Temat: siewnik zbożowy

co myślicie o takim siewniku co on jest wart i jaki jest lepszy mazur czy poznaniak
http://www.allegro.pl/item186099532_mazur_4.html

GG 309772

2

Odp: siewnik zbożowy

ja mysle ze jak siewnik to 3m zawsze zepniesz z jakims agregatem a 4m to juz trudniej i forszaj chyba nie pociagnie takiego zestawu

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

3 Ostatnio edytowany przez guga47 (2010-03-27 20:16:38)

Odp: siewnik zbożowy

ma ktos moze tabele wysiewu do siewnika SAXONIA A202 ?
w sumie pasuje od Mazura - skrzynia taka sama, ja mam tabele od 4m Mazura chyba na 35 lejków, moja saxonia ma 25 i kazde ustawienia biore z mała poprawka ( nastawiam mniej) jak robiłem kręconą próbe to wychodzi prawie idealnie. znalazłem jedną oferte na allegro instrukcja wraz z tabelą po niemiecku za 50zł.

4

Odp: siewnik zbożowy

Potrzebuję instrukcję do accorda.

5

Odp: siewnik zbożowy

jesli chcesz wiedziec co i jak wysiewac to nic innego jak pruba krecona  jedyny i sprawdony sposób tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: siewnik zbożowy

guga47 napisał/a:

ma ktos moze tabele wysiewu do siewnika SAXONIA A202 ?

nie znajdziesz nigdzie :nooo: ja także mam taki siewniczek i od trzeczy czterech lat szukam bezskutecznie :uuuu: pozostaje tylko kręcić  i ja tak robię

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

7

Odp: siewnik zbożowy

panowie też mam saksonie i kręce próbę bo nie mam tabeli ale jak miałem poznaniaka z tabelą to i tak różnice były spore i wartości z tabeli traktowałem jako oriętacyjne

8

Odp: siewnik zbożowy

dokładnie rozbieżność potrafi dochodzić do 30 kg na ha wiele zależy od MTZ i sposobu zaprawiania ,najlepiej sobie zapisywać wyniki by w nastepnym sezonie mieć jako taką orientację.Próbę jednak należy wykonać przed każdym siewem

9

Odp: siewnik zbożowy

A kto ma lub zna amazoneEV900 .Jest to 6 metrowy siewnik hydraulicznie składany do transportu .:

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

10

Odp: siewnik zbożowy

ja mam fione nie narzekam ale próbę zawsze robimy i według tabeli sie zgadza

11 Ostatnio edytowany przez boberek666 (2008-05-23 01:27:21)

Odp: siewnik zbożowy

ja w tam tym roku siałem jęczmień siewnikiem amazone D8 i byl ustawiony na skali na 61 tj.200kg/ha jęczmień był czyszczony na zwykłym mlynku do zboza w tym roku zakupiliśmy czyszczalnie CZ1 i po oczyszczeniu skale w siewniku ustawiłem na 51 tez 200 kg/ha i tu jest wielka różnica tongue
a oto mój sprzed do siania:)
http://www.fothost.pl/upload/08/21/39138f2d_siewnik.jpg

12

Odp: siewnik zbożowy

przy poznaniaku różnice są spore i to nawet rok po roku tak samo ustawiony siewnik a inaczej będzie siał ale im lepszy siewnik tym mniejsze są te różnice

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

13

Odp: siewnik zbożowy

Bez pruby kręconej niema szans tylko że ja mam accorda pneumatycznego z komputerem i niemam pojęcia jak to obsługiwać i jak ustawić ten odkurzacz.
boberek masz super siewniczek.

14

Odp: siewnik zbożowy

dmuchawy sie nie ustawia 540 obroty wałka i tyle ten komputer to masz do ścieżek czy do czegoś innego a próbe kręcona tez w nim sie wykonuje zdejmujesz rure od dmuchawy z dołu dozownika podkładasz wiadro i kręcisz

GG 309772

15

Odp: siewnik zbożowy

witam ja mam ksiązke do siewnika saxonia a 202
nie mam jak robic skanów ale moge wam napisąć jakie numery sacjakie zboże
mój siewnik jm 30 lat ale był bardzo małóeksploatowany i wszystko sie zgasdza jak a tabeli
w tej ksiązce mamuwzglednione kilka typów siewnika do 2do 3.33m

16

Odp: siewnik zbożowy

no to ja poproszę bardzo mój siewniczek to saxonia a202 z 88r 3,0m szeroki

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

17

Odp: siewnik zbożowy

witam zrobiłem skany tabeli wysiewu do saksonii. Gdzie to najlepiej umieścic?

18

Odp: siewnik zbożowy

tutaj

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: siewnik zbożowy

dokładnie wstaw link

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

20 Ostatnio edytowany przez Bombay (2008-07-23 22:19:34)

Odp: siewnik zbożowy

Witam miałem małe problemy z wrzuceniem, pliku na serwer ale już po kłopotach .:)
Musiałem zmniejszyc rozdzielczość zdjęć i udało sie smile
myślę że ta tabela będzie długo i dobrze służyła użytkownikom saksoni
oto ta tabela http://www.upik.pl/index.php?id=c604e86 … 01255cd642
pozdrawiam