1 Ostatnio edytowany przez vgrzes (2013-05-02 22:26:57)

Temat: lewarek wyłączania hederu

Witam szanownych kolegów. Mam znowu problem, może mi ktoś wytłumaczy jak to działa. Otóż pierwszy lewarek od kierowcy jest od włączania  i wyłączania wysypu a drugi  od włączania hedera. U mnie ten lewarek nie chce hedera wyłączyć. I pytanie  ten lewarek jest  uszkodzony czy heder wyłączamy w inny sposób ?
Kombajn E 514.

2

Odp: lewarek wyłączania hederu

Po pierwsze to zmień tytuł wątku na poprawny, a potem wciśnij sprzęgło do oporu i się dowiesz o co chodzi!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: lewarek wyłączania hederu

Jak ci nie wyłącza to może masz nie taki pas założony i mimo że napinacz zwolni pas to on i tak ciągnie.

4

Odp: lewarek wyłączania hederu

U mnie w 512 żeby wyłączyć heder trzeba ****ąć z nogi tak gdzie ta wajcha jest umocowana bo nieodbija

5 Ostatnio edytowany przez pawlon (2013-05-03 20:28:53)

Odp: lewarek wyłączania hederu

tak jak pisze Marek heder wyłącza się sprzęgłem. a wajcha jest tylko do włączania (napinania paska). najlepiej to posadz kogoś za kierownicę niech wciska sprzegło a ty patrz od dołu co sie dzieje, jest tam kilka dzwigienek i trzeba je wyregulować.

6

Odp: lewarek wyłączania hederu

pawlon heder wyłącza się tą samą wajchą co i włącza a sprzęgłem to do szybkiej reakcji jak napotkasz jakąś przeszkodę.

7

Odp: lewarek wyłączania hederu

U mnie w 512 jest oddzielny pedał do wyłączania sprzęgła a wajhą to na pewno się nie da wyłączyć.

8

Odp: lewarek wyłączania hederu

Ale pytanie dotyczyło E514.

9

Odp: lewarek wyłączania hederu

Skoda u mnie w 514 tez tylko sprzęgłem, chyba że mam coś nie tak...

10

Odp: lewarek wyłączania hederu

Dzięki za podpowiedzi, pręt był nie wyregulowany. Trochę skróciłem nakrętkami i jest ok, wyłącza sprzęgłem. W bizonie tak nie było. I mam znowu pytanie---czy klepisko może  opuszcza się samoczynnie (automatycznie) w chwili przeciążenia (zapchania). Dobre to by było.

11

Odp: lewarek wyłączania hederu

widać było kilka kombinacji z napędem hedera.
512 nie ma amortyzacji klepiska

12

Odp: lewarek wyłączania hederu

Witam wszystkich,a ja u siebie w kombajnie wyłanczam heder nogą albo dżwignią poprostu można to sobie udoskonalić w ten sposób ze tam gdzie jest mechanizm wywiercić otwór nagwintować wkręcić śrubę i gotowe.

13

Odp: lewarek wyłączania hederu

Tak samo dopiero niedawno temu odkryłem że również sprzęgłem wyłącza się wysyp zboża, dźwignią też idzie. To dopiero pierwszy sezon 514 u mnie więc cały czas go poznaje. Ostatnio też rozebrałem tą dźwignię napinacza bo była tak zapieczona że w ogóle nie szło wyłączyć hedera.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14

Odp: lewarek wyłączania hederu

witam wszystkich umie w e514 nie mogę wylczyc  heder na tych cięgnach jest taki kiel i zazębia mi w jedną stronę sprzeglem tez nie moge wylaczyć poniewarz cale te ciegno jest przekręcone do do tylu domaszyny

co jest przymocowany pręt co jest pololączony zpedalem sprzęgla  nie morze pociagnoac

15

Odp: lewarek wyłączania hederu

Potrzebuje pomocy, w 512 heder mogę włączyć dźwignia ale nie mogę go wyłączyć. Pod kabiną jak pociągnę za wyjście na ramię idące do sprzęgła rozłącza bez problemu. Mógłby ktoś zrobić foto i wysłać MMS jak u niego to wygląda pod kabiną, bo u mnie nie widać żeby coś nawaliło, a rozłączać nie chce. Nr 665169473.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

16

Odp: lewarek wyłączania hederu

Andre w 525 miałem gorzej przez 30 ha . Kosiłem trzymając wajchę nogą bo samo się ciągle wyłącza. Musze to rozebrać? Wyczyścić. Co trzeba zregenerować

Siły na zamiary zmierz....

17

Odp: lewarek wyłączania hederu

Jak nic nie jest zepsute to nasmaruj, ja w tym roku posmarowałem wszystkie połączenia olejem i teraz co wcisnę sprzęgło to sam się wyłącza. Wkurza mnie to bo wcześniej musiałem wdusić sprzęgło do końca, a teraz za każdym razem. Ale zdjęcia ci zrobię.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

18

Odp: lewarek wyłączania hederu

Dzięki już ktoś mi podesłał, nie przedstawił się ale dziękuję mu bardzo. Temat ogarnięty.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

19

Odp: lewarek wyłączania hederu

ja pokombinowałem i już mi się nie wyłącza po naciśnięciu sprzęgła, to była pomyłka jak na moje małe działki. teraz włączam i wyłączam ręką

Rolnik z powołania:-)

20

Odp: lewarek wyłączania hederu

Andre z tą śróbką miałeś coś nie tak?

E 516 na części
Telefon 695 076 269