81

Odp: problem z wom zt 323

Roberto323 napisał/a:

Tomek323, gdzie jest zdjęcie z opisem dźwigni  twojego autorstwa na forum bo nie mogę znaleźć? A chcę Patrykowi 3802 pokazać która może być przyczyną jego kłopotów

szukam ale zaraz wstawie nową

Nie ma to jak FORTSCHRITT

82

Odp: problem z wom zt 323

http://images82.fotosik.pl/102/c7e57396369f4990.jpg
proszę bardzo

Nie ma to jak FORTSCHRITT

83

Odp: problem z wom zt 323

Dziękuję,
a więc u mnie podobne objawy do twoich Patryku wystąpiły po "zabawach" z pokrętłem D

84

Odp: problem z wom zt 323

D nic nie napsoci tylko F

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

85

Odp: problem z wom zt 323

U mnie właśnie D wczoraj napsociło i godzina w plecy zanim znalazłem przyczynę.

86 Ostatnio edytowany przez Dario (2016-11-01 14:08:12)

Odp: problem z wom zt 323

Jeszcze jeden seger chyba Ci zrzuciło, który trzyma zębatkę napędzajacą krótki wałek z którego idze napęd na pompę oleju i WOM. Mnie podnośnik działał tylko na załączonym WOM-ie bo zębatka z WOM-u przytrzymywała tą zębatkę napędzającą. Jak spuścisz olej ze skrzyni i odkręcisz dolny dekiel to przypatrz się dobrze czy nie lata pierwsza zębatka od przodu.
W zeszłym roku jak wjechałem w bagno z glebogryzarką to ciągnik siadł i wałek z glebogryzarki miał za duży kat, przyblokował WOM w ciagniku, a że wcześniej już raz tak miałem i założyłem po 2 segery na dole to tym razem zrzuciło mi zębatke z tego krótkiego wałka. Zostało odpiac wałek z glebogryzarki, właczyć WOM i wtedy dopiero mogłem ją podnieść, bo tak pompa nie miała napędu.
Zębatka nr.6 a seger 111 ten strzałką zaznaczony. To jest rysunek skrzyni z zt303 ale powinno być podobnie w zt323

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/48e73a776324.jpg

87

Odp: problem z wom zt 323

U mnie wom jest właczony właśnie cały czas, wec powinna działać bymnajniej działa bo właczam ja przy zapalonym ciągniku to słychac zgrzytnienie zanim wskoczy na wałek, własnie do czego służy kokrętło D i F oraz wajchy H G i E H i G u mnie są odłączone u dołu

88 Ostatnio edytowany przez androl (2016-11-01 15:03:49)

Odp: problem z wom zt 323

To chyba ten seger znajomy przyspawał przez to okno od dołu.
G i H to ten "mechaniczny EHR"  zbędna rzecz, tylko po odkręceniu tego ustrojstwa dźwigienkę na rozdzielaczu trzeba zablokować w tylnej pozycji. Gdy nie zablokujemy nic nie idzie samemu podpiąć ramiona same idą do góry.

89

Odp: problem z wom zt 323

robiłem opis tego obrazu ale nie mogę tego odgrzebac

Nie ma to jak FORTSCHRITT

90

Odp: problem z wom zt 323

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=3877
jest odgrzebałem ten temat

Nie ma to jak FORTSCHRITT

91

Odp: problem z wom zt 323

Patryk3802 napisał/a:

Ponad miare? No chyba kolego  Tomek żartujesz?? To co może mam siac nim siewnikiem konnym 1,5m? ponoć 6t udźwigu ma forszaj to z agregatem ma niedawać rade? bez pierdół, 16tka czy tam 12tka a nawet 10tka ursusa ma mniejszy udźwig i często gęsto pękaja im albo plecaki albo skrzynia pośrednia i jakoś do dnia dzisiejszego chodzą.

jak jesteś taki mądry to sobie sam napraw smile

92

Odp: problem z wom zt 323

Tomek co ma piernik do wiatraka? Stwierdziłem swoje zdanie i poniekąd prawdę gdyż sugerujesz że przesiliłem go... To właśnie temu kupiłem forszaja bo kierowałem się siła masą i uciągniem a nie ursusa chodź każdy ze znajomych odradzał zakup, pewnie temu ze nie ma tego sprzętu w okolicy i dla nich jak jadę wyglada że statek kosmiczny leci.  Skoro uważasz że masz racje ze nie nadaje się on do tych sprzetów to trzeba będzie jaknajszybciej sprzedać i kupić sobie 16tke:P

93

Odp: problem z wom zt 323

Nie wiń Tomka tylko siebie że nie sprawdziłeś wcześniej udźwigu.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

94

Odp: problem z wom zt 323

Patryk jeśli miałbyś zamienić Forsza na 16 to ja bym się poważnie zastanowił. 1614 ma skrzynię 3 biegową i tak zestopniowaną, że do roboty w polu masz 2 biegi. Ja wolałbym pokombinować dołożyć siłowniki pomocnicze w 323 niż zamienić się na Ursusa

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

95

Odp: problem z wom zt 323

no dobrze ale jeśli nawet przesilił hydraulike to w którym miejscu mogło najszybciej sie coś uszkodzić? roździelacz, pompa, siłownik, nie ma wiecej elemntów za to odpowiedzialnych

Nie ma to jak FORTSCHRITT

96

Odp: problem z wom zt 323

Przesilić hydraulike w starym klamocie? Jak? Przecież tam wszystko jest tak wytarte że nawet zawór bezpieczeństwa nie jest potrzebny.....
Masz barometr to sprawdź ciśnienie jak nie to podłącz jak mówiłem z pompy odrazu na siłownik tylko ostrożnie!

97

Odp: problem z wom zt 323

Ja juz chyba nie zamieniłbym  u 1634 na zt 323 no chyba że 303 na 323 to tak innej opcij nie ma

98

Odp: problem z wom zt 323

Oj ja  poważnie o tej zmienie nie mówiłem dałem przecież ":P" gdyby tak było niekupiłbym, ale akurat jestem w trakcie rozbiórki dokładniejszej, wymieniłem zawór bezpieczeństwa bo jednak był wysypany poczęści ale problem został słabo podnoszonej pompy, wałek ten co idzie ze skrzyni ma luz tzn przesuwa sie i przesówka była wytarta z jednej strony i ktoś załozył ja w drugą stronę i teraz zsuwa się z wałka bo też wytarła się więc prawdopodobnie tu tkwi problem.

99

Odp: problem z wom zt 323

Mówiłem żeby zacząć od pompy

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

100

Odp: problem z wom zt 323

Niestety panowie efekt bez zmian tzn tak powiem spuściłem olej zrobiłem pompe załozyłem nalałem olej pierwsze podniesienie opuszczenie ok ale znowu podniesc to samo... i problem jest taki ze burzy bardzo olej gdzies chyba pompa główna łapie powietrze, czy jest możliwe ze np na orbitrolu tez łapie pompa powietrze i temu burzy olej i pompa główna niedaje rady? bo w zbiorniku dosłownie piana jest