381

Odp: dzierżawa

MAREKPE napisał/a:

70 litrów paliwa, 100 na nasiona, 200 na RSM i chwastoks, 100 na części oleje smary, 100 na inne wydatki(krus, ubezpieczenia itp)
Licząc po cenach ogólnych to niecałe 800, rzeczywistych pieniędzy z kieszeni pójdzie o wiele mniej, bo owies mam swój, a naftę od ruskich TIRmanów już kupiłem po 80 i 90 zł za 30 litrów(realnie pełny baniak to 34 litry)

a gdzie PK?

Rolnik z powołania:-)

382

Odp: dzierżawa

nie wszyscy dają i maja dobre efekty, ja tam zawsze rzucę bo po owsie sieje pszenice czy żyto to zawsze coś zostanie w ziemi

383

Odp: dzierżawa

Pajej napisał/a:
MAREKPE napisał/a:

70 litrów paliwa, 100 na nasiona, 200 na RSM i chwastoks, 100 na części oleje smary, 100 na inne wydatki(krus, ubezpieczenia itp)
Licząc po cenach ogólnych to niecałe 800, rzeczywistych pieniędzy z kieszeni pójdzie o wiele mniej, bo owies mam swój, a naftę od ruskich TIRmanów już kupiłem po 80 i 90 zł za 30 litrów(realnie pełny baniak to 34 litry)

a gdzie PK?

Pod owies 3,5-4 tony? 150 kg RSM-S trochę mikro do oprysku na chwasty i po sprawie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

384

Odp: dzierżawa

ja NPK daje nawet pod gryke po to zeby na rosline nastepcza nie musiał więcej dawać. Owies, gryka tez cos je, nie dasz na owies musisz dac wiecej na to co bedzie po owsie, z pustego i salomon nie naleje

Rolnik z powołania:-)

385

Odp: dzierżawa

pod łubin nie dawałem nigdy nawozu, pod grykę bardziej z ciekawosci (szkoda kasy), ale te 3,5 tony owsa bez npk to raczej przy dobrym opadzie? Marek ile zebrales owsa w ubiegłym sezonie jesli moge spytac? Rsm w jakiej fazie lejesz?

386

Odp: dzierżawa

Czy dajecie NPK czy nie do kalkulacji opłacalności należy je wliczyć chyba że co roku wraca z obornikiem. Można skorzystać z tabeli zawartości składników w plonie i przemnożyć przez średnią cenę składnika. Nie lubię takich kalkulacji gdzie się pomija koszty zwłaszcza jeśli np. o chodzi o produkcie zwierzęcą i pomija koszty amortyzacji budynków.

387

Odp: dzierżawa

Matey napisał/a:

pod łubin nie dawałem nigdy nawozu, pod grykę bardziej z ciekawosci (szkoda kasy), ale te 3,5 tony owsa bez npk to raczej przy dobrym opadzie? Marek ile zebrales owsa w ubiegłym sezonie jesli moge spytac? Rsm w jakiej fazie lejesz?

Ubiegły rok był wyjątkowo bogaty, bo odmiana Simon ustała na pniu i dała 4,5 tony, a Bingo się położył i udało się pozbierać 3,5t, ale zostało na polu najmniej z 0,5t RSM daję raz tj ok 10-14 dni po zabiegu herbicydowym.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

388

Odp: dzierżawa

A jak go sprzedajesz ??

389

Odp: dzierżawa

Część pojechała w Big-Bagach na Austrię, a resztę koniarze i krowiarze zabrali za cenę średnią 630. Nie miałem dużo na sprzedaż, ok 18 ton.
Gdybym miał połowie stycznia 24 tony to miałem ofertę na Niemcy po 740. Ale mimo wszystko i tak jest bardzo dobrze

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

390

Odp: dzierżawa

i można zarobić niezłe pieniądze  na owsie jak kolega Marek smile na słabe gleby moim zdaniem jedno z lepszych zbóż i prostych w uprawie:)

391

Odp: dzierżawa

Jako, że przesiałem zeszłej wiosny 10ha rzepaku zasiałem w to miejsce owies. pszenicy nie chciałem, bo późno, jęczmień dostałby po doglebówce to zasiałem owies. Mówi się żeby siać wcześnie,ale dobrze zrobiłem, bo owies ładnie dał, i oprysk po rzepaku nie zaszkodził. Ile dokładnie sypał tego nie wiem, bo jeszcze nie sprzedałem, ale mam cenę dogadana 740brutto z odstawa z domu. zobaczę jak będa kręcić, to ogłoszę i sprzedam inaczej. Gdybym miał więcej kiepskiej ziemi to na pewno siałbym go dużo.

392

Odp: dzierżawa

tekila256 napisał/a:

i można zarobić niezłe pieniądze  na owsie jak kolega Marek smile na słabe gleby moim zdaniem jedno z lepszych zbóż i prostych w uprawie:)

Siałbym.
Ale nie mogę. Lipiec-sierpień stada byków po ponad 100 sztuk. W jedną noc opędzluje parę ha owsa.
A jak jest w mleczku to Łanie siedzą dzień w dzień. I zbiera się tylko słomę.

Siły na zamiary zmierz....

393

Odp: dzierżawa

Jak bym miał taką opcję to wszystkie pola obsiałbym tym co zwierzyna zje. Pieniądze te same a kosztów 70%

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

394

Odp: dzierżawa

A kto mi zapłaci za to, że zje... Koło łowieckie może raz bo by zbankrutowało smile

Siły na zamiary zmierz....

395

Odp: dzierżawa

Co za różnica, koło, gmina czy nadleśnictwo? Ważne żeby przelew w  rozsądnym terminie był zrealizowany i po sprawie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

396

Odp: dzierżawa

Piotrek1990 napisał/a:

A kto mi zapłaci za to, że zje... Koło łowieckie może raz bo by zbankrutowało smile

albo niech płaca albo pilnuja, ich gadki ze zbankrutuja juz znam, nie słuchaj ich

Rolnik z powołania:-)

397

Odp: dzierżawa

Kolejny przetarg wygrany. Do poprzednich 21ha doszło 29. Kawałki obok siebie przedzielone miedzą. W tym roku powiększony areał o 50 ha fizycznych ale żeby nie było kolorowo to przeliczeniowych tylko 30.

gg 5118068

398

Odp: dzierżawa

Gratulacje,  niech  rodzi. :beer:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

399

Odp: dzierżawa

ja tylko pomarzyć mogę o takim powiększaniu

Rolnik z powołania:-)

400

Odp: dzierżawa

To nic . PAliwa i  tak pójdzie na 50  big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile