221

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

wpisze ugór i efa załapana

222

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

jak myślicie będzie się wapno wieszać ? nie ma na czym wygiąć całej blachy a spawać kątownik to pokręci , może ktoś widział taki patent ? tylko obawiam się czy pociągnie koło na oponie jak ti się przywali wapnem
https://zapodaj.net/0a649cb1c63d4.jpg.html

223

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

A ile chcesz sypać? Jak tak zrobisz to 15 ton na hektar jak nic. Albo burta wyrwana

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

224 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-05-29 12:30:42)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Kiedyś widziałem fortschrittowskiego to miał łańcuchy na bokach i listwy jak normalnie w gnojarze tyle że z płaskownika żeby za dużo nie zabierało, tak jak tu
https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-wa … uzPjP.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269

225

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Koło nie pociągnie, jak będzie mokro, Wydaje mi się, ze oryginalne łańcuchy wystarczają. Przy pełnym otwarciu wychodzi, pełny rozsiewacz na hektar i jest ok.

226

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Na samo hasło Wapnowanie mi już niedobrze. Co by się nie zrobiło to I tak się wieszać będzie. Mądrzy zasuwali z Piastem 20 na godzinę bo się wtedy wysiewa- jeździli tak długo aż zaczep został przy Ciagniku a skrzynia z kołami na polu. Można ? Można ;P

Siły na zamiary zmierz....

227

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Grzegorz89 napisał/a:

Koło nie pociągnie, jak będzie mokro, Wydaje mi się, ze oryginalne łańcuchy wystarczają. Przy pełnym otwarciu wychodzi, pełny rozsiewacz na hektar i jest ok.

też tak myślę ale chyba wspawam tylko co 1metr tylko po to żeby podłogę sprzątało no i jeszcze trzeba wstawić z przodu jedną oś na napinaczch

228

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Do wapna najlepsza taśma przy tych rozsiewaczach zawsze ubije wapna pod łańcuchami.

229

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Siema, potrzebuje rolki podtrzymujące taśmę do rozsiewacza Fortschritt D038 może ktoś ma ????

230

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

W rozsiewaczu kuhn precis 1500  wysadziło mi uszczelniacz z silnika hydraulicznego napędu talerza. Teraz mam kłopot z odczytaniem numerów, i myślałem o wstawieniu nowego uszczelniacza. Na długo może pomóc, czy jak raz się rozszczelni, to już będzie sadziło ciągle. SIlnik wygląda jak pompa zębata.

231

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Sprawdź czy powrót jest drozny

232

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Właśnie mam dodatkowy spływ, jakby zwiększyło się ciśnienie, chociaż simering był już kiepski, dziś wymienię wszystko i ogarnę. W sumie powrót   nie powinien być niczym zatkany.

233

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

To nie świadczy zbyt dobrze o stanie silnika.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

234

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Nie raz że starości uszczeniacz traci elastyczność...

Albo luz na łożysku....

235

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

to zwykła pompa zębata, rozebrałem kupiłem uszczelniacze, założyłem. Jutro sprawdzę. POmpa nie wydaje się wytarta, ale na wałku od nawozu trochę jest przykorodowane, i uszczelniacze stare. Znalazłem numer na drugim silniku, i cena 5tys zł za t pompę powala. Jakbym miał tyle wydać, to na bank zrobiłbym coś na bazie ruskiej, lub zrobiłbym mechaniczny napęd z wałka. Za cały sprawny rozsiewacz z kompletem nowych węży dałem 3tys....

236

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Rozgladam się za rozsiewaczem, i mam na oku kuhna axis 30.1 . 3tony z limiterem za 12500 dużo czy nie dużo? Rozsiewacz ładny.

237

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Tak stoją one, rauch niby to samo ale z lepszej blachy zrobiony.

mdw

238

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2e8a94dbbc7b.jpg
Nowy stary rozsiewacz zobaczymy jak będzie się sprawował. Ciekawe czy forsz poradzi sobie z nim. Ojciec starszym kuhnem sieje 303 to bez obciażników jak wsypie 4 bigi 600 to już bieda jechać.

239

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

fajna maszynka, wydaje mi sie ze 1.5 tony mu starczy.

mdw

240

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Łee nie po to kupowałem duży, żeby mało ładować smile