41 Ostatnio edytowany przez zorak (2015-02-05 09:45:53)

Odp: dzierżawa

u mnie na wsi jest 31ha w jednym kawałku do wydzierżawienia. Dzierżawiło kilka lat duże gospodarstwo na zasadzie właściciel bierze dopłaty i sam płaci podatek, ale że będą dopłaty mniejsze to właściciel zmienił zasady na "ja dopłaty, a ty podatek". Ci co dzierżawili zostawili pole i na takich zasadach nie chcą. Właściciel od kilku tygodni szuka jelenia który na taki układ pójdzie ale coś nie może znaleźć. Ja z chęcią wezmę ale na starych zasadach czyli dopłaty i opłaty po stronie właściciela - na razie nie chce się zgodzić i szuka dalej, marne szanse. Ostatnio rosła kuku na ziarno.

gg 5118068

42

Odp: dzierżawa

Ja wziąłbym mimo wszytko. u nas ziemie dobre, ale nie najlepsze i do podatku nieraz dorzucam 2q pszenicy jeszcze. Coś zawsze zostanie. A to piękny kawałek pola. nie rozumiem po 100tys daja za pole a na taką dzierżawę się nie godzą?

43

Odp: dzierżawa

A ziemia jakiej klasy?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

44 Ostatnio edytowany przez zorak (2014-12-05 12:38:07)

Odp: dzierżawa

hola hola - pole polu nie równe. U mnie na wsi w obrocie między rolnikami 15-20 tyś to max, agencja duże kawałki sprzedaje troszkę drożej. Ten kawałek może i ładny obszarowo ale ziemia słaba i trzeba ziemi sporo dać aby urodził 5-6 ton pszenicy, plon rzędu 8 ton jest nie osiągalny. I co też odstrasza to fakt że u mnie ciężko znaleźć płaski kawałek - teren górzysty.
Ziemia jakiej klasy - w większości V, nieliczne hektary będzie IV.

gg 5118068

45

Odp: dzierżawa

Zorak ale spokojnie dasz radę masz nowy sprzęt w jednym kawałku ja bym brał mam trochę za daleko do Ciebie .

46 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-12-05 13:37:03)

Odp: dzierżawa

bierz nie zastanawiaj sie, na pewno nie stracisz, góry macie  faktycznie, ale znajdzie sie zaraz chetny i bedziesz żałował, spróbuj też kukurydze wsiać.  Sam bym wziół tongue

mdw

47

Odp: dzierżawa

Jeżeli warunki nie zmieniłyby się to brałbym jedynie chciałbym umowę między nami9 na jaki okres bo w dłuższej perspektywie na pewno się opłaca.  Tu faktycznie trochę się zagalopowałem, bo i w lubelskim ziemie i ceny różne.

48

Odp: dzierżawa

łykną bym to na takich zasadach ....  niedaleko mnie gostek łykną 40ha w kawałku po 77tys za ha płatne gotówką

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: dzierżawa

Ja na takich zasadach mam 2ha ziemia nie ciekawa od piachu ( zdjęcie z wypaloną pszenicą widzieliście) do IVa i też bym brał. Jak Ci zostanie 1000zł na czysto przy 30 ha masz 30tyś. U nas ziemnie są rózne ale pewnie przy tych warunkach było kilku gotowych iść na noże żeby to wyrwać. Pamiętaj tylko biorąc taka powierzchnię o zazielenieniu. Ty zasiejesz na wszystkim np kukurydzę a chłop więcej nie ma i nie spełni wymogów zazielenienia.
Bierz to! Ewentualnie potarguj się z nim o limit na paliwo rolnicze....

50

Odp: dzierżawa

panowie wszystko pieknie ale opłacalnosc kiedy to sie spłaci bo jak mam komus obrabiac pole i odcinac kupony albo kupic ziemie za 100 tysiecy i liczy na pogode i 40 lat spłacac i niewiedziec czy sie uda to zaden interes
komnie gosciu kupił po 50 tysiecy za hektar 5 i 6 klasa no i zaczoł sie koszmar 2 pierwsze lata okej paliwo nieurodzaj a spłata kredytu 35 lat zabespieczenie ziemia i gospodarstwo a cały park nowy maszynowy oczywiście kredyt
ostatnio przyjechał na cpn zeby kupić 100 litrów disla do sieczkarni zeby gdzieś usługe zrobić zeby zarobic kase i swoja kosić
a najlebsze cpn ma rachunek na 5000 litrów i tak kilka w okolicy
sad juz wydał nakaz zajecia majatku a komornik tylko czekac rolnictwo to wspaniała rzecz ale to ekonomia przedewszystkim i nie można zapominac o tym bo jak zapomnimy to zginiemy zjedza nas

51

Odp: dzierżawa

No właśnie dlatego wolę dzierżawić nawet na warunkach mniej korzystnych, niż kupować za takie potężne pieniądze. Kupiłem działkę która była przy moim polu i w dobrych pieniądzach. Mam też do kupna blisko za duże pieniądze, ale to blisko i pewnie kupię. W przypadku dzierżawy ryzyko ugotowania się nie istnieje.

52

Odp: dzierżawa

w mojej okolicy na takich zasadach nikt nie wziąłby. cięzko byłoby znaleść kogos kto wziałby bez dopłat, taki niepisany układ mamy, tylko nieliczni sie z tego wyłamuja

Rolnik z powołania:-)

53

Odp: dzierżawa

To tylko się cieszyć pozostaje.

54

Odp: dzierżawa

Mam pare cynków o mozliwieniu wydzierzawienia duzych obszarów nawet z budynakmi, ale warunki no nie wiem, raczej pod niemców

mdw

55

Odp: dzierżawa

yokosław niemcy juz niedługoteż nie wezna u nich dobra ziemia za 15 tysiecy ełro a wiec nie wiele mniej niż unas a piasków nie wezna a dzierżawa to ich nie interesuje moim zdaniem cena ziemi niedługo zacznie spadac

56

Odp: dzierżawa

joker-konin napisał/a:

rolnictwo to wspaniała rzecz ale to ekonomia przedewszystkim i nie można zapominac o tym bo jak zapomnimy to zginiemy zjedza nas

znam kilku którzy żyją bajecznie z rolnictwa, tylko że oni akurat nie są rolnikami :hmmm:

57

Odp: dzierżawa

androl to na pewno politycy spekulańci lub inni traktujący rolnictwo jako wisienke na torcie a zarazem niszczacy nam prawdziwe mozliwosci bytu

58

Odp: dzierżawa

w ilu to tematach czytałem że uprawiając ziemię "mieszczuchom" dajemy się sfrajerować i takie tam, że musimy się jednoczyć i nie dawać. Dzierżawię ok 20 ha na zasadach właściciel dopłaty i opłaty, na takich zasadach dzierżawią też inni rolnicy we wsi. Jeśli zapłacę właścicielowi podatek to ja i inni rolnicy będziemy musieli płacić u innych u których dzierżawimy. Można powiedzieć że jest to nam nie potrzebne - potrafimy się jakoś zjednoczyć w tych jak i innych sprawach - nie bierzemy na innych zasadach. U mnie na wsi nikt mu nie zapłaci, a i w gminie raczej nie znajdzie,chyba że ktoś obcy przyjedzie. Troszkę czasu i się wyjaśni.

gg 5118068

59

Odp: dzierżawa

zorak masz racje warszawscy rolnicy arabiaja na kredyty na ziemie kupione z agencji a ja bym niechciał zadnych dopłat i dopiero był by spokuj i normalne ceny

60

Odp: dzierżawa

Uważam że to chore uprawiać, nie brać dopłat, płacić podatek i jeszcze coś w kieszeń właściciela. Wszystko zależy od opłacalności a ten kawałek nie jest tego wart - jest wart uprawy bez płacenia. Gdyby to była II, III lub dobra IV - możemy rozmawiać bo z takie ziemi można sporo wyjąć.
Jeśli po odliczeniu wszystkich kosztów i wspomnianego podatku miało by mi zostać 500 zł z hektara to wolę więcej włożyć w to co uprawiam obecnie i więcej zebrać. Ot moje skromne zdanie.

gg 5118068