101 Ostatnio edytowany przez Fujitsu97 (2014-12-08 19:38:08)

Odp: Pompa wspomagania

Jakie kręcenie masz na myśli? Kierownicą ? czy silnikiem?

Bo to ciśnienie które podałem to jest manometr wpięty bezpośrednio w pompę na pełnych obrotach silnika.

102

Odp: Pompa wspomagania

Nie no to moim zdaniem pompa za małe ciśnienie daje jak powinno być ok 100 to masz połowę.

103

Odp: Pompa wspomagania

Dzięki Grzegorz za odpowiedz to trzeba kupić ruską,

leci plus

104

Odp: Pompa wspomagania

Ja wiem że moja była już wykiełtana, i nie pomogła nawet woda z Wisły, pompę założyłem ruską i jest spokój. Kierownica kręci się lżej niż w aucie na obrotach tak niskich aby ciągnik nie zgasł. Ogólnie jestem zwolennikiem oryginałów, ale nie oszukujmy się, liczy się grosz a przerobienie prócz drutu do migomatu i paliwa kosztowało 204zł.

105

Odp: Pompa wspomagania

Jakieś sugestie masz pprzy zmianie pompy?żeby w miarę sprawnie to poszło i nie główkować jak ją wycentrować w uchwycie? może na coś zwrócić uwage? Bede miał ją w rękach to bedzie wiadomo już od czego się szybko zabrać

106

Odp: Pompa wspomagania

W którymś wątku opisane już było dokładnie, ale przekładka jest prosta. Kupić trybek od ,mtz lub jumz do napędu pompy, wspawać a krzyżak oryginalny, rozwiercić dziury na pompę w uchwycie silnika. Do tego nowe króćce do węży i zrobione. Mi dłużej zeszło zdjąć maskę i chłodnice jak wszystko przy pompie. Udało się wycentrować idealnie i nie ma w ogóle bicia. Najpierw trybek od mtz wspawałem w krzyżak i później założyłem na gumy oryginalne od napędu. Później już było widać co gdzie rozwiercić. Tylko pomierzyć żeby dobrze wspawać i cieszyć się że lekko się kręci kierownica, o ile reszta w porządku.

107

Odp: Pompa wspomagania

panowie a ja mam takie pytanie w 323 ciezko kreci sie kierownica praktycznie na postoju idzie ukrecic ale bardzo ciezko i druga sprawa ciezko chodzi wspomaganie sprzegla czy to ma zwiazek ze soba od czego zaczac sprawdzanie

Fortschritt zt 423 a razy 2

108

Odp: Pompa wspomagania

Pewnie, że ma bo wszystko chodzi na jednej pompie. Chociaż ja wymieniłem pompę, a sprzęgło dalej chodzi raz lekko raz ciężko, ale to raczej wina pompki sprzęgłowej.

109

Odp: Pompa wspomagania

Lub zatykającego się dławika, uszkodzony zawór trójdrożny, lub zdechła pompa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

110

Odp: Pompa wspomagania

Ok po probach dalszych powiem ze kreci sie ciezko i zauwazylem takie cos ze sprzeglo wdusze z calej sily i nic a za chwile lekka pusci i jak by od polowy idzie lzej jutro zmienie pompe ale co z tym sprzeglem to niemam pojecia a marku o jaki zawor ci chodzi gdzie sie on znajduje

Fortschritt zt 423 a razy 2

111

Odp: Pompa wspomagania

z prawej strony pod kabiną obok aku. wykręć, rozkręć na atomy i wyczyść taki mały metalowy filterek jak masz wiertełko 1mm to rozwierć dławik i wyczyść filtr oleju na powrocie.

112

Odp: Pompa wspomagania

rozkrecilem i wyczyscilem ten zawor no i poprawy niema sitka nie rozwalalem zostawilem jak bylo walniety mialem ten oring na koncu zaworu moze ciut lzej sie kreci albo takie moje odczucie wiec wywalam pompe teraz

Fortschritt zt 423 a razy 2

113

Odp: Pompa wspomagania

Panowie wiec tak filtry wymienione zawor przeczyszczony pompa nowa ruska 16  i szalu niema kreci sie lepiej ale d..nie urywa w miejscu idzie ukrecic jedna reka ale z oporami sprzeglo bez zmian co radzicie gdzie jeszcze zajrzec

Fortschritt zt 423 a razy 2

114

Odp: Pompa wspomagania

michu23 a pedał hamulca ?

115

Odp: Pompa wspomagania

hamulec idzie bardzo lekko ale nie ma plynu w zbiorniczku bo gdzies rurka walnieta takze nie wiem jak chodzi wspomaganie hamulca

Fortschritt zt 423 a razy 2

116

Odp: Pompa wspomagania

No mozliwe ze cos tam sie stalo ale dlaczego jeszcze tak ciezko sie fajera kreci a silnik he powiem tak projekt odlozony w czasie kolega mi przywiezie wiosna 6 chlodzona powietrzem z niemiec a teraz zajmuje sie nastepnym nowym forsiem hehe jeszcze sie nie chwalilem tak ogulnie

Fortschritt zt 423 a razy 2

117

Odp: Pompa wspomagania

Pierwsza rzecz to na końcu przewodu u wejścia do wspomagania sprzęgła jest dławik i on może być zatkany, a jak nie to,  to wewnątrz tego serwa jest taki dinks zatykający otwór w tłoczku i sprawiający zamknięcie obiegu i wspomaganie działa. Dinks opiera się o sprężynkę powodującą jego powrót i swobodny przepływ oleju. PiotrK mi kiedyś tłumaczył, że czasem ta sprężynka lubi się zdeformować, zagnieść i dinks nie zamyka otworu i wspoma nie działa, ale zanim to, to sprawdź czy dochodzi Ci do tego wspomagania jakiekolwiek ciśnienie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

118

Odp: Pompa wspomagania

Przed wczoraj była ogłoszona 6ka luft i na szczęście zdążyłem kupić, rok czasu szukałem.

119

Odp: Pompa wspomagania

Ok jutro szukam rurki doprowadzajacej cisnienie i tego dlawika jak ok to wywalam wszystko na stol

Fortschritt zt 423 a razy 2

120

Odp: Pompa wspomagania

Jaka?

Fortschritt zt 423 a razy 2