1

Temat: siłowniki a może coś innego

Witam
Mam problem w mojej 512 ponieważ jak podniosę heder na maxa do góry to cieknie mi z 2 siłowników tych pod gardzielą. Jak myślicie jest to wina siłowników czy czegoś innego?  Poprzedni właściciel mówił że jest jakiś zawór zabezpieczający i przy podniesieniu na max puszcza olej zeby nic sie nie stało. Czekam na odpowiedz pozdrawiam

2

Odp: siłowniki a może coś innego

U mnie raz troszkę wyleci - po zimnie a potem już spokój , może u Ciebie jest podobnie ...

3

Odp: siłowniki a może coś innego

U mnie też przy pierwszym podniesieniu po zimie troszkę puści a potem już nic nie leci i tak od 10 lat

4

Odp: siłowniki a może coś innego

A ja mam na czeskich gumczkach regenerowany i co roku wymieniam , bo wywala mi ze 20 litrów oleju co sezon przy końcówce koszena. W tym roku będę musiał zainwestować w jakieś lepsiejsze.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: siłowniki a może coś innego

U mnie podobnie jak u kolegów wyżej, po zimie troche siknie i na tym koniec.

Mam za to problem z siłownikami od motowideł, co sezon jest ten sam problem, puszcza jeden siłownik i zaraz drugi, z uszczelniaczami wychodzi tak że zmieniamy je praktycznie co sezon. Nie chce mi się wierzyć żebym za kazdym razem trafiał na jakieś felerne oringi... Macie jakis pomysł?

6

Odp: siłowniki a może coś innego

To są siłowniki dwukierunkowe, olej mimowolnie przedostaje się na drugą stronę i zostaje wyciśnięty przez króćce na zewnątrz przy pełnym podnoszeniu. Śladowe ilości to norma, większe to już zużyte uszczelnienia siłowników.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

7

Odp: siłowniki a może coś innego

Po zimowym przestoju, coś się popitoliło* w mojej 517 hmm A mianowicie mam problem z podnoszeniem motowideł. Jak podniosę do końca to siłownik z lewej strony chederu wysunie się  całkowicie, a ten drugi z prawej strony wysuwa się aby troszeczkę, gdzieś 10 cm, a dalej się nie chcę wysunąć. Z siłowników nigdzie  nie cieknie, jest suchutko. Dodam, że z lewej strony jest grubszy siłownik niż z prawej strony, ale w poprzedniej 516 też tak miałem i było wszytko  ok. Co może być przyczyną takiej zmiany ??

8

Odp: siłowniki a może coś innego

Maniek wąż od podnoszenia motowideł podłącz pod końcówkę która jest z prawej strony hedera około pół metra od pozostałych odpal kombajn i wypoziomuj motowidła powinno się poprawić

9

Odp: siłowniki a może coś innego

A tak właśnie zastanawiałem się po jakiego dziadka jest ta dodatkowa końcówka. Spróbuje i zobaczymy jak będzie. Dzięki z podpowiedź smile

10

Odp: siłowniki a może coś innego

podnieś motowidła do końca i wtedy dopompuj oleju tak żeby je wyrównać.