Temat: New holland tx65 czy John Deere 2256??

Witam:) Który kombajn lepszy,( jakie spalanie, wady, zalety). New holland tx 65 z 98r., czy John deere 2256 z 99r. Którego polecacie?? Może ktoś posiada takie maszyny ??

2

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

New Holland ma ciut większy silnik ale za to ma mniejszą młucarnię. Wiadome jest to że John Deere ma o wiele droższe części niż New Holland. Lepszy jest chyba New Holland. Ja na twoim miejscu bym kupił case 527 ta maszyna wymiata za nie duże pieniądze. I ma większa wydajność od tych modeli co porównujesz.

3

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

NH  bierz .. on chyba w sumie na rotorach jest ...  ale ma kompa co pokazuje stan nagrzania łożysk ...  (tak mi sie zdaje )  można przedwcześnie wykryć awarie ...  jonego sobie odpuśc .. te modele nie lubią zieleniny ...    w spółdzielni mają ... niby to większy kombajn od mojej zabawki ale  w rzepaku wymięka ...   co do  pszenicy to  prędkosc ta sama nadgania chederem  ... jeśli już to NH

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

jak dobrze kojarze to NH Tx jest na klawiszach a TF jest na rotorach. Właśnie dobrze Błażej pisze że warto 527, dobry rok, dobra cena, dobra wydajność i części w miarę tanie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

Patrząc na cenę i daną wydajność i jakość maszyny to case 527 o klasę przebija tego NH i JD.

6

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

maniek516b zobacz jeszcze na kombajny Massey Ferguson, na 38RS albo 40RS. U nas we wsi mieli tego od groma i ten sprzęt nawet nawet chodził, pieniądze też nie najgorsze. W Śmielinie mają obecnie na sprzedaż te co kosiły tu u nas i cena coś koło150 netto ale to już duże habety 7278Cerea, silnik tam 350km. Ogólnie to MF mają bardzo dobre hedery power flow z taką taśmą między kosą a ślimakiem. Jak chcesz kosić rzepak to zakładasz tylko kosy boczne i to wszystko. Tak samo bardzo dobre przy koszeniu wyległego zboża. Ale części już droższe od 527.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

maseye maja slabaelektronike ale 38 i 40 serwisuja tez korbanki

mdw

8

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

Laszek napisał/a:

maniek516b zobacz jeszcze na kombajny Massey Ferguson, na 38RS albo 40RS. U nas we wsi mieli tego od groma i ten sprzęt nawet nawet chodził, pieniądze też nie najgorsze. W Śmielinie mają obecnie na sprzedaż te co kosiły tu u nas i cena coś koło150 netto ale to już duże habety 7278Cerea, silnik tam 350km. Ogólnie to MF mają bardzo dobre hedery power flow z taką taśmą między kosą a ślimakiem. Jak chcesz kosić rzepak to zakładasz tylko kosy boczne i to wszystko. Tak samo bardzo dobre przy koszeniu wyległego zboża. Ale części już droższe od 527.

Kuzyn jeździł na tych modelach to mówił że nie są one najlepsze wszystko w nich pękało. Jeszcze dobry jest claas coś 108 118 maxi porównywalna wydajność do tego JD i NH ale cały czas mniejszy od case 527.

9 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-02-14 18:19:21)

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

Masseye u henia robiły nie mało i jakoś szły. Czy coś pękało to już zależy jaki wyeksploatowany i czy w pore łożyska były wymieniane. To co było wadliwe to jak pamiętam przeniesienie napędu z silnika. Parę razy nimi jeździłem i ogólnie fajny sprzęt. Tyle tylko że niektóre normalia nie są już takie typowe bo mają wymiary calowe. Ale nie ma takiej zielonki żeby massey w niej nie przeszedł big_smile Wojtas pisałeś że JDnie radzi sobie w zielonym-racja ale tylko nie radzi sobie jak słome tniesz, jak układasz na pokos to wszystko ok. Gardło do sieczkarni ma bardzo wąskie. Ale ogólnie jakość młócenia bardzo dobra po JD. Jeden gościu u nas ma JD2064 głównie na usługi i powiem że jedzie nim jak piorun. Gościu co był u mnie po kukurydze to mówił że miał jakiegoś JD używanego i był z niego bardzo zadowolony i z racji że miał okazję kupić nowy kombajn na PROW to kupił właśnie nowego JD. Wujek ma też JD CWS i bardzo go sobie chwali. Każdy kombajn dobry, zależy kto jak go użytkuje. Nie oszukujmy się bo na jakiś spółdzielniach czy dużych firmach to mało który operator dba tak jak o swoje.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

No z tymi łożyskami w MF to potwierdzam...łożysko wielkością takie jak w bizonie na targańcu nie pamiętam nr. tylko calowe kosztowało mnie 530 zł ! W dodatku musiałem czekać ponad tydzień...

11

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

Ja nie mówię że JD jest zły sąsiad ma W660 i 2264 i jadą nimi 1000 ha bez problemu. Chodź 2264 ma już duża wydajność to jednak już jest inna technika w W660 i jechałem w nim w rzepaku i nie czułem żeby jakoś typowo nim się wklekł. Oczywiście jak wszystko jest serwisowane to musi chodzić. U mnie spółdzielnia ma tc 56 i obrabia nim ponad 500 ha na rok i daję radę tylko czasami na jeden lub dwa dni pod koniec pomaga mu 527.

12

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

u kolesia co robie ... jest 3 letni JD seria T550  ful wypas ...  elektronika to patologia ....  wiecznie  komp piszczy że mu się coś nie podoba to napięcie spadło . to podświetlenia gaśnie to coś tam itd itp

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

A bo te ostatnio produkowane maszyny to tylko takie zegareczki świecidełka... Przesadzają z tą elektroniką. Wiadomo postęp wymaga tego ale bez przesady

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

błażej a cos ty sie tak na 527 uparł, temat jest o nh i jd a ty ciagle o 527. To że ty masz 525 a bys kupil 527 to jest twoja sprawa.

15

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

W moich okolicach JD serii 20 jest kilka i mają super opinie. Polecam Ci te kombajny bardzo proste w budowie i naprawde niezawodne. Chyba że kupisz dobitego to niestety

16

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

Bombay napisał/a:

błażej a cos ty sie tak na 527 uparł, temat jest o nh i jd a ty ciagle o 527. To że ty masz 525 a bys kupil 527 to jest twoja sprawa.

Ja wiem o tym ale daję sugestię taką że za tą samą cenę jest możliwość kupienia lepszej maszyny . Nikt nie musi się ze mną zgadzać tylko staram się pomóc. Po co wydać więcej na JD czy NH jak za mniejszą cenę jest lepszy 527?

17

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

Mam okazje je tanio wywrwać, tylko że są do przyciągnienia z zagranicy. NH ma 1860 mtg, a jelonek 1983 mtg. To dużo jak na te latka??

18

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

dziwnie mało ...  jak dla mnie  to śrenio powiedzmy 150 mtg rocznie ...  czyli  takie wielkie maszyny a niby co 150 200ha rocznie kosiły ...   jeszcze w niemcowni ?   i jakie pieniądze   tam za to zapłacić ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

no ten jelonek aż taki wielki nie jest więc może ima taki przebieg... kto wie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-02-15 22:20:03)

Odp: New holland tx65 czy John Deere 2256??

Znajomy na 200 ha kupił 10 lat temu Case 7240 magnum o czym pisałem i Classa 118 max,maszyny nie do zajechania i były po przejściach.A wujaszek i jego znajomy kupili[z osobna] JD 20xx nówki i obydwa felerne,urywają się podsiewacze i nie pomogło że synek był sprzedawcą .