Temat: Wycie pompy

Sprawa wygląda tak. Wyje mi pompa albo rozdzielacz nie wiem nie znam się. Olej jest nawet świeży smile. Stan wszystko ok smile. Myślę, że jest to wina pompy. Tak wyję czy to coś wisi czy nie czy w górę czy w dół. Dodam, że mój 303 miał tura jak go kupowałem.

2

Odp: Wycie pompy

"Tak wyję czy to coś wisi czy nie czy w górę czy w dół."

o co chodzi w tym zadaniu ? kaca po świętach wyleczyłem ale nie mogę tego rozszyfrować... wink

3

Odp: Wycie pompy

Ok już piszę dokładnie smile. Podczas używania podnośnika słychać wycie. Czy mam coś zawieszone na tuzie czy nie. Podczas podnoszenia pługa wyje, aż piszczy. jak go opuszczam to też wyje. Tylko w momentach podnoszenia i opuszczania.  Nawet jak podnoszę i opuszczam same cięgna gdy niczego nie mam zawieszonego jest to wycie i piszczenie.

Na szybko chciałem przekazać moją myśl ale za bardzo skróciłem smile.

4 Ostatnio edytowany przez Helmut (2013-04-03 15:20:45)

Odp: Wycie pompy

Masz zapowietrzony układ > spieniony olej > wyje rozdzielacz. Pompa ma za duże luzy i zasysa powietrze, dziurawe/zatkane/nieszczelne węże zasilające pompę/pomieszane oleje. Przerabiałem temat. Nieszczelność pompy, różne oleje robiły swoje - zregenerowałem pompę, zmieniłem cały olej - jest znacznie ciszej.
A filtr hydrauliki??

5

Odp: Wycie pompy

U mnie to samo jest praktycznie od początku. Oleju jest w normie nawet ponad norme. Wywaliłem filtr hydrauliki i nadal to samo. Wszystko działa więc jeździ się dalej

6

Odp: Wycie pompy

Filtra nie ruszałem ale jakby był zatkany to by wolno podnosił agregat koło 1 tony. pług 500 teraz a był phx. Podnosi szybko ale już mnie to denerwuj- wycie. Będzie ciepło to rozbieram i szukam usterki. Dzięki za diagnozę.

7

Odp: Wycie pompy

Kończy ci się pompa
tzn pęka w środku ta tuleja z tłoczkami dlatego piszczy ja też tak miałem

GG 16238418

8 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-04-03 18:39:52)

Odp: Wycie pompy

W którym miejscu wyje przy rozdzielaczu czy przy pompach? Kamil mieszkasz w tych Rakołupach niedaleko Leśniowic? Przejeżdzałem niedawno po koła do międzyrzedzi do Leśniowic. Gość ma 2Xe514.

9

Odp: Wycie pompy

Przy Rozdzielaczu bardziej

10

Odp: Wycie pompy

U mnie też z rozdzielacza. Może zawór przelewowy jakiś się przycina?

11

Odp: Wycie pompy

Grzrzesiek masz cosik przytkane w rozdzielaczu ,odłącz rozdzielacz i olej daj prosto do odpływu.

12

Odp: Wycie pompy

Stawiam na rozdzielacz . Podczas podnoszenia dotknij rurkę zasilającą rozdzielacz na pewno drży.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: Wycie pompy

Ja ta miałem jak na zaworze od regulacji siłowej (tej trzystopniowej) urwał się grzybek. Działało wtedy wszystko jak chciało i właśnie buczało.I tylko przy podnoszeniu, czy opuszczaniu.

14

Odp: Wycie pompy

U mnie wyje na zimnym oleju jak podnosze i opuszczam ramiona. Lekko sie rozgrzeje i wszystko jest ok. Olej agrol, rozdzielacz regenerowany w Grudziądzu.

15

Odp: Wycie pompy

No mi ta regulacja od tego grzybka działa normalnie. Sprawdzę ten rozdzielacz. Dzięki.

16

Odp: Wycie pompy

Dziś ściągnąłem tą blachę w 323 nad rozdzielaczem i faktycznie zasilająca rurka drży. Sprawdziłem ciśnienie na wyjściu i było 140 barów. Odkręciłem zawór bezpieczeństwa na rozdzielaczu górną jego część i nad sprężyną była dołożona podkładka 5mm. Dołożyłem jeszcze 1mm podkładkę i skoczyło na zimnym oleju 170. Po powrocie z pola(orka) ciśnienie było raz 140 raz 160. I nie wiem co robić. Kupiłem ten pług http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2444&p=6 post #118 i mi go nie podnosi - oderwał od ziemi ale dalej nie chce iść. Brać się za pompę czy dołożyć siłownik(siłowniki)?

17

Odp: Wycie pompy

Spróbuj razem z wajchą od podnośnika pociągnąć równocześnie wajchę obok od wywrotu zobaczymy czy podniesie

18

Odp: Wycie pompy

Dołóż siłowniki. Od ursusa, tylko skleić podstawkę no i wspawać się w rurkę. Mam nawet filmik jak podnosi mojego

19

Odp: Wycie pompy

Pod żadnym pozorem nie ustawiajcie ciśnienia na zaworze 180 bar bo dzisiaj pękło mi kolanko od pompy (ruskiej 50) to aluminiowe.Zrobiłem na 160 i tak ma zostać.

20

Odp: Wycie pompy

widzisz Tomek pękło  tak jak i markowi z mrągowa dlatego on mi kzał zrobic samemu takie kolanko

GG 16238418