81

Odp: dzierżawa

Zadaj sobie pytanie czy potrzebne Ci te 17ha. Jesli odpowiesz sobie na to pytanie twierdząco. To podrap się po głowie jak rozwiązać wszystkie wymienione problemy....
Może np da się wynajać jakiś magazyn na zboże blisko pola......
A moze "szwagier" ma podwórko obok pola gdzie da się zwalić ziarno na folię? Ja tak z powodzeniem robie kilka lat czasami leży 50t przez miesiąc dwa byle kupka była na górce.....

82

Odp: dzierżawa

Magazyn jest i jest gdzie sprzet przechowac. A te 17ha by sie przydalo jesli bedzie dobrze z mlekiem itp...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

83 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-12-07 22:17:43)

Odp: dzierżawa

Jesli masz w pobliżu magazy, dostep do wody do oprysków.... to decyja nalazy do Ciebie. Sąsiad jaździ do 3ha 8km bardzo starym mtz i jeszcze starszą  vistulą.... praktycznie 8km  po ***.... polnych drogach.... Nie mówię ze mu się to opłaca.... :nie_wiem:
Najpierw jedzie z nawozem ( jak ma) potem jedzie z kultywatorem, potem jedzie z nasionami i siewnikiem, czasami jeszcze brony prze albo po, zalezy ile ma perzu.....

Kwestia organizacji. No samemu ciężko, ale jak jest dwóch .....

Trzeba liczyc to trochę inaczej. :hmmm:
Pole oddalone o 27km ma 17 ha tj 1,57km/ha Panowie twierdzacy że takie coś się nie opłaca powiedzcie ile macie pól o powieszchni 1 ha oddalone od domu 1,5km.......

84 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2014-12-08 09:18:23)

Odp: dzierżawa

Dobrze Krzysiek mowisz najwazniejsza jest organizacja. u mnie sa takie kawaleczki male 1.5km ode mnie gdzie wychodzi tylko 2 bele ale trzeba skosic zgrabic i zebelowac zeby to wygladalo bo sie nie chce zapuszczac chaszczy... Tu droga jest Asfaltowa a Pole obok miasta. Dostep do wody garazu i wgl jest wszystko. Co roku jezdzi kolo mnie gosc i smali ok 70km na pole bo ma dzierzawe niewiem ile ha... I zazwyczaj wala ursusy 1224/1634 zetory 12145/16145/16245 z przyczepami. 1212 z opryskiwaczem lata polzawieszanym, zetorek 7745 zazwyczaj z lejkiem. Jak jedzie bronowac to przyczepa + brony ciagane.. na przyczepie blizniaki na tyl do 1634 a z tylu brony 9 pol. Co roku jezdzily 2 Rekordy Z058 z 99 roku niebieskie ale sprzedal obydwa i teraz jakims czerwonym kosi. W tym roku przez tydz w dzien w dzien smigal 1224 + Ruska duza przyczepa.. Ma gosc zaparcie niezle wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

85

Odp: dzierżawa

Przestańcie pisać głupoty, tak ja pisał Krzysiek ja na jedno z  pól mam 20 km ale mam zaprzyjaźnionego sołtysa  we wsi i u niego sprzęt może stać cały rok jest zaplecze woda, spawarka i miejsce do zostawienia sprzętu i to jest bardzo duża wygoda a logistycznie też się wyrabiam może trochę w żniwa bywa gorzej ale idzie sobie poradzić u nas sporo osób maja jeszcze dużo dalej pola i jakoś każdy sobie radzi dlatego mam NH jest duża poprawa w czasie.

86

Odp: dzierżawa

Jak na ludzkich warunkach to brałbym, zwłaszcza jak masz gdzie sprzęt zostawić, moze z czasem dorobisz sie wiekszej ilosci ciągnikow i nm jedna 360 zostawisz tam żeby latała z poryskiwaczem i siewnikiem. tyle co zaorac, zasiac i skosic to mozna podjechać, zwlaszcza ze to nie 2 czy 3ha

Rolnik z powołania:-)

87

Odp: dzierżawa

Ja jesli bym bral pole to bym szukal wiekszego kunia do roboty a z wlascicielem sie dogadam bo fajny gosc jest smile A jeszcze jest to ze znajomy bierze slome od nas to troche sie zwroci kasy na paliwo..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

88

Odp: dzierżawa

Karol a nie szkoda sprzedawać słomy przecież to dobry nawóz????

Odp: dzierżawa

Koło mnie facet z wlkp kupił 10ha. Na polu jest do żniw chyba 3 razy a ma jakieś 30km do pola. Jak sieje to jadą 2 johny z lawetami. Na nich pług, agregat, siewnik. rozsiewacz nawozu. Do wieczora są po robocie i pojawiają się tylko  z opryskiwaczem za jakiś czas i na żniwa.

90

Odp: dzierżawa

Pietia napisał/a:

Karol a nie szkoda sprzedawać słomy przecież to dobry nawóz????

Sprzedawanie słomy to naganne zachowanie.....

91

Odp: dzierżawa

Spokojnie Panowie wink Nie wszystko idzie na prasowanie.. Co rok/dwa sieczkarnia.. wszystko tniemy nawet jak i blagaja o slome. I jedno pole w roku jest nawozone obornikiem za rok nastepne aby kazde mialo dawke azotu.. Patrze wlasnie tez wiecej obornika znalezc od kogos bo to dobry nawoz nawet i w malej dawce cos daje..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

92

Odp: dzierżawa

bierzesz to pole?

Rolnik z powołania:-)

93

Odp: dzierżawa

Narazie sie orientuje co i jak.. Jesli dookola mi sie nie uda wziac (20ha w roznych kawalkach a najwieksze 10ha) To bede tam lecial i sie dogadywal. Jeszcze zobaczymy moze Sie uda Mlodego Rolnika wziac to wpadnie nowych pare maszyn to bedzie lepiej robic.. Moze to i glupie taka odleglosc i wgl ale trzeba radzic. A Czemu szukam pola? Jedno pole 4ha odpadnie tzn mamy ale gosc przeszedl na ekologie i teraz tylko Pasać tam kozy bedzie mozna...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

94

Odp: dzierżawa

jak się bedziesz długo zastanawiał to ci ucieknie to pole

Rolnik z powołania:-)

95

Odp: dzierżawa

"Nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go....."

96

Odp: dzierżawa

ja np sprzedaje slome i kupuje obornik albo na zamianke bo obornik to duzo lepszy nawoz jak sama sloma

Fortschritt zt 423 a razy 2

97

Odp: dzierżawa

Androl co masz na mysli? Ucieknac nie ucieknie chyba ze postanowi sprzedac to wtedy ucieknie.. wink Co do obornika to bede szukal w okolicy jak cos bedzie bo tak swojego malo a zeby starczylo to trzeba duzo bydla smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

98

Odp: dzierżawa

Karol tu masz wyjaśnienie no taki żarcik z mojej strony smile http://www.lodz-art.eu/wydarzenia/kroliczek_rec

99

Odp: dzierżawa

Dzisiaj bylem na przetargu o dzierzawe pole. Cena doszla do 4t/ha... i nie ma możliwości pozniej wykupu ziemi bo przeznaczone jest na tereny sportowe

100

Odp: dzierżawa

to gratuluje zwycięzcy  :walka: