Odp: silnik w 524

524, dziś zrzucę głowice ale raczej marne szansę że to któraś z uszczelek .

42

Odp: silnik w 524

Jak masz na ifie to rozbieraj i jedź koś. Żadna to filozofia, a zrobisz samemu. 2dni roboty i do kupy poskładasz.

43

Odp: silnik w 524

Wymiennik ciepła to może być bo koniecznie uszczelka pod głowicą .

44

Odp: silnik w 524

Najprędzej wymiennik tak jak kolega wyżej pisze. Remonty tych silników do tanich nie należą.

45

Odp: silnik w 524

a może gumki na tłokach puściła któraś kiedyś tak miałem w ciągniku zrobiło się mleko e oleju

46

Odp: silnik w 524

A ja to obstawiam ze brok puścił pod pokrywa głowicy

47

Odp: silnik w 524

U mnie też aż olej bagnetem poszedł . Wymiennik ciepla można wyjąć nie wyjmujac silnika do góry . I później wymiennik pod ciśnieniem sprawdzisz czy puszcza

48 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2017-07-12 07:09:42)

Odp: silnik w 524

Głowice zdjęte uszczelki całe, dwie tuleje podtartye-przegrzane tak jakoś to określę porysowane w każdym razie , na tłokach z tych tulei rysy i dwa górne pierścienie zapieczone. Zdażyłem wyjać jedna tuleję wczoraj mocne wżery rdzy jakby ktoś ponawiercał oczywiście nie na wylot , uszczelki tulei obsmarowane silikonem czarnym . Na reszcie tulei widać jeszcze wyraźnie ślady honownia i tłoki też ładne . Wał i panewki też wygladaja dobrze poza jednym wykorbieniem na pierwszym cylindrze od strony koła zamachowego jest widoczna rysa na wale i panewkach. Pojadę dziś do Pankowa i Pszenna dowiedzieć się jak z częściami do niego będzie bo już nie wiem co z nim robić czy szukać drugiego. Zadzwonię jeszcze do Pana Piotra.

49

Odp: silnik w 524

jak jest silikon  to nic dobrego to nie wróży .  a jak jest na tulejach  w okolicy gumek uszczelniających to   stawiam na wżery na bloku .    Woda  w chłodnicy się kłania ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: silnik w 524

Blok bez wżerów , gumki uszczelniające twarde i miejscami napuchnietę , tuleje przeżarte skorodowane. Rozmawiałem z Panem Piotrem odradził aluminiowe tłoki które tak polecali w Pszennie i Pankowie dałem sobie z nimi spokój , zamówiłem u niego części a sam wyśle wtryski do sprawdzenia. Dziś pojadę zawieźć głowice do sprawdzenia i zabielenia.

51

Odp: silnik w 524

właśnie dlatego nie chcę 524 oraz elektrozawory i mało części i w dodatku drogich
to nie jest niezawodny jak 512 czy 514 fajny jak wszysto gra  ale jak coś nie tak to już inna bajka a można różne gówno kupić
był taki koło sępólna przez telefon i olx  bajka sprowadzony itp  a w rzeczywistosci współczuję temu co go kupił a sam miałem na niego ochotę ale się wyleczyłem i tylko 514

52

Odp: silnik w 524

a niema ktoś na sprzedaż łąp do silnika od 524 i miski olejowej

53

Odp: silnik w 524

Jacy a kiedy był na sprzedaż ten koło sepolna ??

54

Odp: silnik w 524

na sprzedaż był chyba we włościborku lub waldówko nazwisko Bykrzycy
A dowiedziałem się przez przypadek będąc u klienta niedaleko
mówił że nawet swojego nie skosil

55

Odp: silnik w 524

Też go przejazdem oglądałem ... on był po opaleniu. . Po pług z kumplem tam byłem

56

Odp: silnik w 524

cena była w miarę ale tylko cena