1 Ostatnio edytowany przez Igor_z1 (2013-03-14 11:30:47)

Temat: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

Cześć,

Dziś postanowiłem zacząć publikować zdjęcia kombajnu, który kupiliśmy we wrześniu. Jak widać jest to poczciwa E-512.

http://imageshack.us/g/1/10059603/

Tak wyglądał w ogłoszeniu....



...tak na podwórku...

http://imageshack.us/g/1/10059602/

...a tu już remont.

Kombajn dostał parę nowych łożysk, nowe dno w zbiorniku, kilkanaście łat, nowy podsiewacz, parę litrów farby...

Teraz jesteśmy na etapie zakańczania prac naprawczych i ponownego montażu wszystkiego w jedną całość. Postaram się na bieżąco dodawać zdjęcia, choć nie mam na to zbyt wiele czasu. Teraz kombajn ma na sobie zbiornik. Reszta rzeczy (podsiewacz, wialnia, wytrząsacze, kosz sitowy, wanna, podajniki, wariatory, silinik, gardziel, rura wysypowa, kabina - do zamontowania i ewentualnie do drobnych poprawek.

Mam na dzieję, że jak się zainwestuje na początku trochę pieniędzy oraz czasu, to odwdzięczy się przyjemną bezawaryjną i ca za tym idzie bezstresową pracą.

W tym miejscu chciałbym podziękować Ojanuszowi za znalezienie czasu, miłe przyjęcie oraz wyczerpujące informacje na co zwrócić uwagę kupując kombajn.

P.S. Przepraszam za kiepskiej jakości zdjęcia oraz wszechobecne kury na nich wink

...jak mawiał Sofronow.

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

No ładnie rozbroiłeś tego byczka , po takim gruntownym przeglądzie na pewno nie jedne żniwa przekosisz bezstresowo, czego Ci życzę smile  Czekam na fotki z ukończenia prac , pochwal się ile złociszy kosztowało Cię to cacuszko ? smile

3

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

Tadeuszu, cena to żadna tajemnica: 14 kPLN.

Moim zdaniem trochę przepłacony, ale to był pierwszy zakup kombajnu w mojej karierze. Teraz - już po samej rozbiórce do remontu, wiedziałbym na co zwrócić uwagę podczas kupna. Inna sprawa, że mieszkając w centrlnej części Polski nie miałem takiego wyboru jak koledzy z Dolnego Śląska. U nas raczej mało tego typu sprzętu.

...jak mawiał Sofronow.

4

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

No ładnie.  Ja to samo przerabiałem . Powodzenia !

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

Według mnie cena jest ok , jakiego byś nie kupił zawsze trzeba coś dołożyć od siebie, wkoncu przepracował swoje , co innego gdyby był nowy, chociaż teraz i z nowymi różnie a jak swojego skończysz to będziesz miał laleczke.

6

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

Ładna maszyna, oby służyła Ci jak najdłużej bezawaryjnie. Po tym remoncie będziesz wiedział co w niej masz. Miło widzieć że ktoś dba o staruszka.

7 Ostatnio edytowany przez Igor_z1 (2013-03-14 17:53:51)

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

Mechanicznie powinien być laleczka, wizualnie pewnie niezbyt, bo na ten sezon malowania nie przewiduję smile

Fryzomaniak: Mimo mojego nieukrywanego sentymentu do youngtimerów, w tym przypadku zdecydowała ekonomia...niestety rolnictwo w polskich realiach to taka agrogeriatria, żeby nie rzec agronekrofilia...

...jak mawiał Sofronow.

8

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

Dziękuję i polecam się na przyszłość.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

9

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

Panowie, ładna maszyna.
Wracam do zdrowia. Zapalenie płuc, szpital, teraz jestem w domu na prochach. Jak dojdę do siebie, wproszę się na oględziny tego sprzętu.

10

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

ojanusz napisał/a:

Dziękuję i polecam się na przyszłość.

myślę że jeszcze będziemy w kontakcie bo dobre rady zawsze w cenie smile
Sławek jak dojdziesz do siebie to wpadaj do nas

11 Ostatnio edytowany przez Igor_z1 (2013-07-12 08:50:42)

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

korzystając z chwili wolnego czasu zdaję relację z reanimacji.

Zamontowane po uprzednim zregenerowaniu zostały wytrząsacze (uzupełnione siatki, dorobione pionowe blachy z zębami, nowe łożyska wytrząsaczy i wałków), wialnia (ponitowana), kosz sitowy (kilka łat, naprawa prowadnic trzymających sita), wanienka (z oryginalnej zostały tylko boki), zbiornik (nowe łożyska ślimaków, nowe dno), zbiornik paliwa, slimak podajnika kłosowego. Dziś założę podsiewacz.

Do zamontowania/ogarnięcia zostały podajniki, skrzynka na akumulatory i narzędzia, silnik z ramą, wariatory młocarni, kabina, gardziel. W przypadku montażu silnika blokuje nas chłodnica. Po umyciu wyszły nieszczelności i czeka na polutowanie.

W silniku ustawione zawory, wywalona rurka od centralnego smarowania pompy, nowa kulka zaworu regulacji ciśnienia.

U PiotraK została zregenerowana wirówka, wtryskiwacze oraz ustawiona pompa wtryskowa. W tym miejscu chciałbym zareklamować (prawdopodobnie niepotrzebnie) Jego zakład. Na pewno każdy, kto tam był wróci. W Grudziądzu spędziłem cały dzień ale było warto. Duża wiedza, fachowość i otwartość. Nie ma ściem typu wiem, ale nie powiem.

Zdjęcia i dalsze relacje w miarę postępów i czasu na ich opisywanie.

...jak mawiał Sofronow.

12 Ostatnio edytowany przez Igor_z1 (2013-07-12 15:20:18)

Odp: E-512 by Igor_z1 and Bartosz955

A to już efekt finalny półrocznej zabawy. Zostało do podłączenia parę przewodów, ale nie wpłynie to już na wygląd

http://imageshack.us/a/img708/4008/y13n.jpg
harvest ready smile

...jak mawiał Sofronow.