21

Odp: zakup nowego ciągnika

farmer1 napisał/a:
jamir12 napisał/a:

A byłeś w Zygrach pytac o MTZ czy ta marka odpada bo tam mogli byśmy coś pomyślec bo znam gościa.

dzięki ale jak dają taki zwrot to trzeba pomyśleć oczymś konkretnym

Ja tylko pytałem ale osobiście jak miał bym wybierac to na pewno między MTZ a MF.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

22

Odp: zakup nowego ciągnika

Laszek napisał/a:

yokoslaw a DF czemu nie? Dziś właśnie jechałem z kumplem DF Agrotron K410 to całkiem fajna maszynka, na testach też kiedyś miałem M615 145km to też dobrze mi się jeździło. Ogólnie w okolicy u mnie wszyscy sobie chwalą DF tylko jeden marudzi ale to już wybitny rzeźnik.

U mnie pare osób kupiło DF ,bo mam dilera pod nosem prawie, podam przykład na opinie znajomych którzy kupili deutza 200 koni bo potrzebowali do siewnika bo ich massey 180 konny troche pierdział, okazało sie że deutz jeszcze słabszy sprawa skończyła się prawie w sądzie , zmieniali mu jakięś opragromowanie ale szału nie ma. Sąsiad też kupiłm 160 konnego i mówi że coś mu brakuje w polu , ale w transporcie super .

mdw

23

Odp: zakup nowego ciągnika

panowie co by nie kupił to wszystko prawie to samo ...   obojętnie jaka firma ... najważniejsze to to  co czyści  kieszeń to  service  czyli jak przyjedzie na głupi przegląd lub cos to nie zawoła od razu 10 tys...    jelenia bym nie brał z prostego powodu   servic wykończy ludzi ...  do tego totalny gównolit ...  w mowej  wersji R bratu  wczoraj  odpadły koła tylne  wraz ze szpilkami  przecież to  śmiech na sali ...

w tej chwili wg mnie to brac ciągnik na który nie stać mnie teraz ale będzie mnie stać w przszłości  bo byle servis przyprawia o siwizne...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: zakup nowego ciągnika

wojtas a co nim takiego robił że  koła odpadły a maszyna jeszcze na gwarancj   bo jak na gwarancji tego nie zrobią i taka opinia się rozejdzie to JD samobuja se strzeli . Tak  samo słyszałem że valtra zaczela kompinować z mocą, co innego napisane a co innego przychodzi , i dojdzie do tego że przy zakupie trza będzie zamówić chamownie aby sprawdzić faktyczną moc danego ciągnika

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

25

Odp: zakup nowego ciągnika

Może dlatego że nie dokręcił śrub, przy zakupie nowego ciągnika po iluś tam motogodzinach powinno się podociagać śruby.

mdw

26

Odp: zakup nowego ciągnika

farmer  to jest tak że to nie jest juz JD a  wielka kupa   JD to tylko napis ... ciągnik ma miesiąc  bodajże a  brachol jeździ z  siewnikiem nawozu (8t )  w extremalnych warunkach i  w pewnym momęcie na drodze sie to stało ...   kicha jak złoto  JD się skończył ....  parę lat temu .... ale jak we wszystkim   każdy ma swoich fanów i tyle

akurat jego nie interesuje coś takiego jak dokręcanie śrub czy coś ... ma sprawdzać oleje paliwo płyn i jazda  reszte robi service  bo niestety jego szefunio to przedstawiciel tego całego złomu big_smile ale nie o tym mowa  w tym wątku smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: zakup nowego ciągnika

Wojtas a może taki zbieg okoliczności albo  nie fart smile ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

28

Odp: zakup nowego ciągnika

nie fart zwany  made in china  wybite na tabliczkach

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: zakup nowego ciągnika

Gdzie się podziały prawdziwe traktory smile ? Ciekawe jak te MF-y ? Landini z tego co pamiętam to były na perkinsie może teraz coś zmienili .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

30 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-06-09 17:27:19)

Odp: zakup nowego ciągnika

Wojtas aż nie chce mi się wierzyć w to co piszesz ale nie mówię że ściemniasz, u mnie w okolicy jest sporo JD i jakoś ie widać żeby były z nimi problemu... Praktycznie mnie ma u mnie NH, Case też nie widać ale patrząc na te Case co u henia robią to mam cały czas chrapkę na CASE MX... Pawel21990 z naszego forum ma Pumę, może się wypowie jak mu się spisuje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

31

Odp: zakup nowego ciągnika

jak będe  u nich na placu to przy okazji  zrobię parę fotek ..   
szkoda ze szefuniu sprzedał   Fendta z 97roku   mieliśmy porównanie  fendt 170km a nowy jeleń ponad 200  i powiem że różnicy  wcale nie było widać  te same prędkosci  itp   w jeleniu  teraz 2 latku  ze szybko złączy już cieknie jak z kaczej dupy a fendt suchutki był   niby detale ale ,,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32

Odp: zakup nowego ciągnika

Ale dużo zależy od skrzyni.

mdw

33

Odp: zakup nowego ciągnika

Teraz rzadko się zdarza mięc dobry ciągnik nowy bo zaraz coś mu wypadnie. Trzeba pilnować i to bardzo przez Najbliższe 100mtg.. Kolega mówił że sąsiad Kupił Nowego JD 100km i pług 4skiby i mówił że będize latał jak szatan. dzień poorał a na drugi dzień pojechał orać i mówi Ciągnik nie ciągnie nic... nie ma siły.. ? Co jest.. Zadzwonił po serwis, przyjechał serwis i oczywiście Laptok do kabiny i błędzik " Brak wystarczającej ilości płynu chłodzącego " Doleli pare L i JD odzyskał moc... Za Dużo tych czujników !! Kiedyś wystarczyło miec Ładowanie / Temp / Obrotomierz / Ciśnienie oleju / Bak... A jak coś się działo to tylko się wychodzi i się patrzy co jest grane.. A teraz " Co to za błąd 201 ? 29 ? 001 ? 72? ................. ?? I kazdy z Tych starych Ciągników chodzi i będzie nadal chodziła.. A te nowe to ich zje elekektronika.. A żeby było git to trzeba jak z dziewczyną... pilnować żeby coś nie zjeee..... no.. Bez Urazy ale trzeba naprawdę się zastanowić na kogo stać i wie że utzyma ten ciągnik i na serwis jak coś się stanie.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

34

Odp: zakup nowego ciągnika

Laszek napisał/a:

Wojtas aż nie chce mi się wierzyć w to co piszesz ale nie mówię że ściemniasz, u mnie w okolicy jest sporo JD i jakoś ie widać żeby były z nimi problemu... Praktycznie mnie ma u mnie NH, Case też nie widać ale patrząc na te Case co u henia robią to mam cały czas chrapkę na CASE MX... Pawel21990 z naszego forum ma Pumę, może się wypowie jak mu się spisuje

Puma na razie chodzi bez zarzutów. Ten przedstawiciel Case też ma Pumę tylko tej starszej serii, nakręcił 2 tyś mtg i nic się nie działo póki co.

35

Odp: zakup nowego ciągnika

A na ilu hektarach pracuje u Ciebie ta PUMA?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

36

Odp: zakup nowego ciągnika

Laszek napisał/a:

A na ilu hektarach pracuje u Ciebie ta PUMA?

ok 50. Znajomy ma 155 na 120 ha i ostro w dupę dostaje i na razie poluzowała się nakrętka od przewodu sprężarki i olej trochę ciekł. Drugi ma na 100 ha taką samą od 3 lat i też chwali

37

Odp: zakup nowego ciągnika

Pumy to są udane Ciągniki i godne polecenia. Może i trochę kosztują lecz robotę robią i chyba nawet nie dużo palą ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

38

Odp: zakup nowego ciągnika

Karol323 napisał/a:

Teraz rzadko się zdarza mięc dobry ciągnik nowy bo zaraz coś mu wypadnie. Trzeba pilnować i to bardzo przez Najbliższe 100mtg.. Kolega mówił że sąsiad Kupił Nowego JD 100km i pług 4skiby i mówił że będize latał jak szatan. dzień poorał a na drugi dzień pojechał orać i mówi Ciągnik nie ciągnie nic... nie ma siły.. ? Co jest.. Zadzwonił po serwis, przyjechał serwis i oczywiście Laptok do kabiny i błędzik " Brak wystarczającej ilości płynu chłodzącego " Doleli pare L i JD odzyskał moc...

Ten błędzik świecił mu się na czerwono na pulpicie, tylko jak tuman nie potrafi nauczyć się która kontrolka co oznacza, to niech płaci. Kumpel w MF jak go przywiózł to połowa kontrolek świeciła na czerwono, a zaświecenie się którejkolwiek oznacza koniec pracy i przegląd. A potem płacz, że skrzynia padła, pompa zdechła, silnik się nagle w tryb awaryjny przełączył itp

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

39

Odp: zakup nowego ciągnika

ostatnio był umnie przedstawiciel case i zaproponował mi pume CVX170km nominalnej mocy w ful opcij koszt takiego statku około 280tyś. A za JD serii M150km,golca chcą 300tyś.I ztego co słychać to o case są dobre opinie , po żniwach mają troche sprzentu przywieść na testy to się zobaczy co w trawie piszczy

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

40

Odp: zakup nowego ciągnika

farmer1 napisał/a:

ostatnio był umnie przedstawiciel case i zaproponował mi pume CVX170km nominalnej mocy w ful opcij koszt takiego statku około 280tyś. A za JD serii M150km,golca chcą 300tyś.I ztego co słychać to o case są dobre opinie , po żniwach mają troche sprzentu przywieść na testy to się zobaczy co w trawie piszczy

Daj znac kiedy przywiozą maszyny na testy bo tez bym pojeździł no i zawsze będziesz miał niezależną opinię i będzie okazja się poznac.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl