1 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-04-04 20:15:47)

Temat: Agregat siewny bierny ,

Dzisiaj kupiłem agregat , dodam że śiewnik kupiłem amazona  w ciemno , wiziałem tylko na zdjęciach. wrażenia opisze jutro, bo gościu ma przywieść z drugiego końca polski, zdjęcia siewnika też jutro. http://i48.tinypic.com/csuo2.jpghttp://i49.tinypic.com/mr32ur.jpg

mdw

2

Odp: Agregat siewny bierny ,

Pytam czysto teoretycznie - czy ten agregat nie będzie zostawiał kolein po ciągniku?

3

Odp: Agregat siewny bierny ,

Są do niego jeszcze łapy doprawiające za kołami.

mdw

4

Odp: Agregat siewny bierny ,

wiele za niego? szukam coś taniego ale coraz bardziej zaczyna mi po głowie chodzić aktywny. Mam tak 50/50 ziemie piaszczyste i gliny i zwykłym kultywatorem coś porobić to sztuka....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: Agregat siewny bierny ,

Wał konkret, hydropak jest, ale bida z tymi elementami roboczymi. Nawet jak masz spulchniacze śladów to brakuje mi tu włóki no i boczków tj. takich blach które zapobiegają wyłażeniu gleby obok wału szczególnie przy  wyższych prędkościach.
Patrząc na Twój park maszynowy spodziewałem się czegoś bardziej wyszukanego.  Ale spoko zawsze mozesz go udoskonalić. Niech służy.  A ile kosztował?

6 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-04-04 21:54:02)

Odp: Agregat siewny bierny ,

6500, jaka kasa ,taki sprzęt, ale na nic lepszego mnie nie stać , bo rozwód by mi kobita zrobiła,     bo powoli przymierzam sie jakąś chacjende postawić a tu tylk graty, graty , graty... W sumie na orke nie bedzie to siane bezpośrednio , pierw bronka , agregat czeski z wałkami podwojnymi strunowymi no i na  końcu siewnik z tym agregatem, więc powinno zdać egzamin w moim przypadku. Napewno sie podziele wrażeniami jak to bedzie sie sprawować przy predkosciach typu 10-12 km/ha ;-)

mdw

7

Odp: Agregat siewny bierny ,

bamreras napisał/a:

wiele za niego? szukam coś taniego ale coraz bardziej zaczyna mi po głowie chodzić aktywny. Mam tak 50/50 ziemie piaszczyste i gliny i zwykłym kultywatorem coś porobić to sztuka....

A co do aktywnego ,no to ciągnik ma co robić z nim, na gliny dobry jest ares talerzowy, kuzyn ma gliny i właśnie aresa ma przed siewnikiem to sobie radzi, agromasz i podobne jemu nie polecałbym, Może unia to nie szał , ale coś tam robi a te podróbki to jednorazówki.

mdw

8 Ostatnio edytowany przez bamreras (2013-04-04 22:06:06)

Odp: Agregat siewny bierny ,

no może i ma co robić ale pole jak ładnie wygląda.... talerzowy używana wyrwać ciężko a aktywne we względnym stanie to można za podobną cenę jak Twojego dostać....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

9

Odp: Agregat siewny bierny ,

Kolega ma na sprzedaż agregat aktywny na glebogryzarce z hydropakiem i siewnikiem nodet 3 metry za 6500

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

10

Odp: Agregat siewny bierny ,

http://otomoto.pl/agregat-uprawowo-siew … 90060.html Porównajcie oba

mdw

11

Odp: Agregat siewny bierny ,

ten czerwony agregat z ostatniego linku ma bardzo ciekawie zamontowaną włókę - pod kontem aby zaciągała ziemię w ślady po kołach ciągnika.

gg 5118068

12

Odp: Agregat siewny bierny ,

czy to dobre rozwiązanie?Według mnie nie. Agregat powinien  spulchnić slady potem ubić wszystko równo a nie zasypywać koleiny warstwą ziemi. Jak przed agregatem szedł rozsiewacz to nawóz zgarnie w okolice kolein. A jak się ziemia uleży okaże się że ślady ciągnika są wyżej niż reszta..... moze wyolbrzymiam ale chyba nie tędy droga

13

Odp: Agregat siewny bierny ,

więc najlepiej koła bliźniacze i wał oponowy na przedni TUZ, jak dobrze kojarzę to Koseś ma tak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14

Odp: Agregat siewny bierny ,

albo cambel na przód

Rolnik z powołania:-)

15

Odp: Agregat siewny bierny ,

tzn zupa, a później drugie a na to jeszcze poprawka z truskawek z bitą śmietaną i kompcik wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: Agregat siewny bierny ,

Hehe, siewnik na podwórko , ogólnie ok, talerze w porządku, przywiózł mi jeszcze gościu częsci   o wartości 500 zł do niego. Jedyne ,,ale" co do siewnika to mechanizm przerzucania znaczników jest mechaniczny i musze troch go przerobić bo nie działa najlepiej. Ale ogólnie ok, jak za taką kase.

mdw

17

Odp: Agregat siewny bierny ,

Przerób sobie znaczniki na hydraulike, wystarczy mały tłoczek

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

18

Odp: Agregat siewny bierny ,

No właśnie musze zobaczyć jak to wyglada na hydraulice, właśnie sie przestraszyłem jak zobaczyłe cene regulatora głebokości talerza, a potrzebuje z 7 ,

mdw

19

Odp: Agregat siewny bierny ,

Ładny agregat wink Też takiego bym potrzebował a u mnie piaski to wymagającego nie potrzebuje. + wink a znaczniki to piekna sprawa wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

20

Odp: Agregat siewny bierny ,

nie wiem czy jest sens przerabiać znacznili ile taki siewnik jest szerszy od forszaja?

Rolnik z powołania:-)