21

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Panowie ja mam zt 303 i do niedawna mialem taki problem z wom-em ze moglem wlaczys tylko zakres obrotow 540 a ten 1100 chyba to mialem zaslepione mial ktos tak u siebie?

22 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-09-16 22:39:17)

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Taka blokada jest całkowicie normalna i była ona specjalnie robiona, żeby pochopnie i przez przypadek nie używać wysokich obrotów na wałku. Odpowiada za to blaszka prowadząca dźwignię włączania WOM. Gdy jest ona z trzema wycięciami, to oba zakresy są dostępne bez problemu, a gdy jest z dwoma wycięciami, to dla uzyskania drugiego zakresu trzeba ją odkręcić i odwrócić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

23

Odp: Nie mogę włączyć WOM

U mie nie bylo wyciec tylko normalny prostokat. Poszerzylem w prawo i jest ok. Dziala jeden jak i drugi zakres.

24

Odp: Nie mogę włączyć WOM

No i gitara. O to chodziło smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

25

Odp: Nie mogę włączyć WOM

witam mam fortschritta zt 323A i nie mogę włączyś womu sad a dlkładniej nie wtsuwa mi się siłownik poeumatyczny , a pop wciśnoęciu sprzęgła zapala mi się czerwona kontrilka pierwsza od prawej (zapala się bez wciskania żadnego przycisku )
PROSZĘ POMOCY !!!!

26

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Piotrekkk]witam mam fortschritta zt 323A i nie mogę włączyś womu sad a dlkładniej nie wtsuwa mi się siłownik pneumatyczny , a po wciśnoęciu sprzęgła zapala mi się czerwona kontrilka pierwsza od prawej (zapala się bez wciskania żadnego przycisku )
PROSZĘ POMOCY !!!!

27

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Wszystko było wielokrotnie wałkowane i wystarczy poszukać  co do kontrolki to tak powinno być , przyczyn może być wiele od braku powietrza poprzez  awarii elektryki do źle wyregulowanego sprzęgła ,więc przewertuj forum a będziesz wiedział co i jak .

28

Odp: Nie mogę włączyć WOM

ale coś więcej bo nic nie moge znałeść hmm

29

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Wom jest włączany mechanicznie aby go włączyć musi zadziałć drugi stopień sprzęgła włączany siłownikiem pneumatycznym. Jeśli siłownik się nie wysuwa sprawdz instalację elektryczną lub spróbuj go uruchomić klawiszem od zółwia bo włącznik za pedałem może dobrze nie działać podstawa to przegląd inst.elektr.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

30

Odp: Nie mogę włączyć WOM

I prawidłowe wyregulowanie sprzęgła.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Witam, wiecie co może być przyczyną że wom na 1000obr. w 323 nie chce się włączyć, czuć jakby coś blokowało w skrzyni i nie da rady w ogóle przestawić dzwigni na to położenie, co to może być?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

32

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Cycek na krótkim wałku, opisywaliśmy to szczegółowo i były zdjęcia- szukaj na forum

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

33

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Załóż końcówkę wałka WOM przeznaczoną do 1000 obr. lub przerób 540 na 1000.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

34

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Panowie czy przy włączonym wałku i po naciśnięciu sprzęgła do końca staje wam wałek jak jest nawet bez obciążenia, czy się dalej kręci??

35

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Panowie mam pytanie jak zmienić prędkość wom-u w Zt300? Pod kierownicą załączam bez problemu ale tam są tylko dwie pozycje WYŁĄCZONA/WŁĄCZONA nie jak piszecie w 323 trzy. Moje pytanie jak zmienić obroty?

Odp: Nie mogę włączyć WOM

a niema tam takiej blaszki przy tej wajsze co robi za blokade?,wtedy wystarczy ją odkręcić i masz dwie prędkości wink

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

37

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Zamiast ją odkręcać, lepiej jest ją odwrócić. Wtedy też będzie /włącz/ i /wyłącz/ ale na innych obrotach. To jest taka fabryczna blokada, żeby zbyt pochopnie nie włączać wysokich obrotów. Ostatecznie też można wyciąć/wyszlifować trzecią pozycję.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

38

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Witam
Nie dawno zakupiłem Forschitt zt 323A i mam problem z włączaniem womu. Cięzko go włączyć , bardzo zgrzyta i musze mieć małe obroty. To się dzieje jak chce przełączyc na 1000 obrotów. Nie wiem co może byc przyczyną. Może ktos będzie wiedzial co może być nie tak ?
I jeszcze jedno pytanie mam, czy przy odpalaniu forszaja trzeba nacisnąć sprzęgło?

39

Odp: Nie mogę włączyć WOM

Adam 318 napisał/a:

Witam
Nie dawno zakupiłem Forschitt zt 323A i mam problem z włączaniem womu. Cięzko go włączyć , bardzo zgrzyta i musze mieć małe obroty. To się też dzieje jak chce przełączyc na 1000 obrotów. Nie wiem co może byc przyczyną. Może ktos będzie wiedzial co może być nie tak ?
I jeszcze jedno pytanie mam, czy przy odpalaniu forszaja trzeba nacisnąć sprzęgło?

40 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-01-17 17:36:39)

Odp: Nie mogę włączyć WOM

MOżna wciskać jak w większości naszych gratów. Rozrusznik ma lżej.
A WOM,  porostu masz problem ze sprzęgłem. Musisz je ustawić. Jak jest ustawione to np mogła Ci się przykleić tarcza.... Poczytaj wątek a potem do garażu
Al puki co niedziela zapraszam tu -> https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=4&p=109