej chce dotację z ARR do materiału siewnego i tego nie obejdziesz.

Wiem tylko głupa palę .Pajej może głupa palić ,a ja nie?:D

265

Odp: nawożenie zboża

jak mam to rozumiec?

Rolnik z powołania:-)

266

Odp: nawożenie zboża

Za 70zł za metr chłop może ma Ci jeszcze zaprawić???

267

Odp: nawożenie zboża

Pajej napisał/a:

jak mam to rozumiec?

Ano tak, że jak kupujesz na targowisku płytę Maryli Rodowicz za 5 zł, to nie pytasz się sprzedawcy co ma z tego ZAiKS, tak samo wygląda handel nasionami itp

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

268

Odp: nawożenie zboża

maksx napisał/a:

Za 70zł za metr chłop może ma Ci jeszcze zaprawić???

czy ja powiedziałem ze za 70 zł kupuje? ale z kwalifikacja przepadane i zaprawione to musi kosztowac.
Jak ja obsiewam wszystko kwalifikatem c1 to teraz mam mówic ze sprzedaje kwalifikat c2 tylko bez papierów? kwalifikat jest przebadany i min dlatego jest kwalifikatem.

Rolnik z powołania:-)

269

Odp: nawożenie zboża

Ja nie wiem za ile ty kupujesz chłop pisze że za 70zł sprzedaje i ja się tej wersji trzymam .I dobra nie było rozmowy to nie ma sensu.

270

Odp: nawożenie zboża

Marku jak wychodzisz na kontraktacji? Ja pszenicę miałem zakontraktowaną z centralą.

271

Odp: nawożenie zboża

jęczmień ozimy odebrali po 650netto, więc chyba nieźle

272

Odp: nawożenie zboża

RSM wylać na słomę czy po orance? Przes siewem żyta zawsze daję azot dla wyrównania C-N. tTak koło 30kgN + potem z 16-20 w NPK

273

Odp: nawożenie zboża

myślę, że najlepiej po siewie ja już będą ścieżki

274

Odp: nawożenie zboża

A..... Z Tobą nie będę dyskutował ..... tylko tak zrobię wink
dzięki!

275

Odp: nawożenie zboża

w ostatniej nowoczesnej uprawie jest artykuł o rozkładzie słomy i wg tego co piszą to trzeba wapnować a nie dawać azot. Ja tak sobie myślę, że trzeba spokojnie wykonać uprawki a azot dać po siewie rośliny uprawianej wg jej potrzeb. Dawanie bakteriom wszystkiego na tacy rozleniwi je i same nie będą asymilowały z powietrza, a mają taką możliwość, tylko spokojnie zeżrą z nawozu. Tak jak z ludźmi, luksus rozleniwia. Jeśli daliśmy im ful biomasy i chcą to przerobić to muszą się trochę wysilić, i bez dodatkowego azotu dają radę. My musimy im tylko dobrze podać resztki pożniwne by miały optymalnie nakryte do stołu smile

276

Odp: nawożenie zboża

mpopis napisał/a:

w ostatniej nowoczesnej uprawie jest artykuł o rozkładzie słomy i wg tego co piszą to trzeba wapnować a nie dawać azot. Ja tak sobie myślę, że trzeba spokojnie wykonać uprawki a azot dać po siewie rośliny uprawianej wg jej potrzeb. Dawanie bakteriom wszystkiego na tacy rozleniwi je i same nie będą asymilowały z powietrza, a mają taką możliwość, tylko spokojnie zeżrą z nawozu. Tak jak z ludźmi, luksus rozleniwia. Jeśli daliśmy im ful biomasy i chcą to przerobić to muszą się trochę wysilić, i bez dodatkowego azotu dają radę. My musimy im tylko dobrze podać resztki pożniwne by miały optymalnie nakryte do stołu smile

Święte słowa. Nigdy nie dawałem azotu na słomę, tylko wapno w różnych ilościach. Było git

277

Odp: nawożenie zboża

mpopis napisał/a:

pszenżyto w c1 bez papierów, cena za tonę 700pln.

Marku jakie masz odmiany do pozbycia

278

Odp: nawożenie zboża

dinaro

279

Odp: nawożenie zboża

Rozlewacze 5 czy 7 otworowe?
https://www.wiprol.pl/produkty/dysza-si … -arag.html
https://www.wiprol.pl/produkty/dysza-pi … orowa.html

280

Odp: nawożenie zboża

http://www.staben.pl/produkty.html
Siedmio

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia