221

Odp: Pszenżyto

Porozmawiaj z MarkiemP on siał zawsze kwalifikat dla centrali może mu coś zostało wyśle  kurierem

222

Odp: Pszenżyto

a ile potrzebujesz?

223

Odp: Pszenżyto

powiedz co i po ile??jestes w stanie mi to wysłać??

224

Odp: Pszenżyto

zadzwoń,604264168, będę jechał na początku września na południe to może do tony dowiozę

225 Ostatnio edytowany przez bamreras (2017-05-22 09:16:45)

Odp: Pszenżyto

Panowie na szybko. Coś na mączniaka który już się pokazał + zapobiegawczo na szersze spektrum.. Z fungicydów jestem noga bo jeszcze z 4-5 lat temu nie trzeba było aż tak się spinać. Teraz 3 dni upałów i sie  siwo na liściach robi.

Tebukonazol starczy na początek???

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

226

Odp: Pszenżyto

Byle czym na tym etapie mączniaka nie zawalczysz. Patrz wątek pszenica zabieg T2.

227

Odp: Pszenżyto

falcon albo soligor  bayera powinien wszystko załatwić

228

Odp: Pszenżyto

Coś z protiokonazolem

229

Odp: Pszenżyto

Fenpropidyna w pelnej dawce+epoksykonazol

230

Odp: Pszenżyto

http://i66.tinypic.com/123xved.jpg

Moja mozaika, klasyfikatora gleb w tym roku można by zaprosić, w tym roku nic nie skracałem no i na łatach glin pomotało troszku. Pszenżyto panteon za nim tomko. Panteon dużo wcześniejsze.

231

Odp: Pszenżyto

panowie coś pszenżyto mi w tym roku szleje, było skracane 2lccc/ha czym by to jeszcze poprawić myślałem modusa walnąć tak z 0,5l/ha co wy na to, może jakieś inne propozycje ???

232

Odp: Pszenżyto

A ile N dales?
0.5l modusa to dawka kosmiczna i dla zboza u dla kieszeni.trzeba bylo modus+ccc.

233

Odp: Pszenżyto

vatras240 napisał/a:

panowie coś pszenżyto mi w tym roku szleje, było skracane 2lccc/ha czym by to jeszcze poprawić myślałem modusa walnąć tak z 0,5l/ha co wy na to, może jakieś inne propozycje ???

1 l ccc i 0.4 moddusa stało wszystko przy 180 N. I odmiana o tradycyjnej długości słomy. Daj 0.3 moddusa żeby nie przesadzić, albo medax max.

234

Odp: Pszenżyto

coś mi się pomyliło i poszło 200N dużo tego nie ma ale muszę czymś to jeszcze usztywnić

235

Odp: Pszenżyto

Panowie zwróćcie uwagę na grzyba. Ostatnio w pszenŻycie masakra .

Siły na zamiary zmierz....

236

Odp: Pszenżyto

4 dni temu wsiane przenżyto,zobaczymy co wyjdzie z tego późnego terminu,odmiana tomko.  koledze który siał 15 września  to już mączniak plantacje zaatakował,popryskał,teraz tylko czekać co z tego będzie,mógł prysnąć profilaktycznie,teraz to już zniżka plonu pewna tak myśle.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

237

Odp: Pszenżyto

Też w zeszła sobotę wysiąłem pszenzyto Transfer. W zeszłym roku też tak późno. Tam gdzie miało w miarę wilgoci to było nawet ladniutkie i plon też niezły. Gorzej, dużo gorzej na piochu, no ale to wiadomo...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

238

Odp: Pszenżyto

A więc tak to na dziś wygląda. https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3b56c94e222d.jpg
Siew 28 październik.
Ilość roślin na metrze kw.ok 190 sztuk
Średnio 2-3 liście.
Na tym kawałku nie było dawane nic pod korzeń,przedplon,jęczmień jary, który został zasuszony przez pogodę,słoma zostawiona pocięta na polu.
Nie wiem czy jest sens dawać jeszcze P i K
W tej chwili posiadam saletrzak na rozsianie,tylko ile by tu pasowało sypnąć?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

239

Odp: Pszenżyto

Jaka klasa i jaki plon jest realny do osiągnięcia?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

240

Odp: Pszenżyto

Ja bym coś rzucił PK.