81

Odp: Pompa wspomagania

Masz wkład filtra w szklance ?
Nie wiem jak jest w serii 300, ale w moim 323 było tak. Gęsty olej (hipol), niska temperatura otoczenia, założony nowy wkład filtra i wspomaganie przestało działać. Po wyjęciu wkładu filtra działa. Po tym zajściu pompę mam do wymiany. Ona ma z założenia pompować olej pod odpowiednim ciśnieniem a nie mocować się z jego zassaniem.
Gęsty olej, mało drożny filtr. W takim przypadku rządzi fizyka. Jak się nie da zassać oleju to się ssie co się ma, czyli powietrze. Uszczelniacz na wałku pompy świetnie uszczelnia ciśnienie wytworzone wewnątrz pompy, dostępu powietrza z zewnątrz nie broni. Na mieszaninie powierza z olejem długo nie pochodzi. Popatrz na dopływ oleju do pompy.

82

Odp: Pompa wspomagania

Dokładnie ja wymieniłem oring na pompie. Dodatkowo mam dwa przewody ssące metalowe i do nich dwa łączniki gumowe. Przychodziło zimno i kończyło się wspomaganie. Okazało się że niemiec źle obspawał redukcję do węży i była dziurka. Dodam że pompa już słabawa się robi ale z zapowietrzaniem i brakiem wspomagania już nie mam kłopotu.

83

Odp: Pompa wspomagania

koledzy doplyw oleju jest ok w szklance nie ma filtra olej czysty co jeszcze radzicie bo po niedzieli odbieram pompe od regeneracji i boje sie ja teraz zalozyc bo czasem znow siadzie

Fortschritt zt 423 a razy 2

84

Odp: Pompa wspomagania

Witam kolegów pojawił się problem z pompa od wspomagania a mianowicie przy sianiu zboza siadło wspomaganie ( obrobiło frez na wałku od pompy) wiec dziś kupiłem nowa pompe i założyłem. Po odpaleniu ciągnika pękła obudowa pompy dodam ze mam przerobione na  pompe od Mtz 16 lewa i gdzie się znajduje zawór przelewowy?

85

Odp: Pompa wspomagania

w orbitrolu jest zawór szokowy ale ja bym szukał dalej jak chłodnica oleju lub zaworki od wspomagania ,gdzieś masz zapchane i nie podłączaj znowu nowej pompy bez znalezienia problemy .a w orbitrorze sprawdź czy zawór wlotowy nie jest zapchany.

86

Odp: Pompa wspomagania

Wszystkie przewody łącznie z chłodnica oleju sprawdziłem i są drożne został mi tylko orbitrol do sprawdzenia i mam pytanie odnośnie orbitrola czy da rade go przedmuchać sprezonym powietrzem czyli ciśnienie powietrza na wlot i wylotem wylatuje?

87

Odp: Pompa wspomagania

da

88

Odp: Pompa wspomagania

Panowie, mam kłopot z orbitrolem - jak mi się wydaje - chodzi o to, że podczas jazdy musze ciągle kręcić (powoli) kierownicą w prawo i tak w kółko. Czy tak ma być, czy coś jest nie tak ?

Druga sprawa, to na podszybiu po za kabiną, jest taka klapka, a pod nią jakiś bagnet. Od czego on jest ? Sprawdzałem poziom oleju i jest tam sucho. Gdzie ewentualnie się dolewa oleju ? Jakiego ?

Pozdrawiam
Marek

89

Odp: Pompa wspomagania

Z kierownicą to orbitrol traci szczelność albo uszczelniacze siłownika .

90

Odp: Pompa wspomagania

tam jest olej od hydrauliki a jaki tam masz to nikt nie wie powinien być hydrauliczny ale ludziska leją lux ale to zły olej.

91

Odp: Pompa wspomagania

Ale gdzie go wlać ? Sory Panowie, ale jestem 100 % laikiem w tym temacie.

Pozdrawiam
Marek

92

Odp: Pompa wspomagania

za zbiornikiem paliwa masz klapke a pod nią dużą nakrętkę i tam sie leje olej.

93

Odp: Pompa wspomagania

Koledzy wpiołem się zegarem zaraz za pompą wspomagania na wlnych obrotach pokazało mi 45 bar przy pełnych obrotach 50 bar,  jakie powinno być prawidłowe ciśnienie?

94

Odp: Pompa wspomagania

Około 40 kierownica w bezruchu, 100 przy kręceniu fajerą.

95

Odp: Pompa wspomagania

przy ruskiej to i do 160 nabije do puki zawór nie puści.

96 Ostatnio edytowany przez Fujitsu97 (2014-12-07 14:02:25)

Odp: Pompa wspomagania

ale mówicie tu o ciśnieniu już za orbitrolem?


Wiec jak to jest Pany? Ciśnienie jakie i gdzie powinno być przed orbitrolem i za? U mnie strasznie ciężko kręci się kierownicą, czy dam gazu czy nie to prawie jednakowo, w lewo skręcając trochę idzie a w prawo jeszcze gorzej obydwiema rękami trzeba kręcić i nogami się zapierać a idzie tak jak by chciało a nie mogło, kreci się bez końca

97

Odp: Pompa wspomagania

I ja Pany pomoże ktoś za co się brać ? Pompę? serwo? czy coś innego jeszcze?

98

Odp: Pompa wspomagania

Może wystarczy przesmarować zwrotnice?

99

Odp: Pompa wspomagania

Przesmarowane są tagże to na pewno nie to, zawór przelewowy może być odpowiedzialny za to że kierownica cięzko chodzi?

100

Odp: Pompa wspomagania

Zawór do orbitrola sprawdź. Chyba że pompa trup, bo jak przy kręceniu masz zaledwie50atm to będzie raczej ciężko.