121

Odp: Ford TW-15

do  fergusona i classa  też

Leszek   dla kolegów'

122

Odp: Ford TW-15

i do jd też widziałem jak lali na serwisie a do nowych to mieli oryginalne jd oleje ale do tych poserwisowych normalnie fusha leją

Nie ma to jak FORTSCHRITT

123

Odp: Ford TW-15

No u mnie w serwisie New Holland TEXACO leją.

124

Odp: Ford TW-15

Olej dla JD dostarcza SHELL Znam osobiście człowieka co odpowiada w Shell za współpracę korporacyjną. O inne marki nie pytałem, ale z ciekawości się spytam kogo tam jeszcze tankują z tej samej cysterny. JD ma ceny 3 krotnie wyższe niż sami płacą. Dlatego Fuchs jako o 100% droższy i nieco lepszy niż Shell ma takie wzięcie. Dla maszyn to wszystko jedno, bo istotny jest minimalny poziom jakości oleju.
Za beczkę oleju silnikowego 208 l i 100 litrów hydraulicznego hl46 skasowali ode mnie 800 zł do końca roku wystarczy

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

125

Odp: Ford TW-15

mój holland był na ambrze teraz leje fuchsa

mdw

126

Odp: Ford TW-15

Olej olejowi niby nie równy ...  cenowo zwłaszcza ....
ale patrząc po parametrach jakich niby serwisowo powinny być to większość olei połowę tańszych spełnia normy smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

127

Odp: Ford TW-15

O jakich mówisz? Orlen, lotos czy turdus?

128

Odp: Ford TW-15

Najważniejsze na czas zmieniać. Do traktorów i kombajnu używam turdusa i co mam narzekać. Nic się nie dzieje. Każdy chwali to co ma i to co stosuje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

129

Odp: Ford TW-15

kiedyś wszyscy jeździli na superolu  a do skrzyni lali hipol i wszystko wszystkim pasowało ... teraz każdy wybrzydza ...  ja w case skrzynie zalałem Tedex  coś tam i też jeździ ...  jak ma się zepsuć to chodź by jeździł na wywarze że złota to się zepsuje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

130

Odp: Ford TW-15

i tak pewnie wszysztko z jednej beczki rozlewane wink

mdw

131

Odp: Ford TW-15

A już na pewno z tej samej ropy naftowej ............

132

Odp: Ford TW-15

wojtas napisał/a:

kiedyś wszyscy jeździli na superolu  a do skrzyni lali hipol i wszystko wszystkim pasowało ... teraz każdy wybrzydza ...  ja w case skrzynie zalałem Tedex  coś tam i też jeździ ...  jak ma się zepsuć to chodź by jeździł na wywarze że złota to się zepsuje ...

Wojtas skoro kupiłem NH i był wszędzie zalany takim olejem i na serwisie też taki olej używają to dlaczego mam zmieniać nie należy do tanich ale myślę że się sprawdza.
Mam sąsiada który pracuje na serwisie NH czasami opowiadał jak skrzynie wyglądały po zwarzeniu oleju i ile roboty z tym.

133

Odp: Ford TW-15

No właśnie miało być prosto a jak zapytałem to się zrobiło 50 olejów i każdy dobry wink Wczoraj siedziałem pod ciągnikiem pół dnia i nie mogłem znaleźć czujnika od ciśnienia na skrzyni. Czujnik na małym filtrze olejowym po prawej stronie ciągnika odpowiada za temperaturę oleju, bo jak zwarłem to zapalała się kontrolka. Od włączania półbiegu jest na górze skrzyni, od napędu u dołu z prawej strony w tylnej części skrzyni biegów. O dziwo jest tam cały czas prąd zaraz po przekręceniu hebla. Z lewej strony przy ramieniu od wałka też jest czujnik, ale to myślę, że właśnie do wałka. Pozostaje mi tylko ten czujnik ciśnienia oleju, bo skoro się zapala to gdzieś musi być. Wyczytałem, że niektóre new hollandy mają podłączony pod tą kontrolkę poziom płynu hamulcowego. u mnie płynu jest połowę, a kabli żadnych przy zbiorniczku nie widzę, także chyba odpada.

134

Odp: Ford TW-15

Nie o to mi chodzi że każdy jest zły czy każdy przesadzony .... tylko chodzi o to ze nie zawsze olej który kupujemy jest własnie tym olejem .... Są krocie takich przypadków ...
My Laicy tematu nie będziemy wiedziec czemu dany olej musi być tylko i wyłacznie ... mam JD obok jak i serwis DF  i każdy zachwala swój olej po cenie minimum 25zł za litr  a patrząc po parametrach  milion  innych olei spełnia te wymagania ...  bo muszą je spełniać by się utrzymac na rynku ....  tylko z reguły jest tak ze skoro się leje tylko ta firmę to musi być już tak do końca ... wydaje mi się że czasami sami wpędzamy się w taki kozi róg

dosc często mam doczynienia z Servisem CAT i dogadałem się z z serwisantem by mi przywiózł specyfikacje oleju hydraulicznego i sam stwierdził że te oleje niczym się nie różnią od innych olei ... jedynie podczas napełniania dolewają specyfiku jakiegoś i tyle ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

135

Odp: Ford TW-15

wojtas napisał/a:

dosc często mam doczynienia z Servisem CAT i dogadałem się z z serwisantem by mi przywiózł specyfikacje oleju hydraulicznego i sam stwierdził że te oleje niczym się nie różnią od innych olei ... jedynie podczas napełniania dolewają specyfiku jakiegoś i tyle ...

A ten specyfik jest po to aby wyróżnić olej i jak zastosujesz taki sam tylko bez tego specyfiku to w razie awarii nie uznają Ci gwarancji, taki haczyk
Ps Dzwoniłem do Shelowca, parsknął śmiechem i powiedział, że ma na placu beczki wszystkich obecnych na rynku serwisów fabrycznych i leje w nie oleje wg specyfikacji. W zaopatrzeniu serwisów zrywają naklejki Shell i nalepiają swoje. To jest najdroższa z punktu widzenia odbiorcy końcowego operacja technologiczna lol big_smile :pa:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

136

Odp: Ford TW-15

Czyli Marku leją zwykłego żółtego shela 15w40 tego do diesli?

137

Odp: Ford TW-15

Tam  mają różne rodzaje w zależności do jakiego rodzaju silników, nie wnikałem w szczegóły, ale do auta idzie inny, do ciągników inny, a jeszcze inny do ciężarówek.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

138

Odp: Ford TW-15

kolega kupił leciwego Ford a tu sie oleje wymienia takie jak do nowych skomplikowanych konstrukcyjnie silników i skrzyń.po co lec cos lepszego kiedy produkowali TW-15 takich olei nie było

139

Odp: Ford TW-15

głos rozsądku wink

140

Odp: Ford TW-15

Zastosuj olej zgodny ze specyfikacją. Podałem link do wyszukiwarki orlenu dla przykładu. Tam masz, że do skrzyni  olej utto 10W-30. A producent to już wg kieszeni, czy to fuchs czy jakiś inny. Ja zalałem case orlenem UTTO. Ale dużo sprzętu użytkuje wspólnie z kuzynem i innymi ciągnikami to przecież i tak się miesza. Mamy teraz wszyscy w naszym "kołchozie" ten sam olej UTTO 20 litrów za 200 zł . Nawet 914 na utto jeździ.