Temat: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

Witam w tym roku zalałem mojego masseya, ma silnik  perkinsa 6 cylindrów, olejem Lotos 15w40, prędzej stosowałem Fuchsa (Titan) o tych samych parametrach, mam zamiar tez lotosem mdw w nim też mam ten sam olej. Co myślicie o Lotosie czy to dobry olej? Dodam  że w cianiku wymieniam co 300 mtg. a w kombajnie sezon może dwa?

mdw

2

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

ja mam w swoim 524 delvac 15W40 i jest ok. A w MDW nie zalej za gęstego oleju hydrauliki czasem...

3

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

Ja nigdy nie miałem zaufania do lotosa,w moim 323 jak nalałem lotosa to po rozgrzaniu ciśnienie oleju było słabe i brał olej,teraz jest na mobilu i  jak rękom odjął

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

4

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

Turdus bardzo dobry olej zt 323 ciśnienie zimny 5 ciepły na wolnych kolo 3

5

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

ja leje to do wszystkiego co jeździ po polu
PENNASOL TURBO SUPER 15 w 40
http://www.pennasol.de/pen/content/blog … 8/lang,en/

Cena 12 zł/l

6

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

mam tylko doświadczenie z lotosem półsyntetykiem 10w/40 kaszlak od nowego zrobił na nim 170tys km bez remontu, później lałem go do corolli, transita i innych osobówek i wszystko ok i nie było ani razu masła na korku. Półsyntetyk z lotosu mogę śmiało polecić jest wart swojej ceny.

7

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

yokoslaw napisał/a:

...Co myślicie o Lotosie czy to dobry olej? ...

borys23455 napisał/a:

Ja nigdy nie miałem zaufania do lotosa,w moim 323 jak nalałem lotosa to po rozgrzaniu ciśnienie oleju było słabe i brał olej,teraz jest na mobilu i  jak rękom odjął

Panowie, ale w takich wątkach i wypowiedziach bądźmy precyzyjni. Lotos to nie olej, tylko firma produkująca m.in. oleje silnikowe, których mają całe mnóstwo. Zresztą bardzo dobre, a i mało chętnie podrabiane, co jest tym przypadku zaletą. Turdusów z Lotosu, też jest kilka rodzajów, więc...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

8

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

moje ciągniki od 2 lat chodzą na milvusie i jest ok. Przedtem szedł superol cc30 i zima uruchomić c-360 to była sztuka.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

9

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

No ale cc30 (bez względu na producenta), to olej sezonowy letni i z zimowym nie ma on nic wspólnego, więc nic dziwnego, że silnik nie chciał zapalić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

10

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

Oczywiśćie  że PiotrK ma racje - można nalać  superolu CC  i narzekać   albo chwalić   zalezy  jak się zachowuje silnik? -  ma dostać to co przewidział producent  silnika!

11

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

ja wszędzie leje MOBIL DELVAC 15W40  teraz do Case też zalałem taki  i jest jak na razie ok

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

producent zalecał do c-360 właśnie suberol i tki był lany. To że to jes olej letni to wiem i dlatego zmieniłem na milvusa.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

13

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

Na Mobila trzeba szczególnie uważać, bo prawie każda mniejsza fabryka/rozlewnia robi go na nocnych zmianach... No może trochę przesadziłem, ale jest to jeden z najczęściej podrabianych olejów.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

14 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-03-26 22:48:17)

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

Tak Piotr mogę powiedzieć o castrolu.....
Jak by dobrze poszukał to by znalazł skup baniek 5l z napisem castrol i mobil lol

15

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

jak na razie kombajn  na upałach  4 lata pojechał  bez strat więc chyba nie jest taki zły ten olej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-03-27 10:30:30)

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

Mobil DELVAC 15W40 jest bardzo dobrym olejem, pod warunkiem, że jest właśnie Mobilem DELVAC 15W50, a z tym to czasami różnie bywa....
A tak wyglądają wnętrzności silnika po kilkugodzinnej pracy na takim właśnie "oryginalnym" super dobrym oleju, kupionym luzem z beczki....
http://img833.imageshack.us/img833/3352/olejbadziew.jpg

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

17

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

Wszystko podrabiają kupiłem castrol magnatek i w samochodzie zrobiły się gluty jak smar trzy dni płukałem. Teraz leje lotosa 10w-40 i silnik ciszej chodzi.
A mobila delvace stosuje od 10lat w kombajnie i ciągnikach jestem z niego zadowolony.
Kupuje go luzem

18

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

Ja nigdy nie kupiłem oleju silnikowego luzem. jeżdżę ( i tu was zaskoczę) SUPEROL CC 30. 60-tka od remontu czyli jakieś 20 lat smile jeszcze za dziadka. Lokomotywa też na nim, jeszcze nie wiem co do 512. Ja mam takie zdanie silnik nowej generacji "nowoczesny" olej, starej daty silnik i to nawet po remoncie to "stary" olej. 60- ma lux ciśnienie, 303- też nie narzekam na zimnym dobija 5 jak ciepły to na 2-1,5 się trzyma, oczywiście na wolnych obrotach. Błąd ze zmianom oleju zrobiliśmy w MF-255 ze zwykłego superola na jakiś z ciężarówki od znajomego, pochodził rok i robiliśmy remont a ciągnik służy do siania i czasem do lasu może 100 mth rocznie smile.

19 Ostatnio edytowany przez Igor_z1 (2013-03-27 17:03:16)

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

PiotrK napisał/a:

Mobil DELVAC 15W40 jest bardzo dobrym olejem, pod warunkiem, że jest właśnie Mobilem DELVAC 15W50, a z tym to czasami różnie bywa....
A tak wyglądają wnętrzności silnika po kilkugodzinnej pracy na takim właśnie "oryginalnym" super dobrym oleju, kupionym luzem z beczki....

Przerabiałem to ze skrzynią mojej 60-ce. Wytrąciła się taka substancja, że nie można jej było niczym rozpuścić. Mechanicznie też nie było to łatwe. Nalot miał konsystencję papieru do przekładek w transformatorach. Nie brała tego szczotka druciana. Całe szczęście, że korpus był pomalowany podkładówką od środka. Jedyny sposób usunięcia tego syfu to rozpuszczalnik rozpuszczający tą farbę powierzchniową. Wtedy ten syf odchodził płatami bo rozpuściła się farba, na której zalegał. W wszystko wyszło od niedziałającej blokady i wolno podnoszącego podnośnika. Dosłownie WSZYSTKO było takim syfem zalepione.

A olej to był hipol z beczki. Nigdy więcej nic z beczki...

...jak mawiał Sofronow.

20

Odp: Olej silnikowy LOTUS i INNE OPINIE

Ja tylko raz miałem przyjemność z olejem który w mf 255 "nie mógł zgasić kontrolki ciśnienia".
Posypały się rózne słowa na k, h,p i pan dał zaraz olej z innej bajki....
Takie coś jak pokazał Piotr i opisali inni miał mój sąsiad.  Dostał nowy olej pełny bak ON do stara 200  i jakiś rozpuszczalnik do mycia....
Od tamtych przygód zmieniłem podejście do oleju.... Nie warto kombinować....
Olej za 7zł już wydaje się podejrzany ....