Temat: Joystick do sterowania podnośnikiem

Dzisiaj mój ojciec woził bele szpilą zakładaną na tuza no jak skończył to stwierdził że co jak co ale rozdzielacz w 323 jest za nisko i niezbyt poręcznie jego zdaniem w 300 jest bardziej pod ręką i wygodniej. Muszę przyznać że dla mnie także w zt300 rozdzielacz jest wygodniej bo jednak wyżej i bliżej siedzenia... No i tu mnie naszła myśl żeby wykombinować jakiś joystick do sterowania podnośnikiem i założyć go bardziej z przodu wyżej i bliżej siedzenia... zastanawiam się czy te na linki z allegro by zdały może egzamin ? a może zrobić coś samemu... Jak te na linkę dokładnie działają wie ktoś ? co o tym pomyśle myślicie ?

2

Odp: Joystick do sterowania podnośnikiem

dobrym jaystikiem jest dzwignia  biegów z linkami od np.ducato kolega zastosował go w ładowarce i śmiga,a przede wszystkim najtańszy

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

3

Odp: Joystick do sterowania podnośnikiem

Przedni pomysł i będzie większy skok ,cienkus 900 ma też fajne sterowanie biegami

4

Odp: Joystick do sterowania podnośnikiem

Może być i wajcha od auta tylko pozostaje jeszcze kwestia podpięcia pod rozdzielacz... jakieś pomysły sugestie ?? ja osobiście myślałem dać zamiast linek cięgło.

5

Odp: Joystick do sterowania podnośnikiem

Ale dzięki linkom masz większe pole manewru do montażu .

6

Odp: Joystick do sterowania podnośnikiem

Tylko czy 300 i 323 nie maja takich samych rozdzielaczy więć w czym tu problem jedynie może róznica w fotelu

7 Ostatnio edytowany przez krzychu (2013-03-16 21:43:03)

Odp: Joystick do sterowania podnośnikiem

to wiem, ale poradź mi proszę jak by tu podłączyć linki żeby we forszaju wajcha chodziła w obie strony ?? cięgło wiadomo popchnie w te i nazad ale linka ? acha i może ktoś wie jak zdemontować tą oryginalną wajchę od rozdzielacza ? bo prawdę mówiąc jeszcze nie zaglądałem pod tą blachę w 323 i nie wiem czy ona jest na śrubie czy jakimś segerm zabezpieczona. w 323 jest wyżej kabina i rozdzielacz automatycznie jest niżej wink

8

Odp: Joystick do sterowania podnośnikiem

linka od biegów popchnie rozdzielacz w obie strony

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

9

Odp: Joystick do sterowania podnośnikiem

Linki Bowdena tak samo działają. To taki "pręty" w pancerzu