1 Ostatnio edytowany przez kriss_222 (2013-04-25 18:54:54)

Temat: dzierżawa

Witajcie, Czy jako właściciel gospodarstwa moge wydzierżawić kilka ha, mojemu tacie. Potrzebuje on byc rolnikiem oby nie płacić składek zus. więc potrzebne mu troche ziemi. Nie wiem czy taka umowa przejdzie.

2

Odp: dzierżawa

Nie przejdzie, w rodzinie nie można.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

3

Odp: dzierżawa

Nie musisz wydzierżawiać wystarczy że zgłosisz tatę do ubezpieczenia w KRUS jako domownika
Tylko aby móc wykonywać działalność na krusie trzeba przed rozpoczęciem działalności podlegać ubezpieczeniu w KRUS minimum  dwa lata.

4

Odp: dzierżawa

ojciec siostrze wydzierzawił, w krusie problemu nie było...

5 Ostatnio edytowany przez kriss_222 (2013-04-25 20:49:18)

Odp: dzierżawa

Janusz M6040 napisał/a:

Nie musisz wydzierżawiać wystarczy że zgłosisz tatę do ubezpieczenia w KRUS jako domownika
Tylko aby móc wykonywać działalność na krusie trzeba przed rozpoczęciem działalności podlegać ubezpieczeniu w KRUS minimum  dwa lata.

tak on był na krusie, ale dzierżawił z gminy ziemię teraz musi skroić aby dalej być rolnikiem.
a działalność poza rolniczą prowadzi już ho ho oh smile z 15

6

Odp: dzierżawa

wydzierżaw  ze 2 ha i z głowy  bez zgłaaszania    ino umowe  między sobą i  gitara

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: dzierżawa

właśnie to na zasadzie, takiej. że on musi mieć na papierku, a ja bede dalej uprawiał.
On musi mieć na papierze dzierżawę, lepiej sie ojara rozliczać jaksie jest na Krusie. I nie wiem czy sie nieprzyczepią, jak weźnie ode mnie.

8

Odp: dzierżawa

a czemu mają się przyczepić ??  chce mieć swoje to  wydzierżawił  i tyle ...  przeszkód nie będą robić ...a jak by co to jesteście zwaśnioną rodziną i już big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: dzierżawa

Wydzierżawić możesz, dopłaty dzierżawca może brać ale nie ubezpieczy w KRUS. Wiem bo o to pytałem w KRUSie, chyba że Twoja placówka inaczej interpretuje przepisy.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

10

Odp: dzierżawa

panowie jest u nas dzierżawa 15 ha na okres 1roku za 245dc pszenicy  minimalne postapienie  3 dc   ile to tak na chłopski rozum ?  1 dc to jest 100kg ?  tak ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: dzierżawa

Tak

12

Odp: dzierżawa

dobra ale nie pisza czy to jest za 1 ha czy za wszystko .. jak to rozumieć ?   ktos dzierżawi z ANR ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: dzierżawa

u nas za 8 ha chcieli 5 ton (podawali za całość) minimalne przebicie 200kg ostatecznie przetarg się nie odbył a miało chyba być na 5 lat

14

Odp: dzierżawa

ANR zawsze podaje stawke za całość , czyli 24,5 tony za 15 ha, dobra cena, tylko ciekawe ile nabiją:)

15

Odp: dzierżawa

Kiedyś się mówiło metr czy meter, później kwintal a teraz wymyślili decytona jako 100kg.

16

Odp: dzierżawa

to anr daje jeszcze dzierzawy?

17

Odp: dzierżawa

u mnie tez daja dzierzawy ugór wieloletni, a dzierzawa na 2 lata bez prawa pierwokupu i mozliwości przedłuzenia

Rolnik z powołania:-)

18

Odp: dzierżawa

a to Ci człeki, my nie raz dzwonilismy sie pytac o kawalek ziemii i niee, juz nie daja dzierzaw, w gre wchodzi tylko kupno

19

Odp: dzierżawa

dają .... tylko do końca października przyszłego roku  bez możliwości pierwokupu i  przedłużenia ... jest 100ha  zabrane  w zeszłym roku na jesień  raz był przetarg na wiosne   w sierpniu sie dzierżawa skonczyła  i tweraz znowu ...   tylko że 24 tony to daje jakieś 1.6 tony  do ha  czyli 1300zł  plus minus   twoje dopłaty  wiec 300 dopłacasz .... ok ale u nas nabiją do 3-5 ton do ha   więc można wpłacić wadium i liczyć że sie dostanie w kieszen lub w łep ... i tyle

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: dzierżawa

Tak chyba wszedzie jest teraz tak od agencji ,najlepiej od kogos , mi się szykuje na jesień 15-20 ha w dzięrżawe oddaje dopłate, place podatek..

mdw