341

Odp: nawożenie zboża

Znajomy nie klamie

342

Odp: nawożenie zboża

https://www.topagrar.pl/articles/aktual … ciekowych/ Panowie brał Ktoś ten nawóz wzieliśmy tira z kolegą, ale co się okazało na stronce internetowej jest inny skład naworkch inny, a na etykietach do worków całkiem inny, i rozbieżności są duże. Chciałem spróbowąć i w sumie to chyba nie wtopiłem, ale przeliczałem koszta, przez skład podany jak w linku... a jakby wyszedł ten najniższy z etykiety to wyszłoby jak za normaly wieloskładnik, i nie trzeba się smrodzić. Kolega to wszystko łatwił, ja nie wnikałem...

343

Odp: nawożenie zboża

zrób analizę o porównaj z tym co miało być, jak duża rozbieżność to reklamacja.

gg 5118068

344

Odp: nawożenie zboża

właśnie kolega ma się tym zająć, przywoził mi próbkę to było  sporo czerwonych granul od soli potasowej a to co przyjechało nie ma wcale..

345

Odp: nawożenie zboża

To ze nie widać czerwonych granul nie znaczy ze nie ma soli. Ale sprawdzić zawsze można

Siły na zamiary zmierz....

346

Odp: nawożenie zboża

Grzegorz osad z oczyszczalni za free to rozumiem, ale walić tyle kasy za gówno w granulacie ? Mogą przygotować o dowolnym składzie, no i przygotowali. Pewnie najlepszy wychodzi im po świętach i długich weekendach wink

347

Odp: nawożenie zboża

na mokry to ja się nie pisze nie mam czasu i czym rozwozić. Tutaj suchy jak popiół to i szybko rozwieźć można i zagruberować żeby nie śmierdziało. Na próbę wziąłem, zobaczę jakie efekty a jak będę widział to powiem.

348

Odp: nawożenie zboża

Już kiedyś pisałem u nas dostawę i rozrzut po polu robi firma gdzieś od Laszka.

349

Odp: nawożenie zboża

zorak napisał/a:

zrób analizę o porównaj z tym co miało być, jak duża rozbieżność to reklamacja.

a ile analiza nawozu kosztuje?
Ja kupuje taki nawóz wynalazek z hrubieszowa i nie wiem czy nie jestem oszukiwany

Rolnik z powołania:-)

350

Odp: nawożenie zboża

Pajej co to za nawóz? Andrzeju u nas w lubelskiem to jeszcze żeśmy zacofane i jeszcze potrzeba czasu żeby było jak mówisz? wink

351

Odp: nawożenie zboża

Pajejowi chodzi o PLONOVIT. W jednym roku jego skład to niby 3-19-29 a w innym 5-20-30. Jest to typowy blending. Ciekawe jak z jego przyswajalnoscią, a dokładniej z fosforem. Bierzemy od jednego dostawcy i też mnie to ciekawi bo cena w porównaniu do polifosek atrakcyjna.

352

Odp: nawożenie zboża

Pajej analiza wapna kosztuje 2 stówy, kolega duży farmer zamówił 3 patelnie zapłacił 6 stów za analizy i wiedział które najlepsze, chociaż cenowo były prawie jednakowe. Jedno węglanowo-magnezowe miało 38% Ca i zero Mg, drugie trochę poniżej tego co na papierze, trzecie praktycznie zgodne.

353

Odp: nawożenie zboża

Która kopalnia sprzedaje dolomit bez Mg - możesz się dowiedzieć?

354

Odp: nawożenie zboża

Bez mg to chyba nie dolomit w rozumieniu chemicznym.

355

Odp: nawożenie zboża

damian9871 napisał/a:

Która kopalnia sprzedaje dolomit bez Mg - możesz się dowiedzieć?

Dowiem się, jednak jedno jest pewne większe firmy handlują lepszym towarem, to już u nas posprawdzali.

356

Odp: nawożenie zboża

Dużo brałem z żelatowej a później z dąbrowy ząbkowice bo było lepiej zmielone ale w tym roku coś grubej im wyszło. Prób nie robiłem.

357

Odp: nawożenie zboża

A ja mam problem bo przywieźli mi mielony dolomit i za groma nie wiem jak to rozsiac....

358

Odp: nawożenie zboża

koseś napisał/a:

A ja mam problem bo przywieźli mi mielony dolomit i za groma nie wiem jak to rozsiac....

tzn. mocno zmielony ? też zamówiłem dolomit, tam gdzie kolega, oglądałem u niego to w pożądanym sorcie, frakcji 2mm poniżej 10 %

359

Odp: nawożenie zboża

masz herkulesa i wio...

360

Odp: nawożenie zboża

Pył idzie do sąsiada.....