41

Odp: woda w oleju

Dym z odmy coś z pierścieniami chyba że jakiś wymiennik woda-olej.

42

Odp: woda w oleju

Dziś zdejmę wymiennik sprawdzę tuleje a że dym z odmy to przy przegrzaniu pewnie pękły zapiekły się pierścienie najgorsze to że silnik wtedy stracił na mocy i ciśnienie spadło poniżej 0,5 bara więc pewnie i panewki dostały w d...  Raczej plan jest kupna 303 i po okresie wiosennym przekładka silników albo do 323 sw400 wkladanie

43

Odp: woda w oleju

Te silniki przepracowały juz wszystkie motogodziny więc nie licz że kupisz coś dobrego. Rozbierz stary na części i sprawdź, panewki , głowice...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

44

Odp: woda w oleju

Patryk3802 napisał/a:

Dziś zdejmę wymiennik sprawdzę tuleje a że dym z odmy to przy przegrzaniu pewnie pękły zapiekły się pierścienie najgorsze to że silnik wtedy stracił na mocy i ciśnienie spadło poniżej 0,5 bara więc pewnie i panewki dostały w d...  Raczej plan jest kupna 303 i po okresie wiosennym przekładka silników albo do 323 sw400 wkladanie

Trochę daleko, mój 303 z idealnym silnikiem idzie na sprzedaż.

45

Odp: woda w oleju

Zakładaj leylanda albo inny silnik szóstkę z turbiną. Całkiem inny ciągnik ,aż chcę się nim wtedy pracować.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

46

Odp: woda w oleju

Właśnie po przemyśleniach. Przejściach z 323 odpuściłem ten temat w niedzielę jadę po  ursusa 1614 a 323 będę w wolnej chwili albo reanimował silnik albo jak kolega wyżej wkładał leylanda

47

Odp: woda w oleju

to jak już to nie ursusa tylko zetor zts 12145 albo 12245

Nie ma to jak FORTSCHRITT

48

Odp: woda w oleju

Dołożysz różnice?😀to nawet 1634 czy zts 16245 tylko musisz dołożyć😛

49

Odp: woda w oleju

tylko w 12 lepsza skrzynia .

50

Odp: woda w oleju

W 6 turbo też bywała skrzynia czwórka ale w 1614 chyba najrzadziej występuje najczęściej jak właściciel sam zmienił bo tak chyba tylko na export szły.

51

Odp: woda w oleju

No bo ta 3 biegowa skrzynia to o kant dupy rozbić do niczego te biegi mam styczność z 3 rodzajami 4 biegowych skrzyń synchro zwykła 4 i ta najszybsza to do transportu ta najszybsza jest super no i musi zwalniacz działać bo bez niego to kicha 4 synchro jak zgrzyta to juz trup a zmiana synchronizatorów jest kosztowna i nie na wiele działająca

Nie ma to jak FORTSCHRITT

52

Odp: woda w oleju

Tylko że 4 to jak w fortschrittach nie są zbyt lubiane przez awaryjnosc

53

Odp: woda w oleju

Patryk3802 napisał/a:

Właśnie po przemyśleniach. Przejściach z 323 odpuściłem ten temat w niedzielę jadę po  ursusa 1614 a 323 będę w wolnej chwili albo reanimował silnik albo jak kolega wyżej wkładał leylanda

Jak szukasz w miarę taniego ale mocnego i prostego woła do pracy to szukaj Case 1255XL. Nie do ***, polska 6 turbo nie ma startu i spalanie też bardzo dobre.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

54

Odp: woda w oleju

No ja tam też odradzam te polskie 6
"To już było to było przerabiane" cytując kolegę

Nie ma to jak FORTSCHRITT

55

Odp: woda w oleju

Ja sie trochę do zachodnich zdradziłem ceny części dostępność itd mnie przeraża @bartek ma case miałem siewniki amazone rozsiewacze i przy remontach jak płaciłem słono odechciało się teraz siewnik polonez rozsiewacz uni mxl i uchowaj boże spokój mam a części w mięsnym albo w monopolowym taki case już też swoje zrobił i tak samo nie młody jak taka 16tka więc równie dobrze sypać się może. Ogólnie to reguły nie ma nowe się sypią we wsi jest nh CS kombajn i więcej stał jak kosił gdzie mój bizon wykosił swoje 100ha i po ludziach to samo bo jego klienci przyszli do mnie  a awarie miał taką bizon że spalił się słupek Aku od taka awaria...

56

Odp: woda w oleju

Wracając do tematu ify cieknie wymiennik ciepła na uszczelce na dole nie wiem jak nazwać ale wyjąłem tłoki zaczynając od baku to ostatni i przed ostatni dostał ostro na panewkach przerysowane ostro  na wale rys nie widać ale panewki szrot na 2 i 1 łapał na tłoku bo tłoki czerwone i miałem problem sam wybić z tulei panewki już w lepszym stanie

57

Odp: woda w oleju

Tez mam porownanie polskich i zachodnich maszyn, fajt ze czesci do zachodnich drozsze ale jak jakis podzespol dobrze sie zrobi to na wlasny uzytek trzyma dożywotnio a z polskimi różnie to bywa. Znajomy miał też siewnik poloneza od nowości, cały czas pod dachem a ścieżki oo dwóch latach już nie chciały chodzić. To samo z rozsiewaczem, zawsze umyty i zakonserwowany a po dwóch latach farba odłaziła i do piaskowania i malowania. Ale co tam, każdy robi po swojemu. Swoją drogą nie tutaj miejsce na tą dyskusję bo tu o silnikach w kombajnach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

58

Odp: woda w oleju

No dokładnie temu zmieniłem temat:D ale mam poloneza juz 3 sezon i ścieżki odziwo działaja w wiekszosci czasu stoi na dworze ale pod plandeką. Decyzja zapadła bedzie jutro Ursus 1634 exportówka

59

Odp: woda w oleju

Patryk3802 napisał/a:

No dokładnie temu zmieniłem temat:D ale mam poloneza juz 3 sezon i ścieżki odziwo działaja w wiekszosci czasu stoi na dworze ale pod plandeką. Decyzja zapadła bedzie jutro Ursus 1634 exportówka

sorki że wtrącę swoje 3 grosze ale kup ze zdrowym silnikiem jest wielki problem remontami a zwłaszcza z głowicami resztę da się ogarnąć

60

Odp: woda w oleju

wróciłem z 1634 98 rook exportówka do niemiec przyjechał na kołach 110km zero wycieków po drodze mam na nadzieje ze udany bedzie wymieniłem oleje filtry i jutro w pole wink