21

Odp: Agregat siewny bierny ,

Dokładnie tak jak pisze Pajej znaczniki to tylko jak się sieje małymi ciągnikami lub dużymi a zestaw 4 m, ja w forszu patrzę na brzeg poprzedniego przejazdu poprzez kant przedniego błotnika i mam idealną odległość, hydraulicznie to włączam ścieżki konstrukcja własna, właśnie mały siłownik.

22

Odp: Agregat siewny bierny ,

znaczniki to pierwsza rzecz którą się urywa w siewniku. Najlepszym znacznikiem jest przednia maszyna uprawowa, obojętnie jaka. Kładziesz ją dokładnie tak jak trzeba i jest idealnie posiane
http://i47.tinypic.com/2ec125v.jpg
To są fotki moich starych rozwiązań jak siałem jeszcze Fioną 4 i Zetorem 16145. Ten zestaw pozwalał na posianie 30ha dziennie bez przesadnego pośpiechu i robienia od świtu do nocy.

23

Odp: Agregat siewny bierny ,

yokoslaw  a ile morze warzyć ten zestaw ? bo nie wyobrażam sobie siać forszem i na każdym uwrociu to składać i rozkładać mad

24

Odp: Agregat siewny bierny ,

http://otomoto.pl/agregat-uprawowo-siew … 93445.html

Mam taki z tym że kupiłem go z pierwszym rzędem zębów już wymienionym na typowe agregatu uprawowo-siewnogo, drugi rząd takie jak u yokoslawa od razu je wymieniłem też na typowe. Ma on lemieszowe zagarniacze śladów używam tylko wewnętrznych ustawine są tak że zrzucają tylko ten garbik zrobiony przez koło, tu słuszna uwaga Krzyśka co do tej całej włóki zagarniającej, po pierwszym zasianym polu od razu zdemontowałem zewnętrzne jako zbędne.
Wał w moim ma gęściej kolejne rzędy tych naspawanych zębów.
Hydropak zbędny obydwa moje forsze nie mają z nim najmniejszych problemów, wał croskil   jest sporo cięższy ale i z nim forsz bez składania powinien dać radę.

25

Odp: Agregat siewny bierny ,

Też mam dosyć lekkie ziemie, a znaczniki ogarnełem dzisiajn nawet fajnie to działa , a zeby przerobić na hudraulike dokładam w zasadzie do tego mechanizmu siłownik i sprężyne, w sumie ostatni mój forsz pojecha w marcu 2012, będe masseyem siał , ale ze znacznikami ładnie wygląda wink

mdw

26

Odp: Agregat siewny bierny ,

jano323 napisał/a:

yokoslaw  a ile morze warzyć ten zestaw ? bo nie wyobrażam sobie siać forszem i na każdym uwrociu to składać i rozkładać mad

Wydaje mi sie że najwyżej 1100-1200, ale nie jestem pewien myśle ze forsz to ogarnie , kupiiłem właśnie taki agregat bo lekki i też nie mam zamiaru go składac za kazdym razem jak to sie ma z agregatami uni które są ciężkie iłamią sie jak zapałki

mdw

27 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-04-12 20:39:34)

Odp: Agregat siewny bierny ,

Już mam komplet na podwórku http://i46.tinypic.com/2dvkaqd.jpghttp://i48.tinypic.com/15ge8vo.jpg

mdw

28

Odp: Agregat siewny bierny ,

wał oblepiony błotem to mniemam że nie mogłeś oprzeć się pokusie wypróbowania wink te "łapki" coś drapią ?

gg 5118068

29

Odp: Agregat siewny bierny ,

ja jak kupywałem siewnki to dopłacałem 2500zł za  hydraulicznie znaczniki zasiałem nimi ze 10 ha i teraz nawet przewodów nie podłanczam robie odstęp od sianego na szerokość koła i wychodzi dobrze

30 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-04-12 20:50:20)

Odp: Agregat siewny bierny ,

Narazie ciężko wyczuć , coś drapie, ale nie mówie że nie wymienie ich na inne. tu asą mechaniczne ale w nocy jednak na znacznik lepiej siać

mdw

31

Odp: Agregat siewny bierny ,

W nocy to trzeba spać .

32

Odp: Agregat siewny bierny ,

w obecnej  wiośnie to i w nocy sieją big_smile
u brachola jutro startują z burakami big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: Agregat siewny bierny ,

w nocy robota to dla ch.ja i kota.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

34

Odp: Agregat siewny bierny ,

do czego stosuje się wały oponowe?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

35

Odp: Agregat siewny bierny ,

Fenol dobre pytanie też jestem ciekaw . Według mnie te wały oponowe to pic na wode fotomontaż .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

36

Odp: Agregat siewny bierny ,

Wał oponowy to fajna sprawa w agregacie półzawieszanym bo służy jako wał dogniatający i podwozie w jednym, zestaw staje się krótki

E 516 na części
Telefon 695 076 269