41

Odp: myjka ciśnieniowa

W tej "starej" masz silnik bezszczotkowy więc na lata. W zabawkowych szczotki siądą po 50 h pracy nie zauważysz zniszczą komutator  i na śmietnik. Miałem lavora, Beck&D...  jakies inne cuda chinskie.... teraz nie mam żadnej a maszyny myję pod pompą do nawaniania daje 7,5 bara i 200l wody/min kałuża starszna ale efekt podobny do byle jakiej myjki.
Zauważ że ta stara ma 1000l/h to mniej więcej 2-3 x więcej niż zabawki no i większość zabawek ma zawyżone ciśnienie pracy tj poddają ile da się wycisnąc z pompy a nie ile rzeczywiście daje. Jak masz tą używkę blisko możesz ją odpalić wypróbować budżet wytrzyma nie zastanawiaj się...  Zobacz po ile chodzą na allegro...

42 Ostatnio edytowany przez przemo (2018-11-14 10:27:03)

Odp: myjka ciśnieniowa

Mam ją kilka km od domu, jestem umówiony na jutro rano na próbę, jak wrócę to napisze co i jak.

43 Ostatnio edytowany przez androl (2018-11-14 19:35:21)

Odp: myjka ciśnieniowa

Z tanich k2 400 mam i nie polecam szajs, kolega ma tą k5 tą stojącą i to już przyzwoity sprzęt. Ciekawe jak te niby bosch ?. Miałem ponad 10 lat taką z pierwszych jakie pojawiły się na targach nazwy nie pamiętam ale była lepsza od tej k2. https://www.opineo.pl/opinie-1382559-ka … 2-400.html

44

Odp: myjka ciśnieniowa

Myjka już w domu, w cenie ma 10m nowego węża i nową lancę z dyszą płaską. Nic nie cieknie i wymiata jak poje... smile

45

Odp: myjka ciśnieniowa

https://www.olx.pl/oferta/pompa-wysokoc … uSIe3.html co myslicie gdyby dokonczyc projekt i dolozyc silnik elektryczny? Zawsze moze lepsze niz marketowka... o ile pompa jest niewyhuśtana

46

Odp: myjka ciśnieniowa

Mam taką na warsztacie .....

47

Odp: myjka ciśnieniowa

Mi się marzy ale na ciepłą wodę ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

48

Odp: myjka ciśnieniowa

Koses a cos wiecej moglbys powiedziec? Ocenic, porownac do tradycyjnych myjek?

49

Odp: myjka ciśnieniowa

Według  mojej wiedzy to ta pompa jest przystosowana do ciągnięcia wody nawet gorącej ale ze zbiornika bo ciśnienie na zasilaniu jest nie wskazane .
Wydajność ma dużą ale ciśnienie to jak dobrze pamiętam to 140 bar  i  moja leży bo walnęło uszczelniacze A koszt ich jest duży.
No i silnik 3 fazowy to też niedogodność.

50

Odp: myjka ciśnieniowa

No to prawda przeglalem czesci to tanie nie sa choc sama pompa koszt ponad 2tys

51

Odp: myjka ciśnieniowa

Czyzby ktos z forum skusil sie na zakup pompy bo zniknela☺ przyznac sie smile

52 Ostatnio edytowany przez androl (2019-11-02 13:36:22)

Odp: myjka ciśnieniowa

Ma ktoś którąś z tych budżet max 1500 zł https://allegro.pl/artykul/myjka-na-wio … lX8MgEjmsD https://www.olx.pl/oferty/q-myjka-ciśni … to%5D=1500

53 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-11-02 13:57:33)

Odp: myjka ciśnieniowa

Andrzeju daj sobie spokój z tymi gównami....  Miałem też kupować jakieś g...  dla amatorów ale brat mnie zaciągnął do gościa co taszczy myjki z Niemiec. na podwórku dał  wypróbować parę szt.  No i się wahałem.... Go jedyna słuszna 2x przekraczała mój budżet.... Gość się mnie pyta ile miałem myjek liczę liczę..... 4  ile wydałeś kasy, ile lat wytrzymały no i jak myły.....
I wybrałem hd 10/25 .... jak dobrze pamiętam
Ma wygar...... a jaka mina sąsiada jak mu dasz lance potrzymać ....:lol::lol::lol::lol:
3000zł, 20m nowego węża, nowa lanca.
Z obecną dyszą 180bar w trakcie pracy a ciągnie do 240 czy 250 bar. 1000l/h musiałem zrobić jej specjalne przyłącze bo to stare nie podawało tyle wody....
Silnik 7,4kW wolnoobrotowy chłodzony wodą

Naprawdę warto.....
Do tego serwisu masz jakieś 150km tyle co ja

54

Odp: myjka ciśnieniowa

:satan: mówisz :hmmm::hmmm::hmmm: .......................

55

Odp: myjka ciśnieniowa

Do HD są części tj gumki bo chyba nic innego tam się nie pusje. Ogólnie jest serwis.
Szukaj czeoś podobnego np 13-18  podobne pieniądze, niższe ciśnienie ale więcej wody.
Gdyby sprzedający wciskał dodatkowe gadżety to nie kupuj czasem zestawu do piaskowania bo z tego co się dowiedziałem owszem jest skuteczny ale tylko do dużych powierzchni bez zakamarków np przyczepy tym nie wypiaskujesz bo błoto zostanie w  zakamarkach.... Ale to nie moja opinia ja tylko powtarzam ale kusi mnie by kupić taką przystawkę...

56

Odp: myjka ciśnieniowa

Krzysiek kupiłem lance do piaskowania, ale z braku dobrej myjki nawet dobrze nie spróbowałem mógłbym się pozbyć bo i tak będzie leżało. Jedynie trzeba dostosować bo ja mialem do myjki stihl

57 Ostatnio edytowany przez przemo (2019-11-02 21:08:11)

Odp: myjka ciśnieniowa

androl napisał/a:

:satan: mówisz :hmmm::hmmm::hmmm: .......................

Mówi big_smile :satan: Ja rok temu kupiłem HD 1050 ma silnik chłodzony wodą ok 6kw i ciśnienie robocze ok 190-200 bar na płaskiej dyszy. Po 5 godzinach mycia płotu betonowego moje ręce chciały odpocząć(w sumie już na początku, ale potem mi przeszło, jak widziałem efekty big_smile ) a myjka nie :beer:

58 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-11-02 23:29:10)

Odp: myjka ciśnieniowa

No jak masz łyse filce i staniesz gdzieś w błocie to przy naciskaniu spustu musisz uważać by nie wpaść w poślizg....  EPS u nie ma

Grzesiek tylko czy ta Twoja lanca ogarnie ciśnienie i przepływ mojej myjki????
Wypadało by porównać średnice przelotów w mojej poprzedniej dysza miała 1mm? w tej ma ze 4mm. Zbadam temat. dziś jestem trochę znieczulony więc słabo to mi wyjdzie...

59

Odp: myjka ciśnieniowa

mogę ci podesłać a jak ci nie podpasuje to odeślesz smile

60

Odp: myjka ciśnieniowa

Kombinowałem jak tu radę nadzorczą podejść żeby taki budżet zatwierdziła, no i wykombinowałem . Kupimy głównie do mycia kostki i ogrodzenia wink