21

Odp: siewnik zbożowy

wielkie dzięki masz plusika jeszcze tylko muszę potłumaczyć do okresu siewu może dam radę wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

22

Odp: siewnik zbożowy

Hej Karlos mam pytanie do ciebie. Czy w twojej saksonii jest z przodu wieżyczka do znaczników i zamykanie ścieżek? W mojej jest wieżyczka do znaczników ale nie działa ona samoistnie czyli nie przestawiają się znaczniki na zakrętach. a jak jest z zamykaniem ściężek u mnie nie ma zadnego mechanizmu i chce dorobic elektryczne zamykanie ściężek. Trzeba założyc takie nakładki na lejki podłączyć przewody i gotowe. tylko najpierw musze takie coś kupić.

23

Odp: siewnik zbożowy

http://pl.youtube.com/watch?v=DPdBY5VtII8
siew rzepaku moim sprzetem 1224 i Unią mars i z Kongskilde demeter 4000 szerokosc robocza 4m

GG:1910208

24

Odp: siewnik zbożowy

marcin napisał/a:

ja mam fione nie narzekam ale próbę zawsze robimy i według tabeli sie zgadza

marcinie jaką masz fione ja mam 3m i z tabeli ustawiam wysiew bo nie wiem jak zrobić prube znaczy się ile obrotów koła wykręcic na prubie koło ma 185cm obwodu

25

Odp: siewnik zbożowy

pieter powinieneś zrobić  18 obrotów koła i to co wyleci to powinno się wysiać na jeden ar pozdr.

26

Odp: siewnik zbożowy

tez mam  3m fione a koło to jest 15 i tez na 18 obr

27

Odp: siewnik zbożowy

jak robiłem prube do rzepaku (18obr) to wychodziło dobrze a do jęczmienia jak na prubie wykręciłem 170kg to faktycznie wychodziło jakieś 220-230kg i tak czy inaczej dalej siejemy orjentacyjnie według tadeli

28

Odp: siewnik zbożowy

dziś zrobiłem prube wysiewu pszenżyta i wyszło mi tak jak powinno na numerze 11 skrzyni wyszło mi 191kg, wydaje mi się że tak jest ok. pozdrawiam i dzięki za rady

29

Odp: siewnik zbożowy

http://pl.youtube.com/watch?v=RVzHZo-ugS4
moj nowy film z siewu pszenżyta zapraszam

GG:1910208

30

Odp: siewnik zbożowy

Witam szukam leji siewnika zbożowego stegsted 3m 21rh ma ktoś namiary na sklep.

31

Odp: siewnik zbożowy

zna ktoś ustaweinie siewnika isaria 3m na pszezyto??

32

Odp: siewnik zbożowy

nie ma w necie? wink

Sprzedam U-4514

33

Odp: siewnik zbożowy

nie ma...

34

Odp: siewnik zbożowy

Ustaw tak jak dla pszenicy lub żyta.

35

Odp: siewnik zbożowy

Witam Forumowiczów! Kupiłem siewnik Saxonia a202 i niestety nie było dołączonej tebeli wysiewu:hmmm:. Po żmudnych poszukiwaniach dotarłem do Was. Prosiłbym bardzo Bombay'a  lub innych użytkowników o jej użyczenie. Link który jest zamieszczony na stronie w moim przypadku nie działa. W razie problemów z uploadem proszę o przesłanie na e-mail artmich4567@wp.pl . Z góry dziękuje.
Pozdrawiam.

36 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-05-03 21:27:59)

Odp: siewnik zbożowy

Kiedyś to ściągnąłem na wszelki wypadek, ale kupiłem inny siewnik, a tabela jest smile
>> Tabela wysiewu Saxonia.rar <<

Do IBR-a typ RE, RS i RA od 2 do 4 m. jakby komuś była tabela potrzebna to mogę zrobić fotkę i wstawić na jakiegoś upka.

e.: Jak teraz nie będzie działać to wrzucę na innego upka bo ten zaczyna mnie lekko nerwić :nooo:

Tutaj >> Tabela wysiewu Saxonia.rar << na innym upku jeśli wyżej nie chce działać, bo działa kiedy chce :gun:

37

Odp: siewnik zbożowy

Dario link nie działa spróbuj to poprawić.

38

Odp: siewnik zbożowy

za cholerę tego nie idzie ściągnąć

39 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-05-03 21:21:45)

Odp: siewnik zbożowy

Kliknąć na podkreślony napis D o w n l o a d lub spróbować z 2 linka, w ostateczności wyślę na e-maila.

40

Odp: siewnik zbożowy

Drugi link jest ok.