81 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2021-01-09 00:12:28)

Odp: myjka ciśnieniowa

MAREKPE napisał/a:
tomek 323 napisał/a:

chłopaki mam pytanie czy taka zwykła pompa zanurzeniowa z marketa nadaje się do myjki ciśnieniowej mam studnię z której już nie korzystam i tak pomyślałem żeby z niej brać wodę do mycia gratów no ale potrzebna jest pompka jakaś i teraz pytanie bo studnia to ok 7-8 metrów głębokości a woda poniżej ziemi jest ok 3m i teraz chciałbym mieć pompkę co by zrobiła ciśnienie jak w kranie z wodociągów żeby myjka nie miała słabego ciśnienia ma ona niby samo zasysanie ale lepiej jak się jej poda ciśnienie myjka karher

Będzie działać, sprawdzone w podobnych warunkach wielokrotnie. Najtańsza taka za 70 zł wystarczyła i nic się jej przez cały sezon nie stało i nie dzieje nawet jak myjka na chwilę odłożona. Normalnie na sztywno spięta wężem.

oo czyli jednak mój pomysł ma iskrę nadziei nie chce inwestować za wiele w to a skorzystać ze studni która i tak tylko stoi i ma wodę kupie jakaś pompę zanurzeniową ale nie takiego totalnego chińczyka i będziemy testować

a jeszcze jak bym poszedł o krok dalej i kupił pompkę z zaworem przelewowym ?
miał ktos taką kiedyś ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

82

Odp: myjka ciśnieniowa

Można iść jeszcze o kolejny krok kupić naczynie przeponowe od instalacji co (60-150zł)  i wyłącznik  ciśnieniowy do pompy (20-80zł). Jeśli pompy nie posiadasz to nie opłaca się i lepiej wziąć hydroforek z markietu. Koszt od ok 350zł za 20litrowy. Jak sporadycznie będziesz używał to wystarczy. Dobrze by było jednak dokupić do niego filtetek na ssanie.

83

Odp: myjka ciśnieniowa

jak założy hydroforek to jeszcze ogródek podleje tongue

84

Odp: myjka ciśnieniowa

no myjka ma działać albo pół dnia albo długo nic albo coś umyć i wsio no i ona stoi koło wjazdu wiec sobie wymyśliłem że będę sobie co jakiś czas wjazd na posesje z błota mył więc było by fajnie mieć coś sprytnego po taniości

Nie ma to jak FORTSCHRITT

85

Odp: myjka ciśnieniowa

a jeżeli bym postawił hydroforek koło studni to nie będzie problemu z zasysaniem wody jak będzie sporo poniżej bo rurę mogę wpuścić prawie do dna studni to nie problem tylko pytanie czy nie będzie efektu ze będzie woda się cofać i pompa nie będzie w stanie zaciągnąć

Nie ma to jak FORTSCHRITT

86

Odp: myjka ciśnieniowa

Zależy jaka pompa w hydroforze siedzi. Mogą być samozasysające i nawet gdy rura pusta zaciągną. Mogą być takie które wymagają zalania i na pusto będzie chodziła aż się wykończy. Dołożyć można jeden lub dwa zawory zwrotne to kosz ok 12.50 zł za ½” i dać na stronie tłocznej  i za 30 zł 1" na stronie ssącej. Ważniejszy jest ten między filtrem i pompą danie drugiego to tylko na wypadek gdyby np piasek spowodował zablokowanie dolnego. Czasem hydrofory mają w zestawie bo przecież za każdym razem gdy nabije ciśnienie i wyłączy się pompą następował by powrót przez nią.

87 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2021-01-10 01:09:20)

Odp: myjka ciśnieniowa

mam taką pompę na silnik 3 fazowy takie z mosiężnymi gwiazdkami początkowo myślałem o takiej dać tylko pytanie czy jak będzie myjka wyłączona a ona będzie pchać ciśnienie to czy się nie rozerwie albo czy myjki nie uszkodzi no i czy nie będzie tworzyć zbyt dużego ciśnienia a przewody nie będą za małe bo do myjki dałbym max 3/4 cala wąż a tam duże przewody z niej wychodziły

Na to mam całą zimę żeby opracować a no i też przy okazji ona ma pobierać wodę bez myjki np do betoniarki czy innego wsio tam gdzie ciśnienie nie jest wymagane ale żeby nie lało się jak z konewki na odległości od studni tak na 12m w prostej linii pompa może być przy samej studni bo jest miejsce tylko żeby podała mi dalej wodę wężem

aa no i najważniejsze od czego trzeba zacząć studnia stoi i niczego przy niej nie ma żadnej pompy żadnych rur tylko wiadro na kołowrotku smile wiec musiałbym wszystko od zera stawiać a nie chce w to przeinwestować na pewno wsadziłbym plastikową rurę jako ssawną na dole jakiś filtr co by mułu nie pociągnęła no i ta pompa i połączenie z myjką prąd bez znaczenia bo może być 230 albo 400 V

Nie ma to jak FORTSCHRITT

88

Odp: myjka ciśnieniowa

Masz pompę to poszukaj jakiegoś zbiornika z hydroforu  albo boilera im większy tym lepszy. do tego zawór ciśnienieowy i masz wypas. Nie wiem jak tam opłaty za wodę i ciebie.  ja mam zrobione wszytko na tip top i sporo oszczedzam pralki, wc, ogródek podwórko mam ze swojego ujęcia.

89

Odp: myjka ciśnieniowa

woda nie wychodzi drogo ale chciałem po prostu skorzystać z wody ze studni która stoi bezużyteczna i w dobrej lokalizacji bo kawałek od domu i nie musiałbym ciągnąc przewodów od domu

Nie ma to jak FORTSCHRITT