21

Odp: dzierzawa na mazowszu

Dzisiaj znajomy rzucił hasło bierz 35 ha w dzierzawę ,on bierze dopłatę , płaci podatek co zbiore to moje, ziemia III , co wy na to?

mdw

22

Odp: dzierzawa na mazowszu

Bierz wyjdziesz na + z takiej klasy to można 7 ton na luzie pociągnąć.

23

Odp: dzierzawa na mazowszu

przy takiej ziemi na takich warunkach to jak byś trafił w lotka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24

Odp: dzierzawa na mazowszu

pisz umowe i nie marudź

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: dzierzawa na mazowszu

to ja mam to samo tylko że ziemia od 4a do 5. i dupek jeszcze umowy nie chce zbytnio dać...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

Odp: dzierzawa na mazowszu

Ja tak też mam ale przeważnie łąki i pastwiska.

27

Odp: dzierzawa na mazowszu

ja bym się nawet nie zastanawiał. Daję oprócz dopłaty 200-300zł plus podatek i nie ma chętnych...

28

Odp: dzierzawa na mazowszu

Tak myślałem , ale wyszla śmierdząca sprawa z tym polem także będe czekal jak sytuacja się rozwinie ...

mdw

29

Odp: dzierzawa na mazowszu

Pawel21990 napisał/a:

ja bym się nawet nie zastanawiał. Daję oprócz dopłaty 200-300zł plus podatek i nie ma chętnych...

Paweł znajomi w gminie Gołymin wzięli 6 ha 3 klasy w dzierżawę bez dopłat, płacą podatek + 12q pszenicy.

30

Odp: dzierzawa na mazowszu

Pawel21990 napisał/a:

ja bym się nawet nie zastanawiał. Daję oprócz dopłaty 200-300zł plus podatek i nie ma chętnych...

Znajomy chciał wydzierżawić komuś 10 ha 3-4 klasa,glina i góry,dopłaty jego a dzierżawca podatek i 1700 pln/ha,mówi że w ciągu tygdnia miał 20-paru chętnych i zdecydowanych.Z drugiej strony inny znajomy chce sprzedać 8 ha w jednym kawałku po 35000/ha i nikt nawet nie spyta.

31

Odp: dzierzawa na mazowszu

Jest koło mnie 12 hekarów ugoru w jednym kawałku , 4 klasa , ziemia agencyjna, zastanawiam się czy to wziąśc na dziko , jak myślićie pchać się w to ? dodam że agencja nie chce wydzierżawiać u nas ziem ze względu na wiatraki.

mdw

32

Odp: dzierzawa na mazowszu

jak posiejesz muisz zebrac tak jest według prawa gdzieś to czytałem

33

Odp: dzierzawa na mazowszu

Tak ale jak się agencja doczepi? wybronie sie żeby kary nie zapłacić

mdw

34

Odp: dzierzawa na mazowszu

Zrobisz jak zechcesz ale kumpel obrabiał przez 3 lat 3 ha ale w tym ANR go namierzyła i za osiem miesięcy naliczyli mu średni czynsz razy 4 to do zapłaty ma 7tyś.Czy się opłaca?

35

Odp: dzierzawa na mazowszu

No właśnie , dam sobie sokój, raz zabuliłem już ale się wyłgałem i tylko za 4 miesiące zapłacilem  .

mdw

36

Odp: dzierzawa na mazowszu

wujaszek obrabiał i tez go namierzyli obrabiał 2 lata działeczke cos ponad hetkat a kare mu dali ponad 400zł zapłacił i smieje sie z tego. teraz ta działke na przetargu wylicytował

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: dzierzawa na mazowszu

ja zaplacilem 1300 za póltorej ha

mdw

38

Odp: dzierzawa na mazowszu

ja wziałem 10 ha. Dopłata plus 500zł i podatek, spółka wodna. 3,4 klasa, część gliny porządnej, część lżejsza

39

Odp: dzierzawa na mazowszu

powoli bo nie czaje oddajesz włścicielowi dopłaty płacisz podatek i jeszcze dokładasz 500zł. wyjdziesz przy takim układzie na swoje?

Rolnik z powołania:-)

40

Odp: dzierzawa na mazowszu

Tak. Płacą nawet 800 i po ponad 1000 oprócz dopłat. Ale to za lepsze gleby bo i 1 klasa jest na Opinogórze i to wcale nie mało.