1

Temat: Opony Mitas

Czy opony Mitas 18,4 R34 10 płócien to dobry wybór do zt323? W sumie to się nie znam na oponach aktualnie na tyle mam stomilki i nawet nie wiem ile one mają płócien i nie wiem jak to sprawdzić nawet :red:

2

Odp: Opony Mitas

Na starych powinny być symbole PR i jakaś cyfra oznaczająca ilość partów

3

Odp: Opony Mitas

jest PR8 czyli 8 płócien no a w tych co zamówiłem ma być 10 czyli powinno być ok smile

4

Odp: Opony Mitas

trojan   ile za te mitasy u ciebie licza ? ja ja  płaciłem 2050zł wraz z założeniem  sztuka

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Opony Mitas

Mi kolega który ma wulkanizacje załatwia i mam po cenie hurtowej 1990zł za szt.
wojtas no i jak Ci się sprawują te oponki? Jesteś z nich zadowolony?

6

Odp: Opony Mitas

dokładnie  mam coltura  ale to to samo bo to ta sama firma , kolega ma mitasy  od roku i  są ok  tak jak moje .. tylko  ciśnienie  około1 atm i jest ok .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Opony Mitas

Czy ktoś posiada w ciągniku opony naprawiane? http://allegro.pl/opona-rolnicza-380-70 … 09209.html Jest taka firma i daje roczną gwarancję na oponę. Tylko ciekawe czy warte się tym interesować? Ciężko kupić coś ciekawego, u mnie. Chciałem kupić coś z używanych bo nowe też więcej kosztują.

8

Odp: Opony Mitas

Grzegorz89 napisał/a:

Czy ktoś posiada w ciągniku opony naprawiane? http://allegro.pl/opona-rolnicza-380-70 … 09209.html Jest taka firma i daje roczną gwarancję na oponę. Tylko ciekawe czy warte się tym interesować? Ciężko kupić coś ciekawego, u mnie. Chciałem kupić coś z używanych bo nowe też więcej kosztują.

u mnie szwagier ze3lata temu bierznikował tył do 1224 i jest ok a maszyny tesz nie małe targa i z oponami się nic nie dzieje

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

9

Odp: Opony Mitas

Właśnie tylko piszą że opony to naprawiane profesjonalnie. Mam jeszcze pytanie miał ktoś opony o profilu 75? Dokładnie są opony 420/75/20 i wychodzi że będzie około 11% różnicy w średnicy niż to co mam. Da radę założyć takie? Chodzi mi tylko o zgrywanie napędów.

10

Odp: Opony Mitas

Grzegorz do 323 to 420/70/20 ja takie coś mam Mitasa

11 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-12-19 21:09:41)

Odp: Opony Mitas

Krzysie a robiłyby duży nadbieg? Myślę że, nie robiłoby tak dużej różnicy. Mam w mysli kupić pomiędzy 380,400.405.420. szerokości. Rozmawiałem ze znajomym co ma mi załatwić nowe Mitasy za 1000zł lub w granicach bo tyle wyrwał za R24. Myślę że za te więcej nie zawoła. Opony mają być nowe, tylko bez faktóry i gwarancji. Są jeszcze te w ofercie co podałem, ale nie chciałbym żeby naprawiana opona się rozlazła. Chociaż rok gwarancji dają. I wszystkie firmy które naprawiają na gorąco zarzekają się że nie odbiegają jakością od nowych.. Dlatego napisałem co myślicie o naprawianych.? A jeszcze bo ja mam z tyłu 520/70/34 czyli wyższe deczko.

12

Odp: Opony Mitas

420/70/20 jest dokładnie taka sama wysoka jak przyjechana lekko oryginalna 16-20.  Powiem więcej rzeczywista średnica opony tej wielkości waha się +- 1 cm w zależności od producenta.
Może bezdętkowe nie mają tego, kiedyś sie dokładnie przyglądałem temu jak zmieniałem gumy w mf na szersze. wiec spokojnie 420/70 możesz brać. Ale może przeanalizuj temat zamiany na ciut większe to było w jakimś wątku podobno lepiej idze.... . Czasami kupno nawet nowych felg i do nich opon w trochę innym rozmiarze wyjdzie taniej niż kupno oryginału. JA tak miałem zamiast 32 calowych do ferdka kupiłem 28 cali szersze z nowymi felgami i chyba 100zł miałem w suchym a modyfikacja okazała sie strzałem w 10

13

Odp: Opony Mitas

Myślę intensywnie o możliwie większym rozmiarze z tego tytułu, że na tył będę chciał założyć później szersze. Szersze będą też trochę wyższe. 24cale odpada bo trzeba wyjmować wałki z przystawki. Dobra dzięki jak coś wymyślę to pewnie tu napiszę.

14

Odp: Opony Mitas

Ja za "używkę" Baruma dawałem po 1000 zł za 18,4r30 12 RP. Napisałem używkę bo oponki były na ciągniku który zrobił może 50 km po asfalcie jak jechał na złom. Ciągnik 100 % sprawny. U mnie Handlarz ostatnio znów sprzedał podobny komplet po 1000 zł za sztukę. W mojej wypowiedzi chodziło mi o to że może warto poszukać po handlarzach takich którzy sprzedają na części.

15

Odp: Opony Mitas

W "naszych" okolicach za ten rozmiar to trzeba dać tysiaka za jakieś 2-3cm bieżnika... za szt. oczywiście...

16

Odp: Opony Mitas

Grzesiek ale za nim u nas będą takie okazję trzeba jeszcze z 10lat smile

17

Odp: Opony Mitas

No to nie zazdroszczę Chłopaki. W moim padła mi skrzynia, chodzi ale straszne coś wyje. Umówiłem się z nim, że oddaje moją z mostem a on odda mi swoją dobrą ( znam stan traktorka jak jeszcze go nie rozebrał) a ja mu swoją i dopłacam 300 zł. Tak szczerze to nawet nie chce mi się rozbierać swojej za ta kasę.

18

Odp: Opony Mitas

goldenarts napisał/a:

W "naszych" okolicach za ten rozmiar to trzeba dać tysiaka za jakieś 2-3cm bieżnika... za szt. oczywiście...

Ja mam taką oponkę na sprzedaż pneumant jakies 50% bierznika za ta cene chetnie puszcze

Rolnik z powołania:-)

19

Odp: Opony Mitas

a propo opon ja szukam 2 szt.  20 do 323 na przód  moze ktos ma albo zna kogos kto ma ładne i nie drogo

20

Odp: Opony Mitas

Zgłoś się do Bendka.