21

Odp: problem z wom zt 323

Jak skwierczy to załączona. Może masz za mało oleju po tych wszystkich przygodach?

22

Odp: problem z wom zt 323

tzn z tym olejem to tak tez nie wiem dokońca jak jest niby stan jest podniose podnosnik i hydropak to juz jest duzo ponizej stanu, ale chodzi też że "słychać" pompe prędzej tak nie miałem. ehhh coś mam pecha do forsza i sprzętu do niego;/

23

Odp: problem z wom zt 323

Ne wiem jak sie edytuje wiec pisze, tylk oco do oleju to do tej pory tzn po naprawie dygał podnosił itp a teraz nagle się stało.

24

Odp: problem z wom zt 323

Tak jak pisze Krzysiek masz za mało oleju, też tak miałem przy hydropaku.

25 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-10-29 20:16:44)

Odp: problem z wom zt 323

Oleju ma być do pełna. W wężyku ma być parę mm powietrza by było widać że to olej a nie powietrze.  Przy takim poziomie nie trzeba się martwić ze w połowie podnoszenia braknie...
Wątpię by coś innego. Przesuwka od pompy jak złapie to musi ciągnąć.

Jest opcja że  jak majstrowałeś przy dźwigni to przypadkiem coś ruszyłeś i może łapie powietrze...

26

Odp: problem z wom zt 323

No raczej nie "ruszyłem" zadnych rurek bo akurat tam nie ma zabardzo jedynie ta co idzie od zbiornika do skrzyni ale tej to nie było opcji ruszyć, No zobaczymy doleje oleju na max to bedziem wiedzieć, bynajmniej też jest to ze teraz słychać cały czas jakby pracującą pompe prędzej tego nie było, no i kiedys jak miałem mniejszy stan oleju zanim miałem tą  "wielką" przygodę to odcinało najpierw kierownicę więc dziwne.

27

Odp: problem z wom zt 323

Włąsnie byłem zobaczyć, i znowu pada:[ a tyle siania jeszcze....  na wskażniku było max w tej rurce tzn tam gdzie naznaczone max, do końca rurki troche brakuje, odpaliłem agregat opuszczony był podnieść podniósł normalnie, opuszczać to juz zaczał tak "szarpac" i tak z przerwami opuszczać zaczął, i zaczęło być słychać znów "pompe i juz podniesc to tylko tak do połowy max podniósł i wzszedłem przy uruchomionym ciagniku i na rurce było ponizej  min, gdzieś tak w połowie rurki, dalej panowie mówicie ze za mało oliwy?

28 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-10-29 22:14:24)

Odp: problem z wom zt 323

Dolej 2-3 litry i będzie wiadomo.
Ale mówisz że słychać pompę?
Może jednak przesuwka nie trzyma. Też miałem przygodę z przesuwką od pompy. Rozwoziłem wapno " talerze hydrauliczne " i zaczęło przerywać i pojawił się taki dziwny dźwięk "od pompy" Nie jakiś metaliczny, takie buczenie mruczenie.... i jednocześnie cisza w rozdzielaczu.
Przyczyna? hmmm  Sprężyna od dźwigienki tej na dole za słaba. Zablokowałem jakimś klockiem. Pomogło na chwile to jest parę dni. Potem przyjrzałem się bardziej problemowi.
Wszystko się wyrabia i okazuje się że dzwignia opiera o ramę a przesuwka nie jest wsunięta na miejsce. Podpiłowałem dzwignię tak by nie opierała o ramę  i problem znikł.

29

Odp: problem z wom zt 323

a jak ci oderwało wałek i wyleciał olej to dolewałeś do skrzyni olej ? do skrzyni to 60-80 litrów trzeba wlać, a wałek co włącza pompę to ma tam mały seger przy obudowie

30

Odp: problem z wom zt 323

Oleju może zostało max 10 litrów po oberwaniu wałka, spusciłem go i tak mimo ze nowy był. W maju robiłem kapitalkę skrzyni biegów, i wlałem teraz nowy ok 80 litrów jak dobrze pamiętam. A robiłem własnie widełki to był stan zerowy więc musiałem wlać:D, Krzysiek też własnie zblokowałem klockiem ale własnie nie pomogło zawiele i takie włąsnie "buczenie" słychac tak jak Ty mówisz, dzis na tym buczeniu zasiałem hektar. Mam nadzieje że tragedii nie będzie...

31

Odp: problem z wom zt 323

NA buczeniu podnosi?

32

Odp: problem z wom zt 323

tak ale nie wysoko tak od ziemi odrywa max 5cm i rozdzielacz "skwierczeć" zaczyna albo przestaje reagować

33

Odp: problem z wom zt 323

Parę razy musiałem ruszać lewo prawo wajche i wcisnąć pedął sprzęgła to dopiero "jako tako" reagował.

34

Odp: problem z wom zt 323

Nic nowego nie powiem. Szukaj. albo włącznik albo  olej.
Jak w moim zaczęło świrować z wapniarką to gasiłem po odpaleniu dało oleju tak na 100m i znów talerze stawały.

35

Odp: problem z wom zt 323

No umnie jak zgaszę odpalę to da olej na podniesienie hydropaku i całego zestawu ale juz spowrotem jak opuszczam to "skacze" zestaw, będę dziś patrzył

36

Odp: problem z wom zt 323

Mało oliwy

37

Odp: problem z wom zt 323

No to po obiadku pójdę i wyleje wszystkie zapasy przekładniowego jakie zostały:D

38

Odp: problem z wom zt 323

Przekładniowy za gęsty

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

39

Odp: problem z wom zt 323

A jaki powinien być chodził do dnia dzisiejszego na hipolu, kupiłem go na hipolu więc jaki panowie powinien byc? juz teraz musi zostac za duzy koszt wymiany mimo ze ten ma ledwo tydzień...

40 Ostatnio edytowany przez Roberto323 (2016-10-30 11:43:37)

Odp: problem z wom zt 323

AGROL U i tak koło 90 litrów żeby było ok. Przynajmniej tyle u mnie musiało być, żeby było dobrze. A tak myślę, że u Ciebie dodatkowo sprawę komplikuje za gęsty olej, hipol przy temperaturach poniżej 10 stopni jest bardzo gęsty