21

Odp: Rura wysypu zboża

Ona raczej telepie czyli jak by bez łożysk luzem latała.

Odp: Rura wysypu zboża

No właśnie,po jednej stronie nie ma łożyska tylko ta tuleja łącząca,na tym musi mieć luz,chyba że lożysko to w zbiorniku kaput.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

23

Odp: Rura wysypu zboża

żmijka w zbiorniku jest cicha a luz na tulejce wyjściowej jest max 2mm. Mi się wydaję, że ten bolec jak zazębia żmijkę w rurze odpowiada za chrobot.

24

Odp: Rura wysypu zboża

pewnie ślimak z rury nie wchodzi do końca i sie telepie lepiej uważaj na to bo jak ślimak w zbiorniku będzie chodził a w rurze wysypu nie to ci rozwali co nieco .

25

Odp: Rura wysypu zboża

Więc co zrobić, żeby nie chrobotało? Opuścić na fasolkach żmijkę na max na dół? Tzn Podnieść rurę do wysypu, opuścić żmijkę aż dojdzie do końca i będzie dobrze?

26

Odp: Rura wysypu zboża

u mnie wygięła się blacha na końcu rury tam gdzie jest łożysko i musiałem wyprostować blachę i wtedy żmijka się wysunie i lepiej będzie wchodzić na sworzeń

27

Odp: Rura wysypu zboża

Czyli rozłożyć rurę do wysypu i opuścić aż dojdzie do max na tej blasze u góry?

28

Odp: Rura wysypu zboża

Nie wiem o co ci chodzi po prostu żmijka z rury ma ładnie wchodzić na bolec od żmijki co jest w zbiorniku

29

Odp: Rura wysypu zboża

Nie wiem czego ale ja wiem dzięki. Spróbuje!

Odp: Rura wysypu zboża

Tomek chodzi mu o opuszczenie,wsunięcie  ślimaka w rurze,aby wchodził do końca na bolec ślimaka ze zbiornika

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

31

Odp: Rura wysypu zboża

Z Polskiego na Polski ale tak. Marek a tobie jak w 14tce chodzi rura na pusto? Cicho?

32

Odp: Rura wysypu zboża

Decyzja zapadła. Wymiana nieszczęsnych tulejek na łożyska. Jutro przyjdą Fagi na zbiornik i na koniec rury. Zobaczymy czy będzie cisza. Tuleki są na kształt łożysk UC 207 http://allegro.pl/lozysko-samonastawne- … 09504.html Stąd moje pytanie! Na pewno już wymienialiście tulejki albo łożyska. Szybko wziąłem się za rozbiórkę i nie zwróciłem uwagi jak była tulejka ta na końcu rury. Wypustem łożyka do zewnątrz czy do wewnątrz? Łożysko tak jak i tulejka ma wypust z imbusami do przykręcenia na wałek i ma być do zewnątrz czy do wewnątrz?

33

Odp: Rura wysypu zboża

witam panowie morze wie ktoś z uzytkownikow  514 jak musza byc naciągniete linki od rury spustowej czy jak jest zlozona to tez musi byc napręzona

34

Odp: Rura wysypu zboża

U mnie są napięte jak rozłożona jak i złożona

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: Rura wysypu zboża

dziekuje za odpowiec musze podciągnąc bo mam luzno

36

Odp: Rura wysypu zboża

U mnie jak rozłożona napięte, jak złożona to luźne.

37

Odp: Rura wysypu zboża

Witam doświadczonych forumowiczów! Jest to mój pierwszy post na tym forum więc jeśli pomyliłem temat to proszę o wyrozumiałość i przeniesienie do odpowiedniego. Do rzeczy: W moim 514 podczas wysypywania ziarna ze zbiornika, ziarno wysypuje się w miejscu łączenia rury ze zbiornikiem. W zbiorniku jest kołnierz metalowy i na niego nachodzi rura. W tym właśnie miejscu ziarno sie wysypuje na ziemię. Próbowałem podciągnąć rurę do góry bo wydawało mi się że za bardzo leży i poprawy nie było. Czy ktoś przerabiał ten temat? Jak mogę temu zaradzić? Dodam jeszcze że mam kółka do prowadzenia liny do wymiany bo ciągle linka z nich spada i nie mogę złożyć rury bo się sworzeń za mało chowa. Muszę go pchnąć i dopiero można składać rurę wink  Proszę o porady i z góry dziękuje za odpowiedz smile

38

Odp: Rura wysypu zboża

ja uszczelniam pianką jak sie uda to przełamuje sie tak ze po złożeniu rury dalej jest szczelne, jak sie nie uda próbuje jeszcze raz

Rolnik z powołania:-)

39

Odp: Rura wysypu zboża

Tam ma być uszczelnienie z gąbki.  Weź stary tapczan i sobie wytnij.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

40

Odp: Rura wysypu zboża

Dziękuje panowie za cenne wskazówki wink Już wiem co robić smile