Temat: Dokumenty, rejestracja

Jeśli traktor jest ściągnięty z zagranicy, to co jest potrzebne do jego rejestracji?

2 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2013-02-19 22:16:54)

Odp: Dokumenty, rejestracja

Potrzebujesz Fahrzeugbrief-czyli taki odpowiednik dowodu rej.i umowę kupna.Przetłumaczone to przez tłumacza przysięgłego no i przegląd ze stacji kontroli pojazdów.

3

Odp: Dokumenty, rejestracja

Tak też nieśmiało myślałem. Ma ktoś zbędny papier na 323?

4

Odp: Dokumenty, rejestracja

Ja osobiście ścigałem 60 z Holandii i miałem tylko umowę kupna sprzedaży. Z powodu, że ciągnik nigdy nie był rejestrowany. Dało się trochę papierkowej roboty ale się dało, o mało co miałbym 60 z 2012 roku smile. Choć pierwszą rejestrację mam właśnie z tego roku smile.

5 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-02-19 23:57:30)

Odp: Dokumenty, rejestracja

No to napisz dokładnie jak to sie robi...

6

Odp: Dokumenty, rejestracja

Tylko tak można jak ciągnik nigdy nie był rejestrowany. Pierwsze po przywiezieniu przegląd na podstawie umowy , następnie urząd skarbowy i tam było trochę schodów, że ciągnik nigdy nie rejestrowany to według naszego prawa jest sprzętem nowym choć data produkcji 1980 smile. Wypełnia się ten pit co zawsze płacisz skarbówkę i musieliśmy napisać oświadczenie, że sprzęt na przejechane tam 136 tys. kilometrów nie jest nowy, nosi ślady użytkowania i na potrzeby własne nie na handel. jak już wydali papierki w skarbówce to do wydziału komunikacji i tam tez trochę było cyrków bo na przeglądzie diagnosta wbił tylko rok a nie dzień -miesiąc - rok, czepiali się trochę ale im wytłumaczyłem, że to nie auto i był tylko rok - przeszło. W W.K. wydali mi tymczasowy i już od prawie roku mam normalny twardy dowód smile. Jak coś nie jasne to porostu pisz. A i jeszcze jedno dużo zależy od życzliwości urzędników. Choć miałem wszystko UMOWĘ, PRZEGLĄD PIERWSZY W KRAJU PO SPROWADZENIU, POROBIONE OPŁATY W SKARBÓWCE WIĘC NIE MOGŁO SIĘ NIE UDAĆ smile

Chyba jasno się wyraziłem. Ja nie miałem dowodu (brifu) bo mój nigdy nie został zarejestrowany bo w Holandii nie było to wymagane on jeździł po firmie.

7

Odp: Dokumenty, rejestracja

witam koledzy nie będę zakładał nowego watka potrzebuje dokumenty do 323A  najlepiej z 89r ale nie koniecznie i 120KM jeżeli ktoś wie to proszę pisać

8

Odp: Dokumenty, rejestracja

Nie wiem czy pisanie tego na publicznym forum jest dobrym pomysłem....

...jak mawiał Sofronow.

9

Odp: Dokumenty, rejestracja

ale można spróbować

10 Ostatnio edytowany przez poulm (2013-06-04 13:19:21)

Odp: Dokumenty, rejestracja

Moj znajomy dal teraz swojego Forscha ZT300 do zlomu i ma jeszcze papiery tanio na sprzedaj, na wasze okolo 500-1000Zl, wiec jest na umowie.
Na ile jest wasza policja inteligentna i rozpoznaje ciagnik ZT300 od ZT 303 albo ZT323?
Jego numer telfonu jest +420602663039 i mieszka v ČR miasto ©ternberk.

11

Odp: Dokumenty, rejestracja

sprzedam aktualne papiery od zt 300. OC i przegląd ważne cena 1000zł

12

Odp: Dokumenty, rejestracja

Chyba cie.....
Za 6 tyś jest komplet  ciągnik z papierem.
Na złomie dostaje 5,5 tys i mam papier za 500

13

Odp: Dokumenty, rejestracja

Ja bym chętnie kupił do osiemdziesiątki

mdw

14

Odp: Dokumenty, rejestracja

Panowie a próbował ktoś rejestrowac jako "inny" albo "sam" bo z tego co wiem jest taka możliwośc i bez kombinacji a z papierami to jest tak że jak masz kogoś znajomego za granicą to niech przywiezie fakturę z dopiskiem że pojazd nie podlegał rejestracji i umowę, koszt takiego zestawu to 100€ i tez jest bez kombinacji i jesteście pierwszym właścicielem w kraju.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

15

Odp: Dokumenty, rejestracja

A jakie numery ramy wtedy wpisać?

16

Odp: Dokumenty, rejestracja

Fakturę z chomika można ściągnąć wink
Sam od czerwca nie wchodzi w grę.....

17

Odp: Dokumenty, rejestracja

Właśnie od 1 czerwca nie można rejestrować  samow sam rejestrowałem ostatniego. Maja tak wiec Tylko  papieryl

18

Odp: Dokumenty, rejestracja

Ale Polak zawsze znajdzie jakiś ciekawy pomysł aby wyjść na swoje .Fajnie że jesteśmy takim zaradnym narodem .

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

19

Odp: Dokumenty, rejestracja

to jak ma ktoś coś

20

Odp: Dokumenty, rejestracja

Na olx są dokumenty do 323