21

Odp: dzierżawa

u nas od kogoś to już nei ma  co wziąć ... paranoja ...a tu to sam nie wiem .. jak wyjdzie że dopłącasz 2 tys do ha   a na czysto zostanie zysku   tyle co w pysku  czylu  grosze to  szkoda robić i meczyć maszyny ...  tym bardziej że to jeszcze nie zorane ani nic ... jedynie co to  wziać bezorkowo najelepiej by było posiać gorczyyce lub grykę na nasiona i z głowy
jarej pszenicy nie warto a jęczmien sypnie z 5 ton  po 700 max .ehh trzeba przeliczyć

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: dzierżawa

wojtas napisał/a:

u nas od kogoś to już nei ma  co wziąć ... paranoja ...a tu to sam nie wiem .. jak wyjdzie że dopłącasz 2 tys do ha   a na czysto zostanie zysku   tyle co w pysku  czylu  grosze to  szkoda robić i meczyć maszyny ...  tym bardziej że to jeszcze nie zorane ani nic ... jedynie co to  wziać bezorkowo najelepiej by było posiać gorczyyce lub grykę na nasiona i z głowy
jarej pszenicy nie warto a jęczmien sypnie z 5 ton  po 700 max .ehh trzeba przeliczyć

wojtas masz racje , a odnośnie tych opłat za dzierżawe to sami po niekont sobie jesteśmy winni,bo jeden przez drugiego chciał zlapać troche ziemi i podbijał cene dzierżawy.A ludzie którzy mają ziemie a nie pracują w niej poprostu to wykorzystali i z nas się simieją mają kase na wczasy a my kupe  kurzu . Dla mnie to dopłaty powinny być naliczone od produkcji ,a wtedy opłate za dzierżawe negocjujesz z wlaścicielem w zalerzności od klasy ziemi oraz jej utrztmania.To tylko mja opinja

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

23

Odp: dzierżawa

farmer zgadzam sie z toba. w mojej okolicy jest niepisana umowa ze nie bierzemy ziemi bez dopłat, tylko nieliczni sie wyłamali, ale to mali gospodarze co maja emerytury i maja z czego dołozyc. gdybym chciał dopłaty oddac włascicielom to mogłbym prawie podwoic gospodarstwo, ale czy jest sens... u nas ziemie zaniedbane, ja dopiero po 5-6latach osiagam plon pszenicy ok 5t

Rolnik z powołania:-)

24

Odp: dzierżawa

wg prawa dopłaty pobiera ten kto obrabia ziemie, dlatego jestem zdziwiony yokoslaw ze jestes w stanie pojsc na takie warunki. Ja poszedlbym na polowe doplat + podatek moj, druga polowa dla dzierzawodawcy.

25

Odp: dzierżawa

Nie wezme to kto inny a to po rodzinie, w tej chwili jest nawet tak że oddają dopłaty płacą podatek i od 300 do 500 stów jeszcze rzucają zależy jakie pole. Więc żeby się rozwinąć trzeba i tak, w tej chwili mam od ludzi 10 ha tylko ze nie place podaktu.

mdw

26

Odp: dzierżawa

prawo prawem a rzeczywistaos jest inna, aczkolwiek jakis czas temu w regionalnej tv mowili ze CBA złozyło doniesienie do prokuratury własnie na to ze własciciele ziemi brali dopłaty, a obrabiali ziemie inni ludzie, podobno mocne dowody maja

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: dzierżawa

agencja też se w kulki leci jak modulacje z nas ściągnąć to są pierwsi ,a żeby sprawdzić kto faktycznie uprawia ziemie a kto tylko pisze o dopłaty a nawet nie wie gdzie ma ziemie to ich nie ma .Zgodnie z prawem taki delikfend który bierze dopłaty a nie robi w ziemi może być oskarżony o wyudzenie publicznych pięniędzy za co grozi kara więzienia .Jak by paru złapali to następny by się zastanowił i szybko dogadywał z prawdziwym rolnikiem,a tak to tylko się z nas się simieją i swoje robią bez żadnych konsekfencji

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

28

Odp: dzierżawa

Kruk krukowi oka nie wykole  to ZSL- owcy opanowali agencje i olbrzymie areały dzierżaw  wiec o czym tu mówić  Ale malorolnego  to by ukarali by się sami oczyścić  z win !

29

Odp: dzierżawa

Ja się Yokoslawowi nie dziwię bo sam mam ze 20 ha dzierżaw gdzie płacę podatek lub dzierżawę lub to i to, i dopłat nie widzę.

30 Ostatnio edytowany przez zorak (2014-01-20 13:53:57)

Odp: dzierżawa

znów się powtarzam ale nie ma co narzekać bo ten układ jest ok: właściciel płaci podatek i bierze dopłatę, a ja zbieram plon. Oczywiście idealnie by było brać dopłaty ale wydzierżawiający też liczyć potrafi. Jeśli tylko się chce z tego hektara można wyciągnąć na czysto wielokrotność tego co daje agencja.

gg 5118068

Odp: dzierżawa

Ja dzięki takiemu układowi mam pełno pastwisk i łąk gdzie mogę kosić ile mi sie podoba. Lepsze to niż kredyt na zakup ziemi i nie spanie po nocach czy będzie z czego go spłacać

32

Odp: dzierżawa

Zorak owszem, na glebach na których można wyciągnąć przyzwoite plony nie zależnie od warunków pogodowych w danym roku.

33 Ostatnio edytowany przez zorak (2014-01-20 13:58:35)

Odp: dzierżawa

andol niekoniecznie. Większość zapewne czytając o dzierżawie myśli co można by na tym posiać i ile zebrać, a ja myślę ile na tej dzierżawie jestem w stanie utrzymać ogonów. Zboża to nie jedyna gałąź produkcji choć na pewno najmniej czaso i praco chłonna.

gg 5118068

34 Ostatnio edytowany przez androl (2014-01-20 14:09:35)

Odp: dzierżawa

Jeżeli jest to dzierżawa długoterminowa na umowę, to coś tam można planować, bo na gębę to u nas młody wykształcony chłopak się przejechał właśnie na łąkach. Doprowadził je do kultury i po 2 latach usłyszał do widzenia.

35

Odp: dzierżawa

Ja mam właśnie do wziecia trochę łąk i szuwar przy rzece w obszarze natura 2000 na dwa lata, czy są jakieś pakiety dopłat które mógłbym wykorzystać w ciągu tych dwóch lat?

36

Odp: dzierżawa

farmer1 napisał/a:

agencja też se w kulki leci jak modulacje z nas ściągnąć to są pierwsi ,a żeby sprawdzić kto faktycznie uprawia ziemie a kto tylko pisze o dopłaty a nawet nie wie gdzie ma ziemie to ich nie ma .Zgodnie z prawem taki delikfend który bierze dopłaty a nie robi w ziemi może być oskarżony o wyudzenie publicznych pięniędzy za co grozi kara więzienia .Jak by paru złapali to następny by się zastanowił i szybko dogadywał z prawdziwym rolnikiem,a tak to tylko się z nas się simieją i swoje robią bez żadnych konsekfencji

widze ze nie czytałes mojego postu, własnie zaczynaja sie brac za takie układy

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: dzierżawa

Jakie układy że właściciel bierze dopłatę a nie dzierżawca ? toż to łatwo obejdą tak że po staremu dzierżawa wynosi 100zł bez dopłat a po zmianach dzierżawa będzie wynosić 1100zł z dopłatami dla dzierżawcy .

38

Odp: dzierżawa

Koseś zgadza się bo jak będzie legalnie to wtedy będą mieli kasę z podatków, a tak przechodzi im bokiem i to ich boli.

39

Odp: dzierżawa

dokładnie, a z drugiej strony nikt przecież nie zabroni najmować kogoś do uprawy swojego pola, można mieć ziemię, a nie mieć maszyn i uprawiać fizycznie będzie kto inny... w Polsce bez kombinacji nie ma żadnej sfery życia, a państwo się do tego znacząco przykłada nie tworząc jasnych i prostych zasad, tylko takie, które zawsze mają jakieś wyjście awaryjne...

40 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-01-30 20:48:38)

Odp: dzierżawa

No u ANR zabrała sie za dupe tym co uprawiali pole bezumownie, a udowodnili tym ,że te chłopy brali na to doplaty, no i właśnie paru znajomych dostało faktóry do zapłaty od 10 tys do 150 tys zalezy jaki areal, z tego co słyszałem to policzyli za dwa lata wstecz za ha.

mdw