61

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

taką amazonke jak podałeś miałem sieje na 12m spokojnie po przedłużeniu łopatek na 15m siałem ale to jej max. Obejrzyj przekładnie bo to wiekowe maszyny i przyjdzie wymieniać łożyska to żebyś wiedział gdzie śruby bo potrafią być zgnite że nic nie widać, wadą tych rozsiewaczy jest to że trochę rzuca nawóz na ciągnik nie ma tego w większych zau czy zam

62

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

amazonką zau to się człowiek nie męczy
ja mam swoją zau 1500 z plandeką  talerze z łopatkami 15-18 max 21m na sprzedaż za 4000 do negocjacji  bo przyjeżdża z francji zam 2000

ale dalej amazone

63

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Meder mam taką amazonkę tylko 400l i na krótkich łopatkach rzuca ledwo 9 metrów w porywach do 12 przy idealnej pogodzie. Po przedłużeniu łopatek drobną saletrę rzuca 16-17 metrów czyli idealnie do ścieżek 15m. Ta co podałeś ma po jeden długiej łopatce.

gg 5118068

64

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

zrobiłem kilka fotek, dziś zadzwoniłem do sprzedawcy, jego teza jest taka że miałem za długi wałek ale sprawdziłem to przed wyjazdem na pole. Wkurzające, już spychologia.
http://zapodaj.net/a3efaef5f138c.jpg.html przekładnia uszczelniana na silikon...
http://zapodaj.net/ce564b2ba155a.jpg.html łopatka drze o osłonę
http://zapodaj.net/2a97e68dcaf6e.jpg.html najlepsze zdjęcie
http://zapodaj.net/55532e98bf503.jpg.html silikon, wynalazek który zrewolucjonizował polski przemysł rolny.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

65

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Ja mam takiego brzega, trafiła mi sie i kupiłem, ale jest w idealnym stanie, rdzy zeroooo. i spokjnie rzuci na te 16m. A już słyszałem  historię podobna o polskim nowym rozsiewaczu

66

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Osobiście przywoziłem znajomemu w marcu, rodzimą, stodołową, On z kolei reklamował w firmie bo na maksymalnym ustawieniu łopatek nie dorzucała na 12m. Przyjechali zmienili talerze, jest lepiej ale też nie do końca. Zapłacił 4300 zł z nadstawkami, teraz żałuje że mnie nie posłuchał i kupił używanej amazonki.

67

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

fenol i co firma niepoczuwa się się do naprawy tego ustrojstwa ? hmm ??  niech to zabierają w cholerę i będziesz miał problem z głowy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

68

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Jak tak czytam to się cieszę że mój made tomex stodoła działa bezawaryjnie od 15 lat . Co prawda w zimę będę robił następcę bo wszechobecna rdza przeżera skrzynię .

69

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Tomex to jest firma !!! wink

70

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Ja mam takie cudo dobrze sypie nic sie nie dzieje rok czasu go mamy narazie dobrze tarcze i przekładnia widze ze jest rauch http://allegro.pl/rozsiewacz-nawozowy-d … 03305.html

71

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Fotki poszły do sprzedawcy dalej do producenta i wymienią rozwalone elementy. Ale co mnie zdżaźniło to sprawa silikonu na tej przekładni. To nie Chiny.
Dobrze że wymienią, po prostu zachowali się przyzwoicie po mojej stronie było tylko wybieranie nawozu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

72

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

A może to przekładnia po reklamacji, naprawiona i wstawiona do nowego rozsiewacza ?

73

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

też przyszło mi to do głowy...
Nie ma wątpliwości co do jakości sprzętu amazone, kuhn czy sulky. Są po prostu świetne i takie coś bym kupił gdy by nie modernizacja i punkty gva które misiałem podbić aby się załapać.
mam też opryskiwacz z jarmetu, mam nadzieję że nie będzie jak konewka.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

74

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Witam Kolegów smile Nie chciałem zakładać nowych wątków i zaśmiecać forum, a widzę, że dużo się tu mówi o rozsiewaczach to może pomożecie.
Otóż szukam uszczelniaczy do siewki Sulky DPX 1205, które znajdują się na wałku od mieszadła nawozu. To są takie gumowe jak by "oringi". Szukałem w internecie, ale nic takiego nie znalazłem. Może już ktoś to robił ? Zdjęcie podglądowe: http://zapodaj.net/10ae27fdbee45.jpg.html

75

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Musisz cos dopasować, mnie tez to czeka, albo dzwon do korbanków oni sprzedają sulky

mdw

76

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Gdy by nie to, to naprawdę jest super sieweczka, godna polecenia smile Wie ktoś czy te nowe siewki Sulky też mają rozwiązanie w ten sam sposób ?

77

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

chłopaki a nie przypomina wam to jak by takiej rury gumowej harmonijkowej ??    a może wziąć gruby kawałek gumy i na tokarkę się udac i  wyskrobać coś takiego ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

78

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

u korbanków masz katalog części  cennik, każdą śrubkę tam znajdziesz. Na stronie sulky jest katalog a po numerze katalogowym dojdziesz do ceny danej części. W nowych nastawy dawki i szerokości są takie same. Wioskę obok gościu miał 1205 w stanie igła i sprzedał a kupił nówkę dodatkowo z tym siewem granicznym

E 516 na części
Telefon 695 076 269

79

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Panowie szukam rozsiewacza do wapna, i potrzebuję porady który lepszy. Oglądałem łańcuchowy i chyba wolałbym taki, bo ma ramę mocniejszą, i łańcuchy wydają mi się mniej kłopotliwe. Czy może lepiej na taśmę? Z tego co widzę to łańcuchowe, które są do sprzedania wszystkie mają napęd talerzy hydrauliczny i taśmy od koła. chyba mniej awaryjne, z racji lat będą napędy od wałka? Wszystkie sugestie mile widziane. <Miałem robić coś od podstaw, ale na jesieni muszę wapno rozwieść i nie będzie kiedy tworzyć.

80

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Mam z trzema znajomymi spółkowy, właśnie łańcuchowy, chyba to już 9 lat. Wymienione miał jedną oponę, uszczelnienie tłoczka od docisku napędu na koło, jedno łożysko na talerzu.
Rocznie wysiewa 4-5 łódek wapna.