Temat: rozsiewacze wapna i nawozu

Chcę kupić piasta żeby mieć do wapna jakiś większy sprzęt jak kos bo kosem to się idzie z tym ładowaniem co trochę zaje**ć :uuuu: tylko jak już bym kupił ten rozsiewacz to i siałbym nim nawóz coby maszyna bezużytecznie nie stała.. i tu mam pytanie czy dobrze sieją one nawóz ? i na jaką odległość ? będę wdzięczny za wszelkie informację.

2

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Krzychu ja wraz z dwoma kolegami 8 lat temu po rozpadzie SKR kupiliśmy piasta łańcuchowego daliśmy za niego wtedy 6 tyś tej wiosny przyjeliśmy do spółki czwartego, po zakupie zmieniliśmy jedną oponę i nic wiecej do dnia dzisiejszego przy nim nie robiliśmy.
Siejemy nim tylko wapno, dwóch u nas ponad 100-tu hektarowych farmerów sieje takimi rozsiewaczami wszystkie nawozy.
Każdy z naszej spółki jest z niej zadowolony, piast używany jest tylko po żniwach gdy wszyscy rozsieją wapno piast jest myty konserwowany i w garażu czeka do następnego roku.
Tobie też bym polecał dogadać się z dwoma czy trzema znajomymi i kupić społeczny, dodam że żadnej innej maszyny na spółkę bym nie kupił bo tylko przy rozsiewaczu nie ma kolizji terminów.
Kupując na spółkę zostaje Ci kasa na siewkę zawieszaną do innych nawozów bo na pewno jest poręczniejsza.
Taka jest moja opinnia.

3

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Mam rcw3 do wapna na gumowej taśmie i sieje ok. ale trochę wąsko i dlatego do nawozu nie polecam .

4

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

to na jaką szerokość to rzuca ? tak plus minus

5

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Nie więcej niż osiem metrów .

6

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

ale to wapno tak ? nawóz chyba poleci dalej

7

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Hydrauliczny łańcuchowy nawozy 15m spokojnie, wapno 12m.

8

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Mój RNP jedno talerzowy nawozy machnie na te 12 metrów , spółek nie polecam za swojego w stanie agonalnym dałem 200 zł w tamtym roku, dołożyłem 1200  i sieje wszystkie nawozy , troche lipa jak mokro bo jak koła zaryją się w błocie to szok i wyciąganie . Do nawożenia pogłównego i nie tylko kupiłem accorda ale jestem w fazie testów i jak na razie ok, rzuca tak na moje oko ze 20 metrów.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

9

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Ja mam RCW 3 na łańcuchy i hydrauliczny napęd talerzy. Używam go tylko do wapna już teraz. Jak kiedyś jeszcze siałem nim nawóz to w ścieżkach 18 metrów też dał radę sypnąć, zaprzęgnięty był do ruska. Wapno jak sieję po ściernisku to sieje na 9 metrów czyli w ścieżce i pomiędzy. Jeśli chcesz siać nim nawóz to ciężko jest mu dokładnie dawkę ustawić bo jednaj jest duża szerokość z tyłu na klapie. Do nawozów mam zawieszanego sulky na 1,5 tony ale 2 tez wejdą tylko traktor już mało stabilny. Ogólnie to chce go sprzedać i kupić nowego Amazone ZA-M na 1200 litrów. Skoro wysiewa nawóz za znaczną już kwotę to dobrze by było żeby robił to bardzo dokładnie i równomiernie. Takie moje zdanie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Też mam sulky dpx 2000, amazonki sie chowają moim zdaniem, a rozrzutniki to niezbyt są dokładne jeślio chodzi o nawóz.

mdw

11

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Pytałem też u korbanków o DPX 18 co jest następcą DPX Prima. Cena chyba 13.300 netto. Tyle że chyba Amazone lepiej wyposażony. Yokoslaw a zamykanie masz hydrauliczne czy na linki?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-05-22 22:13:49)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

hydraulike,dałem za niego 1800 zł. technicznie igiełka, troche farby i jak nówka i z blandeką

mdw

13

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

http://otomoto.pl/sulky-dpx1200-A311178.html
ten dość ciekawie wygląda, w sulky fajnie jest ustawiana dawka i szerokość. Ja w swoim nie mam mieszadeł i to jest wkurzające jak nawóz jest nieco zbrylony, siatka nie wystarcza. Tylko przekładnie mam w nim igła bo były wymieniane krótko przed tym jak go kupiłem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Ja mam takie same mieszadła, coś tam robią.

mdw

15

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Tylko mi na te nie całe 50 hektarów nie opłaca się kupować dwóch rozsiewaczy jeden do wapna a drugi do nawozu... A spółki nie ma u nas z kim zrobić bo po pierwsze u nas  wapnuje rzadko kto i to raz na 10 lat albo rzadziej i robią to albo kosem albo ręcznie z siewki...

16

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Piastem wapno i fosforowo - potasowe nie ma sprawy. Co do azotu to jest problem jak go dokładnie ustawić. Ja swojego piasta dokładnie przerobiłem i teraz sieje szerzej i lżej się prowadzi. Duże koła to podstawa. http://i44.tinypic.com/64jwn4.jpg

17

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

koseś napisał/a:

Mam rcw3 do wapna na gumowej taśmie i sieje ok. ale trochę wąsko i dlatego do nawozu nie polecam .

Jak rozwiazujesz problem wieszania sie wapna, bo jak ja sieje to tragedia. Sieje rozsiewaczem wujka, ktory pożyczam tylko za to ze mu do domu przywiozłem jak on kupił. to dopiero interes zrobiłem

Rolnik z powołania:-)

18

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

W moim rcw kosz w środku jest zawieszony na łańcuchach i ma wyprowadzone cięgło do przodu połączone z małym siłownikiem. Co jakiś czas wystarczy szarpnąć koszem i wapno się osypuje. http://i40.tinypic.com/2rejtsg.jpg

19

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

ciekawy patent

20

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Ja pierdzielę to takie proste i skuteczne. Plus się należy za to że łebski jesteś smile