21 Ostatnio edytowany przez Helmut (2013-06-08 23:48:39)

Odp: Kupno prasy.

Jeśli w logiczny sposób wyjaśnisz mi, w jaki sposób wyłączasz ROTOR, to postawię piwo tongue
A siatka....fakt, jak ktoś nie ma czasu, żeby się po du*** podrapać, to faktycznie, używa siatki, żeby czasu zaoszczędzić lol


jamir doszedłem do takiego samego wniosku, i dałem nieco ponad 23k za classa z 95 roku, udało się trafić w stanie bdb (zmieniony wałeczek podtrzymujący posuwacz masy - i tyle z remontów) , no i póki co spokój... bo nie widziałem sensu qpować sprzętu nowego, skoro rocznie zrobię 500 belek tongue Nie oszukujmy się, co zachód to zachód jednak...

22

Odp: Kupno prasy.

Ja swoją JD 550 też robie w roku do siebie około 750 sztuk, jest na sznurek ale skoro mam go wnet darmo to w takim przypadku lepszy od siatki smile rotor to piękna sprawa bo równo podaje masę do komory

E 516 na części
Telefon 695 076 269

23

Odp: Kupno prasy.

Ja rocznie robię ok 250-300 bel sianokiszonki i ok 40słomy i kręcę to wszystko Sipmą Classic. Mamy ją od nowości od 2009r. Nie powiem że to zła prasa lecz NIE WYDAJNA. Trzeba pomału jechać żeby mieć ładne bele a teraz czas jest najważniejszy. Ja skręce 15bel/h a sąsiad 8111 + Welger Rp12 min 20bel/h. ale to jest prasa wałkowa... Się nie psuje ani co tylko smarować i jechać. Mam w niej siatkę i szybko idzie owijanko i mniej idzie foli do owijania bel. Ja jak robię to albo Ja z Tatą bądź Ja z Dziadkiem ( z Bratem nic bo to inna bajka ) Albo Ja Sam. I to jest najgorsze żę ona jest mało wydajna. Za rok będe namawiał na sprzedanie Sipmy i Kupienia Krone KR130s. Z rotorem i siatką.. Mieliśmy przed Sipmą Krone KR160 i Carraro. Krona Była super lecz za duże bele robiła i za wąski podbierak. Jumz miał co przy niej Robić big_smile Carraro też dobra była lecz miała rzadko wałki umieszczone i potrafiło czasami bele stanąć bądź coś się zapchać no i mieliśmy małe problemy z zamkami. Jednak teraz będziemy wracać do Krone smile
Laszku zgadza się rotor jest piękną sprawą. I w dodatku można jechać o o 2biegi szybciej niż Sipmą.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

24

Odp: Kupno prasy.

Sąsiad rok temu kupił nową Sipmę, i po sąsiedzku łąki mają tacy co też mają Simpę to faktycznie jak robimy siano to Sipma nie ma startu do JD, zupełnie inaczej wciąga, 12km/h mogę jechać i ładnie wciąga. A Kronki to również super sprzęty. Kumpel ma też KR 130 ale już jej mało używa, wstawiał nowe blachy w środku z boku komory bo już się wytarły więc to świadczy już o jakimś przebiegu. Teraz mają zwijkę pasową Fendt

E 516 na części
Telefon 695 076 269

25

Odp: Kupno prasy.

Helmut napisał/a:

Jeśli w logiczny sposób wyjaśnisz mi, w jaki sposób wyłączasz ROTOR, to postawię piwo tongue
A siatka....fakt, jak ktoś nie ma czasu, żeby się po du*** podrapać, to faktycznie, używa siatki, żeby czasu zaoszczędzić lol


jamir doszedłem do takiego samego wniosku, i dałem nieco ponad 23k za classa z 95 roku, udało się trafić w stanie bdb (zmieniony wałeczek podtrzymujący posuwacz masy - i tyle z remontów) , no i póki co spokój... bo nie widziałem sensu qpować sprzętu nowego, skoro rocznie zrobię 500 belek tongue Nie oszukujmy się, co zachód to zachód jednak...

rotor jest to wał z łapami które zabierają wszystko z podbieracza i przesuwa całą mase przez noże.2O% przed końcem napełnania noże sie cofają żeby nie była masa pocięta żeby bela sie nie rozleciała. jak chec pracować bez pracy cięcia rotorem to wciskam przycisk na sterowniku wyłączenie. :beer::beer:

26

Odp: Kupno prasy.

No ale rotor i tak cały czas się obraca i podaje materiał tylko noże się chowają, tak? Więc nie wyłączasz rotora tylko noże

E 516 na części
Telefon 695 076 269

27 Ostatnio edytowany przez Helmut (2013-06-09 14:26:09)

Odp: Kupno prasy.

Laszek napisał/a:

No ale rotor i tak cały czas się obraca i podaje materiał tylko noże się chowają, tak? Więc nie wyłączasz rotora tylko noże

Bravo Laszek smile  Właśnie o to mi chodziło. Bo zachodziłem w głowę, jak można rotor (funkcjonalną i nierozłączną część prasy) odłączyć roll

Fakt rotor to dobra sprawa, ale jak się ma podbierak szeeeroki. Jak się posiada 145cm, to i tak masa wypełnia całą szerokość komory równocześnie.

Brak rotora to być może mniejsza wydajność, ( w pszennej słomie jadę II/4 forschem), no ale nikt mi nie powie, że słoma jęczmienna po rotorze, jest w takiej samej kondycji jak bez - bo widziałem po swojej prasie i po McH550 , to tam to była sieka tongue No i noże oczywiście schowane wink

No i czy nie uważacie, że WOM w forschu, to lekka porażka? 540 obr przy silniku na 1800? Bez przesady..

28

Odp: Kupno prasy.

323 ma też wom 1000 obr.

29 Ostatnio edytowany przez Helmut (2013-06-09 19:29:19)

Odp: Kupno prasy.

No wiem że ma, ale jak zapniesz 1000obr, do prasy przystosowanej na 540? Można jechać na 1000obr silnika, tylko jak pod górke wypadnie "przycisnąć", to prasa zacznie jęczeć na WOM-ie 1000 neutral
"Po mojemu" to mogli inżynierowie pomyśleć, aby obniżyć nieco obroty silnika dla WOM-ów, choćby na te 1300-1400. Najczęściej się ich używa...

30

Odp: Kupno prasy.

u mnie sąsiad kupił rok temu tego metal facha i zrobił może nią z 600 bel w tamtym sezonie a i już strasznie napierdziela a ja mam starego new hollanda i cichutko tylko szym łańcuchów słyszeć ale może na przyszły sezon zakupię jakiegoś claasa ale tylko zmiennokomorowego bo innej prasy nie chce...

31

Odp: Kupno prasy.

Panowie chyba przyszedł czas na mnie zeby jakąś rolke kupić....myślałem o Rollancie jakimś świeższym czy lepie pasówke? A może poczciwą Kronke KR?
Będe belował głównie siano i słome, sianokiszonki moze 100 na rok....

Co polecacie raczej z używek bo nowa dobra prasa to za droga dla mnie na dzisiaj....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

32

Odp: Kupno prasy.

jak claasa to polecałbym varianta. kuzyn ostatnio kupił variant 380-piękna maszynka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

33

Odp: Kupno prasy.

Jak dla mnie Claas  to tylko walcowy . Sąsiad ma używkę Varianta z nowego typu  to co jakiś czas dłubie przy niej . Najciekawsze jest to że bela obracając się w komorze wyciera osłonę  rotora  ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

34

Odp: Kupno prasy.

Ja bym proponował Krone KR130s bądź Claas 255 Roto Cut smile Maszynki godne polecenia wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

35

Odp: Kupno prasy.

Witam:) Co powiecie o prasie New Holland 650 Bale Comand, z roku 95, na elektronice. Jakie macie opinie o tych prasach??

36

Odp: Kupno prasy.

Powiedz maniek, co prasa bd u ciebie zwijać? Ile towaru do roku?
Ogólnie kieruj się zasadą, że jak nie ma tego za wiele do roboty, to wybieraj mniej "zaawansowane" konstrukcje, bez zbędnej elektroniki, ( nie mówie tu o wykluczaniu ELEKTRYKI ), no i nie wiekowe konstrukcje. Kup prasę w rozsądnych pieniądzach, w dobrym lub bardzo dobrym stanie i ciesz się z roboty, uwierzcie - da się kupić dobrą prasę w granicach ~ 20k zł.
A jeśli jest sporo do zwijania, to trzeba jednak postawić na wydajność i położyć większą kasę, bo przy dużym wykorzystaniu maszyny, tani zakup starej zwijarki prędzej czy później wyjdzie
Tobie bokiem. Nic nie trwa wiecznie yikes

37

Odp: Kupno prasy.

U minie będzie zwijała siano, trawe i słome, około 600 kulek rocznie.

38

Odp: Kupno prasy.

Z rolkowych Claas 44/46. Rozważ Welgera 12/200.
Z pasowych JD 550 ( śmigają w słomie aż miło big_smile )

Choć jak robił będziesz więcej siana i trawy niż słomy, to może lepiej rolkowa? A jak słoma w szczególności, to JD się sprawdzi, one naprawdę zbijają rolki lol

39

Odp: Kupno prasy.

ja bym brał jd 550 jeśli masz tura przy mocniejszym traktorze to bierz problemu będziesz mógł robić bele z słomy o wielkości 120x150-180. Kupując taka prasę zwróć uwagę na szeroki podbierak.

40

Odp: Kupno prasy.

Powrót do tematu... smile


Class Variant czy Rollant?
Krone KR 130?
JD jakaś z pasówek?

Tak na oko to 400 bel słomy, siana z 50 i ze 120 sianokiszonki do zrobienia w ciągu roku?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726