61

Odp: siewnik zbożowy

pawelg taki nordsten 4 metrowy by mnie interesował jak byś mógł jeszcze powiedzieć ile wchodzi w skrzynię i jak do niego z częściami.

62

Odp: siewnik zbożowy

Wszystkie części są w Grenne , ile wchodzi jeszcze nie wiem bo kupiłem go w tamten wtorek , ale na moje oko 400-500 kilo wejdzie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

63

Odp: siewnik zbożowy

Pietia napisał/a:

Tak ale na ładna Amazonke trzeba szykowac od 6 tys, w górę

d4 za 3 kypisz jad dobrze poszukasz to nawet taniej. ja to mam i nie narzekam na poznaniaka nie zamieniłbym

Rolnik z powołania:-)

64

Odp: siewnik zbożowy

podzwonię po handlarzach może mają te nordsteny albo jakieś inne do 2.500zł

65

Odp: siewnik zbożowy

ja mam poznaniaka nie polecam......

66

Odp: siewnik zbożowy

Pajej napisał/a:
Pietia napisał/a:

Tak ale na ładna Amazonke trzeba szykowac od 6 tys, w górę

d4 za 3 kypisz jad dobrze poszukasz to nawet taniej. ja to mam i nie narzekam na poznaniaka nie zamieniłbym

ja D7 3 m kupiłem  za 2.5 tys  więc nie mów  że się nie da

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

67

Odp: siewnik zbożowy

Ja mam GASPARDO razem z agregatem aktywnym polecam

68

Odp: siewnik zbożowy

No więc tydzień temu kupiłem poznaniaka s043 1979 rok stan idealny od 1 właściciela za 1.800zł osłony wszystkie są rynienki do próby kręconej też znaczniki kompletne i działające lakier oryginał. Ogólnie siewnik mało używany siał jeszcze tej jesieni nasmarowany i zakonserwowany czekał pod dachem na nowego właściciela smile teraz jeszcze muszę jakiś agregat dorobić i będzie gites big_smile

Odp: siewnik zbożowy

Krzychu, ale ścieżek nie robisz, co? Bo jak jo to gorzej...

70

Odp: siewnik zbożowy

a po grzyba mi ścieżki? pola mam w małych kawałkach max 4 hektary w jednym kawałku. reszta  od 2 hektarów do 25 arów najmniejsze. Do tej pory siałem 2 łączonymi konnymi ale w**rwiały mnie w nim ciągle wylatujące rurki i mała skrzynia a w poznaniaka wchodzi więcej rurki teleskopowe no i agregat jakiś można dorobić wink

71

Odp: siewnik zbożowy

cześć
przyprowadziłem dziś D7 i pytanie, jak zrobić próbę kręconą?
ile razy kołem, na który ząbek ustawić denka, i na które oczko zapadki nad kółkami?
tabele znalazłem na chomiku

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

72 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2013-10-02 11:31:36)

Odp: siewnik zbożowy

To na tabeli powinno Ci pisać jak ustawić denka i zapadki?! Ja próbę kręconą robiłem tak 100m2 (1ar) podzielić na szerokość siewnika=długość przejazdu i to dzielimy przez obwód koła i wychodzi ile obrotów koła trzeba na 1ar zrobić, ważymy zboże i mnożymy razy 100 i wychodzi jaką mamy dawkę na hektar.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

73

Odp: siewnik zbożowy

faktycznie było na ostatniej stronie ale mój niemiecki nie jest taki że to łapałem ale wreszcie policzyłem to właśnie tak jak prawisz i jak zliczyłem obwód koła i jeden ar to te same wartości spotkałem w instrukcji i dalej już załapałem.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

74

Odp: siewnik zbożowy

najłatwiejszy sposób  to jeżeli koła 16 to 36.5 obrotu koła co wykrecimy ważymy wagę mnożymy razy 40 i mamy dawkę na ha ...  zaparki po prawej stronie siewnika mam na 2 ząbku ... własnie dziś mnie mój D7 zawiódł .... i jeste w kropce ... czy przesiewać czy nie ... nową odmiane zamiast wysiać 180kg wysiaało 120kg ... przez to że ścieło kołek i się kręciły kółka lecz z poślizgiem ... i nie wiem co robic ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

75 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-10-02 21:33:01)

Odp: siewnik zbożowy

Przesiej rozsiewaczem i zabronuj. A co do ustawiania w d7 to pszenice wyważałem ii wkoncu i tak ustawiłem według książki i było ok. Musze przyznać że to dokładne siewniki. Ale widze Wojtek że twoj d7 już cie wkurzył smile że go sprzedajesz. Wrzuć zdjęcia tego agregatu co masz do siewnika jak dasz rade'

mdw

76

Odp: siewnik zbożowy

Ja już po siewach i w swoim D7 właśnie zmieniam redliczki kupiłem oryginały 45zł szt, boli.

77

Odp: siewnik zbożowy

wojtas napisał/a:

najłatwiejszy sposób  to jeżeli koła 16 to 36.5 obrotu koła co wykrecimy ważymy wagę mnożymy razy 40 i mamy dawkę na ha ...  zaparki po prawej stronie siewnika mam na 2 ząbku ... własnie dziś mnie mój D7 zawiódł .... i jeste w kropce ... czy przesiewać czy nie ... nową odmiane zamiast wysiać 180kg wysiaało 120kg ... przez to że ścieło kołek i się kręciły kółka lecz z poślizgiem ... i nie wiem co robic ...

słuchaj ja bym zostawił tylko dokrzewiał. Sam siałem po 140 kg pszenicy, spółdzielnia siała po 110 i jak pięknie teraz wygląda

78

Odp: siewnik zbożowy

ale niestety już mamy paździeranik więc już trochę późno na tak małe dawki ... nic czekam co będzie ...

do właścicieli Amazonki d7 chodzi mi o to czy wałek wysiewający ten z tyłu na którym są kółka  kreci się płynnie czy moze jak by skokami ?   u mnie na każdym przełożeniu właśnie idzie skokami ? czy to już łożyska w skrzyni ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

79

Odp: siewnik zbożowy

skokami

80

Odp: siewnik zbożowy

Zeby sprawdzić czy skrzynia a co za tym łożyska są ok, trzeba przytrzymac  wałek z zębatkami ręką a drugą ręką wajchą od ustawiania dawki ta od skali, ruszać góra dół, jeśli walek staje jak go przytrzymujemy tzn ,że skrzynia padła.

mdw